Lufthansa Group: Większa elastyczność: wszystkie taryfy można teraz zmieniać bezpłatnie

Aby pasażerowie mogli elastycznie dostosować plany swoich podróży w dowolnym momencie, wszystkie bilety Austrian Airlines, Lufthansy, SWISS, Air Dolomiti i Brussels Airlines wystawione pomiędzy 25 sierpnia a 31 grudnia 2020r. mogą być zmieniane tak często, jak to konieczne i bez opłaty za zmianę. W celu zapewnienia dodatkowej elastyczności możliwa jest również zmiana miejsca wylotu i przylotu. Przypominamy, że w takim przypadku konieczne może okazać się naliczenie różnicy w taryfie i że zmiany rezerwacji i przepisania biletu należy dokonać zgodnie z warunkami taryfy, w jakiej wystawiony jest bilet.

Zmiany te dotyczą wszystkich kanałów dystrybucji, a także wszystkich publikowanych i niepublikowanych/negocjowanych taryf. Z uwagi na to, że bardziej elastyczne zasady zostały wpisane do warunków taryf w systemie, możesz skorzystać z funkcji automatycznego reissue w swoich systemach rezerwacyjnych (jeśli do przepisywania biletów używałeś CAT-31).

W przypadku istniejących rezerwacji nadal obowiązują opublikowane wcześniej Goodwill Policies (TWP 2011 i TWP 2013). Umożliwiają one jednorazową zmianę rezerwacji bez opłaty za zmianę, a także zmianę miejsca wylotu i przylotu (rebooking/reissuing) w przypadku rejsów, które nie zostały odwołane.