airbaltic

Lufthansa: Nowe przepisy dotyczące wjazdu do Niemiec

Od 30 marca 2021r. obowiązują surowsze przepisy dotyczące wjazdu do Republiki Federalnej Niemiec. Wszyscy pasażerowie powyżej 6 roku życia są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 (PCR, antygen, RT-LAMP lub TMA) w momencie wylotu do Niemiec.
Ogólny wymóg testu i przedstawienia jego wyniku przy wyjeździe dotyczy zarówno pasażerów z obszarów ryzyka jak i obszarów niezagrożonych. Dowód negatywnego wyniku testu na Covid-19 nie może być starszy niż 48 godzin w momencie wjazdu do Niemiec i jest sprawdzany przez linię lotniczą przed wylotem.

Pasażerowie tranzytowi (osoby wjeżdżające do Niemiec wyłącznie w celach tranzytowych) są zwolnieni z obowiązku testu lub przedstawienia wyniku testu.

Należy pamiętać, że 10-dniowa obowiązkowa kwarantanna nadal jest wymagana od wszystkich podróżnych przybywających do Niemiec z obszarów ryzyka, wysokiego ryzyka i obszarów z mutacjami wirusa. Ponadto podróżni są zobowiązani do wypełnienia cyfrowego wniosku rejestracyjnego (DEA) lub wniosku zastępczego przed wyjazdem. Od tych zasad jest tylko kilka wyjątków.

Aby uzyskać szczegółowe, aktualnie obowiązujące informacje na temat kwarantanny i testów przed wjazdem do Niemiec, odwiedź lufthansa.com