LH110521

Lufthansa: Dubaj, Bombaj, MalediwyPrzedstawiamy atrakcyjną ofertę Lufthansy na egzotyczne kierunki: luksusowy Dubaj, wielokulturowy Bombaj, albo malownicze Malediwy to idealne propozycje na przyszłoroczny urlop.

Dubaj, stolica emiratu o tej samej nazwie to jedna z największych atrakcji turystycznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Miasto powstało na jałowej pustyni dzięki gigantycznemu wysiłkowi i olbrzymim inwestycjom. To ogromna, nowoczesna, kosmopolityczna metropolia.  Obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się metropolii świata. Nadal pozostały tu jednak ślady przeszłości gdy był jedynie rybacką wioską z naturalnym portem. Małe, tradycyjne rynki, wąskie uliczki, malownicza gliniana zabudowa kontrastująca z nowoczesnymi drapaczami chmur pozwala poczuć nieco orientalnego klimatu.

Bombaj, stolica indyjskiego stanu Maharaszta leży na wyspie Salsette. Jest największym portem zachodnich Indii. Bombaj funkcjonuje pod miejscową nazwą Mumbaj. Nazwany jest tak na cześć bogini Mumby, patronki miasta. Dla tej bogini zwanej „Wielką Matką” została wybudowana świątynia Mumba Devi Mandir. Bombaj to miasto kolorowe, nieco chaotyczne o  jarmarcznym charakterze. Dominuje tu hinduizm, ale nie brak też wyznawców innych religii i wielu emigrantów. Każda grupa zachowuje swoje odmienne obyczaje i sposób ubierania. Tworzy to barwną i interesującą mieszankę. Bardzo jaskrawe kontrasty społeczne są widoczne na każdym kroku.

Wyjątkowe ceny na przeloty liniami Lufthansa w taryfie ekonomicznej z możliwością bezpłatnej zmiany dat podróży i zwrotu biletu bez opłat na podróże do 30 września 2021 roku. Oferta ważna do 26 listopada!

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.