AIRFRANCE0820

Lufthansa rusza z próbami szybkich testów na antygen Covid-19

−Darmowe testy będą przeprowadzane od 12 listopada na wybranych połączeniach między Monachium a Hamburgiem
−Christina Foerster: „Chcemy zebrać więcej informacji o szybkim testowaniu grup pasażerów nie wykazujących objawów”

12 listopada Lufthansa rozpocznie pierwszą próbną serię szybkich testów na obecność antygenu Covid-19, które będą przeprowadzone na wybranych rejsach między Monachium a Hamburgiem. Dzięki bliskiej współpracy z firmą biotechnologiczną Centogene oraz centrum medycznym MVZ Martinsried należącym do Medicover Group, przewoźnik zapewni pasażerom przeprowadzenie bezpłatnego testu na Covid-19 przed odlotem jednego z dwóch codziennych rejsów. Rezerwacje podróżnych, którzy wolą nie przechodzić testu, zostaną bezpłatnie przeniesione na jedno z połączeń alternatywnych.

Pierwsze połączenie, podczas którego na pokładzie znajdą się wyłącznie pasażerowie o negatywnym wyniku tego testu, to rejs nr LHG2058 z Monachium do Hamburga, startujący o godzinie 9:10. Drugim będzie rejs nr LH2059 z Hamburga do Monachium.

Rezultaty testu pasażerowie poznają po 30-60 minutach od jego wykonania. Tylko w przypadku negatywnego wyniku karty pokładowe pasażerów zostaną aktywowane, zapewniając dostęp do lotniskowych bramek. Alternatywnie, podróżni mogą w momencie wylotu przedstawić negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 48 godzin. Lufthansa odpowiada za całą procedurę przeprowadzenia szybkiego testu, bez dodatkowych opłat po stronie pasażera. Jedynymi wymaganiami są: wcześniejsza rejestracja oraz stawienie się na lotnisku z odpowiednim wyprzedzeniem.

„Celem naszych obecnych działań jest zdobycie dodatkowych informacji, które pomogą lepiej wykorzystywać szybkie testy w przyszłości. Ich pomyślne wdrożenie na wszystkich rejsach może być kluczowe w ożywieniu międzynarodowego ruchu lotniczego” – powiedziała Christina Foerster, Członkini Rady Nadzorczej Lufthansa Group, Customer, IT & Corporate Responsibility.