Lufthansa: Hawana, Punta Cana, Nairobi - sprawdź gorące kierunki!
Gorące kierunki z Lufthansą! Roztańczona Hawana, malownicza Punta Cana, a może egzotyczne Nairobi?

Hawana
to miasto pełne radości, ale przy tym bardzo... wyczerpujące. Jest jakaś neurotyczna, niepokojąca namiętność w stylu życia mieszkańców, nieporównywalna z niczym innym na Kubie, mimo że w końcu lat 90. XX wieku rozprawiono się zaczepiającymi nachalnie zagranicznych turystów konikami.
Hawana robi wrażenie: fale zatoki Meksykańskiej rozbijają się o słynną Malecon, nadmorską promenadę, cel spacerów turystów i mieszkańców, a kamienne fortyfikacje przywołują wspomnienia dni, gdy miasto było perłą w koronie hiszpańskiego imperium, a w porcie tłoczyły się galeony wypełnione srebrem z Ameryki Południowej.

Do wczesnych lat 60. XX wieku, kiedy uwaga władz rewolucyjnej skupiła się na tej zubożałej prowincji, miasto nie poczuło nawet dotknięcia pędzla, jednak w ostatnim czasie zaszły wielkie zmiany - podejmuje się wysiłki, by powstrzymać daleko posunięty rozkład zabytków spowodowany głównie przez klimat tropików, a w połowie lat 90. XX wieku dzięki funduszom UNESCO rozpoczęła się częściowa renowacja XVII-wiecznej Starej Hawany.

Dominikana to drugie po Kubie największe państwo Karaibów. Leży na wschodniej części wyspy, którą w krajach anglosaskich nazywa się Hispaniola (Mała Hiszpania). Oprócz bajecznych plaż wyspa słynie z różnorodnej tropikalnej roślinności, pięknych widoków i egzotycznej fauny. Dobrym pomysłem jest przyjazd na Dominikanę w okresie karnawału, gdy na ulicach odbywają się  parady i trwa zabawa do białego rana

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.