airbaltic

Lufthansa: duży wzrost liczby rezerwacji przed Świętami−Zainteresowanie niektórymi połączeniami wzrosło o 400 procent
−Przewoźnik reaguje wznowieniem kolejnych tras z Frankfurtu i Monachium, w tym do Poznania i Warszawy

Lufthansa notuje duży wzrost liczby rezerwacji na połączenia długodystansowe oraz europejskie, co ma związek z nadchodzącym okresem świąteczno-noworocznym. W ubiegłym tygodniu zakupiono o 400 procent więcej biletów niż w poprzednim na rejsy międzykontynentalne oraz do miast w południowej i północnej części Europy. Kierunkami cieszącymi się szczególną popularnością były RPA (Kapsztad, Johannes-burg), Namibia (Windhoek), Wyspy Kanaryjskie, Madeira, a także słoneczne destynacje regionu Morza Śródziemnego i śnieżne rejony północnej Finlandii.

„Tęsknota za podróżowaniem odczuwalna jest na całym świecie, a w miarę ograniczania restrykcji rośnie liczba rezerwacji, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Mając na uwadze ścisły reżim sanitarny i zasady bezpieczeństwa, chcemy, jeśli to tylko możliwe, pomóc naszym klientom spełniać ich marzenia związane z podróżami. W nadchodzących tygodniach będziemy zatem stale udoskonalać naszą siatkę połączeń, by w tym krótkim okresie wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów” – powiedział Harry Hohmeister, członek Rady Wykonawczej Deutsche Lufthansa AG.

Lufthansa odpowiada na rosnące zainteresowanie nowymi połączeniami do i z Europejskich miast, a także zwiększeniem częstotliwości już obsługiwanych tras.

Przykładowo, Lufthansa już teraz oferuje połączenia z Frankfurtu i Monachium na niemal każdą z Wysp Kanaryjskich, jednak od 19 grudnia po raz pierwszy zaproponuje pasażerom rejsy bez międzylądowania do La Palmy i Fuerteventury. Do rozkładu wrócą także rejsy z Frankfurtu i Monachium do Sewilli i Palermo. Ponadto do siatki włączone zostanie połączenie z Frankfurtu do Iraklionu na greckiej Krecie, gdzie na-wet zimą ciężko o niskie temperatury.

Poza typowymi, słonecznymi miastami docelowymi, nowy rozkład rejsów został tak-że wzbogacony o połączenia z zaśnieżonymi kurortami narciarskimi północnej Finlan-dii. Z Frankfurtu będzie można dotrzeć na wypoczynek w Ivalo i Kuusamo, a z Monachium do Kittilä.

Częstotliwość rejsów obsługiwanych z Frankfurtu na Majorkę, Teneryfę, Gran Canarię, Maderę, Maltę, Larnakę/Cypr oraz do Faro/Algarve, jak również z Monachium na Majorkę, Fuerteventurę, Gran Canarię, Teneryfę oraz do Faro/Algavre została znacz-nie zwiększona. Niektóre z tych słonecznych destynacji są dostępne w ramach kliku połączeń tygodniowo.

Ponadto do rozkładu wróciły także zwyczajowe trasy Lufthansy. Z Frankfurtu oferowane będą rejsy do Gdańska, Dublina, Salzburgu, Turynu oraz Neapolu. Siatka połączeń z Monachium zostaje wzbogacona o Warszawę, Paryż, Madryt, Helsinki, Ateny, Rzym, Oslo i Lizbonę.

Planując podróż pasażerowie powinni pamiętać o zasadach dotyczących wjazdu oraz kwarantanny na terenie kraju, do którego się udają.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.