United

Bezpieczna podróż z Emirates

Bezpieczeństwo pasażerów i pracowników od zawsze było priorytetem Emirates. W ostatnim czasie wprowadzono dodatkowe środki na każdym etapie podróży, na nowo definiując standardy bezpieczeństwa i higieny zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład.

Co nowego czeka na Państwa w trakcie podróży z Emirates?

-bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maseczki, rękawiczki, chusteczki antybakteryjne i środki dezynfekujące (otrzyma je każdy pasażer w trakcie lotu do Dubaju, a także podczas odprawy na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju).

-podczas lotu wymagane jest noszenie maseczek.

-na pokładzie nie będzie czasopism i innych materiałów do ​​czytania, a bagaż podręczny należy nadać razem z rejestrowanym. Pasażerowie mogą zabrać ze sobą na pokład tylko niezbędne przedmioty, takie jak laptop, torebka, teczka lub akcesoria dziecięce.

-członkowie personelu pokładowego i naziemnego Emirates, którzy mają bezpośredni kontakt z podróżnymi, noszą osobiste wyposażenie ochronne (PPE), w tym jednorazowy fartuch i przyłbice.

-podczas lotów trwających ponad 1,5 godziny do personelu pokładowego Emirates dołączył asystent obsługi kabiny (CSA). Jest on odpowiedzialny m.in. za czyszczenie toalet co 45 minut. Każda toaleta została wyposażona w mydło dezynfekujące i instrukcję mycia rąk.

-po powrocie do Dubaju członkowie załogi Emirates poddawani są testom na COVID-19, a następnie kierowani są na 14-dniową kwarantannę w swoich domach po każdym locie.

-na lotnisku w Dubaju: W Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju podróżni i pracownicy są poddawani pomiarowi temperatury ciała za pomocą skanerów termicznych. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas interakcji, przy stanowiskach odprawy zostały zainstalowane bariery ochronne. Ponadto na podłodze i w poczekalniach zostały umieszczone fizyczne wskaźniki odległości, aby pomóc podróżnym utrzymać odpowiedni dystans od innych podczas odprawy i wejścia na pokład. Wszyscy pracownicy i podróżni przebywający na lotnisku są zobowiązani do noszenia rękawiczek i masek ochronnych. Wszystkie te procedury dotyczą również pasażerów tranzytowych.

-po każdej podróży, po wylądowaniu w Dubaju samoloty Emirates są ponadto poddawane ulepszonym zaawansowanym procedurom czyszczenia i dezynfekcji.

Warto również wiedzieć, że kabiny wszystkich samolotów Emirates są wyposażone w zaawansowane filtry powietrza HEPA, które usuwają 99,97% wirusów i eliminują kurz, alergeny i zarazki, zapewniając zdrowsze i bezpieczniejsze powietrze na pokładzie. Filtry HEPA są równie efektywne, co filtry używane na salach operacyjnych. Proces filtrowania i czyszczenia jest krótki, dzięki czemu powietrze na pokładzie jest wymieniane co 2-3 minuty. Dokładny sposób działania filtrów HEPA znajdą Państwo na załączonej grafice.