LH110521

Lufthansa: Barcelona od 540 PLN w dwie stronyCiągle nieodkryta Barcelona urzeknie każdego swoją wyjątkową architekturą, plażami i wspaniałą kuchnią, której trudno się oprzeć. To doskonałe miejsce na urlop zarówno dla spragnionych zwiedzania, miłośników hiszpańskiej kultury, jak i amatorów plażowania z górską scenerią w tle. Loty już od 540 PLN w obie strony!

Nie wolno przegapić:

Codorniu fabryka „szampana” Cava – Cava to słynne hiszpańskie wino musujące stworzone wg „wykradzionej” w XIX w. Francji receptury szampana. Fabryka znajduje się w pobliżu Barcelony w mieście Sant Sadurni d'Anoia. Zwiedzić możemy tu część muzealną i produkcyjną, a także piwnice gdzie wino leżakuje. Wycieczka kończy się degustacją wyśmienitego cava.

Stadion Camp Nou  - duma Katalończyków i świątynia futbolu, mecze rozgrywa tu FC Barcelona. Na stadionie możemy zwiedzić stanowiska komentatorów, szatnię piłkarzy oraz muzeum klubu z najcenniejszymi trofeami.

Śladami Dalego – w miejscowości Figueres znajduje się Theatro-Museo Dali. Wystawione są tu prace artysty, a także interaktywne instalacje, które pozwalają ujrzeć świat w surrealistyczny sposób. 40 km dalej w malowniczym, nadmorskim Cadaques, znajduje się dom Dalego – Casa-museo Salvador Dali.

Barri Gothic – dzielnica gotycka. Większość zabytków na jej terenie pochodzi z XIV i XV wieku. Możemy tu zobaczyć m.in.: Salo de Cent (Sala Rady Stu), Palau de la Generalitet (Pałac Parlamentu), katedrę gotycką La Seu. Znajdująca się tu ulica La Rambla jest uważana za jeden z symboli Barcelony. To centrum streetowej kultury – pełne malarzy, mimów i muzyków. Znajdują się tu także muzea – w tym najpopularniejsze Muzeum Figur Woskowych.

Winnica Raim (Cubano) – jeden z najstarszych barów w Barcelonie. Otwarty pod koniec XIX w. pełnił początkowo rolę jadalni dla fabryki. Napijemy się tu najlepszego mojito i poczujemy klimat … Kuby. Posłuchamy tu wspaniałej salsy, a wystrój baru to zdjęcia charakterystycznych miejsc w Hawanie oraz znanych kubańczyków, w tym nieśmiertelnego Che.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.