Lufthansa:#WeCare - dzięki temu nasi klienci mogą latać bez obaw

Linie lotnicze Lufthansa Group starają się robić wszystko, co w ich mocy, aby nawet w tych trudnych czasach, zapewnić podróżnym bezpieczne dotarcie do celu.

Obowiązkowa maseczka na usta i nos na rejsach Lufthansa Group

Podczas podróży liniami Austrian Airlines, Lufthansa, SWISS, Brussels Airlines i Eurowings obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej na usta i nos - podczas wchodzenia na pokład, w czasie trwania lotu i przy opuszczaniu samolotu.

Prosimy zwrócić uwagę na:

• do zakrycia ust i nosa można używać maseczek z tkaniny oraz medycznych masek ochronnych

• przyłbice osłaniające twarz lub maski FFP2 z zaworem nie są dozwolone na pokładzie

• w przypadku rejsów długodystansowych zalecamy pasażerom zabranie ze sobą kilku masek, aby w razie potrzeby jedną maskę można było wymienić na inną (np. po zawilgoceniu)

• dzieci poniżej szóstego roku życia nie muszą nosić maseczki

• nowa zasada obowiązująca od 1 września 2020r .: Wyjątek od wymogu noszenia maski stanowią osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie* oraz aktualny ujemny wynik testu PCR (ważny w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia podróży)

Obowiązkowe testy na obecność Covid-19 po powrocie lub przyjeździe do Niemiec

Podróżni przybywający do Niemiec z regionów o podwyższonym ryzyku infekcji muszą przejść test na obecność koronawirusa. Test ten jest bezpłatny i można go wykonać, na przykład, w centrach testowania na lotniskach. Wymagany test należy wykonać w ciągu maksymalnie 72 godzin od wjazdu do kraju.

Podróżni z krajów, gdzie wysokie ryzyko infekcji nie występuje, mogą wykonać test dobrowolnie. Test jest bezpłatny, jeśli zostanie wykonany w ciągu 72 godzin od wjazdu do Republiki Federalnej Niemiec.