LH110521

Babie lato w europejskich górach z Lufthansa Group

Babie lato w europejskich górach z Lufthansa Group

−    Wypoczynek w górach dostępny dzięki wygodnym połączeniom z Polski liniami lotniczymi należącymi do Lufthansa Group
−    Podróżni z Polski chcący spędzić ciepły początek jesieni nad alpejskimi jeziorami i w cieniu górskich szczytów, mogą udać się do Bawarii, Austrii lub Szwajcarii
−    Do końca sezonu letniego 2020 r. Lufthansa Group planuje przywrócenie 140 cotygodniowych połączeń z Polski
Podróż o tej porze roku w najpiękniejsze europejskie góry przez Wiedeń, Monachium lub Zurych to prawdziwa gratka dla wielbicieli wyjątkowych widoków i aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem majestatycznych zamków i pałaców, które można znaleźć w Alpach czy Dolomitach.

Należące do Lufthansa Group linie lotnicze SWISS, Austrian Airlines oraz Lufthansa wywodzą się z krajów położonych u stóp Alp, najwyższego pasma w Europie, a miłość do gór wpisana jest w ich DNA.

Bawaria – wrota do Alp
Alpejski klimat wita podróżnych tuż po lądowaniu na lotnisku w Monachium. Pasażerowie mogą podziwiać panoramę najwyższego pasma górskiego w Eu-ropie, położonego zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Górskim kurortem położonym nieco ponad godzinę drogi z Monachium jest Garmisch-Partenkirchen, urokliwe miasteczko u stóp najwyższego szczytu niemieckich Alp, Zugspitze. Fani skoków narciarskich z pewnością kojarzą tę miejscowość z Turnieju Czterech Skoczni, jednak także późnym latem oraz jesienią na turystów czeka tu wiele atrakcji, jak choćby trasa na położony na wysokości 2962 m szczyt. Podróżni szukający krótszych wspinaczek, mogą udać się nad znajdujące się u podnóży góry malownicze Jezioro Eibsee lub na górę Wank (1780 m).

Bawaria słynie także z pięknych zamków, w szczególności tych wybudowanych przez Ludwika II, w tym najbardziej znany Neuschwanstein, ulubiony, neobarokowy pałac władcy - Linderhof, a także należący do jego rodziców Hohenschwangau.

Pasażerowie Lufthansy mogą udać się w podróż do Monachium z lotnisk w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku. Przeloty ze wszystkich trzech miast obsługiwane są 5 razy w tygodniu.

Relaks wśród szwajcarskich jezior i gór
Jesienią Szwajcaria wita turystów malowniczym krajobrazem, pełnym jezior, łąk, lasów, wodospadów oraz pięknych miast i wsi. To właśnie w tym sezonie otwartych jest wiele tras i przełęczy, które są niedostępne w zimie, dzięki czemu podróżni mogą poznać Alpy z zupełnie innej strony i od razu po przylocie cieszyć się niesamowitym widokiem z poziomu ponad 2000 metrów nad poziomem morza, z bliska podziwiać majestatyczne szczyty, lodowce oraz krystaliczne jeziora.

Dla lubiących aktywny wypoczynek oraz wrażliwych na piękno natury Szwajcaria jest wymarzonym miejscem na wypoczynek o tej porze roku.

SWISS oferuje pasażerom z Polski cztery cotygodniowe rejsy z Warszawy do Zurychu oraz jeden z Krakowa. We wrześniu liczba przelotów z Warszawy wzrośnie do siedmiu, ze stolicy Małopolski do dwóch, a w październiku – do trzech.

Narodowa linia lotnicza Szwajcarii stale rozwija współpracę z krajowym przewoźnikiem kolejowym SBB, umożliwiając w ramach usługi Airtrain rezerwację łączonych biletów na samolot do Zurychu, a następnie na pociągi do Bazylei, Lugano, a od niedawna także do Genewy, położonej wokół największego alpejskiego Jeziora Lemańskiego

Do Austrii z Austrian Airlines
Miłośnikom górskich wędrówek, zarówno tym doświadczonym, jak i szukającym mniej wymagających wspinaczek, austriackie Alpy mają do zaoferowania wiele pięknych szlaków - Olpererhütte z niesamowitym mostem Kebema Panoramabrücke czy Silberkarklamm, usłany urokliwymi wodospadami i wąwozami. Na turystów czeka tu również wiele pięknych górskich miejscowości, jak choćby Hallstatt, uważane za najładniejsze miasteczko w kraju, czy malowniczy Rattenberg.

Podróżni szukający klasycznego wypoczynku także znajdą coś dla siebie nad brzegami jezior i rzek. Malownicze Wolfgangsee czy Mondsee to doskonałe miejsca na relaks. Nad brzegiem Jeziora Nezyderskiego fani sportów wodnych poczują się jak domu – to jedno z najpłytszych jezior w Europie, którego głębokość nie przekracza 2 metrów, co czyni go idealnym miejscem dla początkujących kite i windsurferów. Co roku odbywają się tu międzynarodowe zawody w obu tych dyscyplinach.

Pasażerowie Austrian Airlines mają do dyspozycji 9 cotygodniowych rejsów z Warszawy do Wiednia. Przewoźnik oferuje również 12 przelotów tygodniowo z Wiednia do alpejskiej stolicy kraju, Innsbrucka, umożliwiając podróżnym rezerwację biletów łączonych i wygodną podróż z Polski ku najwyższym górom w Europie.

Lufthansa Group w Polsce
Lufthansa Group stale rozszerza ofertę połączeń z Polski. Do października planowane jest uruchomienie 140 cotygodniowych rejsów z 6 polskich lotnisk: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska oraz Poznania, umożliwiając pasażerom z całego kraju korzystanie ze swojej międzynarodowej siatki połączeń.

Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines gruntownie zmieniły struktury taryf biletowych obowiązujących do końca grudnia. Już od teraz nowe rezerwacje na wszystkie rejsy mogą zostać wielokrotnie zmienione bez dodatkowych opłat – co dotyczy także najniższych taryf za przelot bez nadanego bagażu.

Bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz pracowników jest priorytetem Lufthansa Group. Z tego powodu wszelkie procedury obwiązujące podczas całej podróży są i nadal będą uaktualniane, by zagwarantować wszystkim bezpieczeństwo.
Linie lotnicze należące do Lufthansa Group wprowadziły kompleksowe zasady dotyczące higieny zarówno na pokładach samolotów, jak i na ziemi. Współpracują także z Agencją Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz władzami poszczególnych krajów, dążąc do harmonizacji standardów bezpieczeństwa w transporcie lotniczym podczas pandemii.
Od 1 września 2020 r. obowiązek zakrywania ust i nosa podczas rejsu liniami należącymi do Lufthansa Group nie będzie dotyczył tylko tych pasażerów, którzy poświadczą przeciwwskazania medyczne do noszenia maseczki na specjalnym formularzu dostarczonym przez przewoźnika.

Planując podróż pasażerowie powinni wziąć pod uwagę przepisy dotyczące zasad wjazdu oraz kwarantanny w miejscu docelowym.