KLM20

W trzy godziny do Alp z Lufthansa GroupW trzy godziny do Alp

Podróż na narciarski wypad przez Wiedeń, Monachium lub Zurych to wygodny sposób na spędzenie na stoku końcówki zimowego urlopu. Pochodzące z krajów Alpejskich, gdzie po raz pierwszy narodziło się narciarstwo, linie SWISS, Austrian Airlines oraz Lufthansa miłość do gór i sportów zimowych wpisane mają w swoje DNA.

To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą wykorzystać ostatnie dni zimowych ferii, lub nacieszyć się w marcu ostatnimi promieniami zimowego słońca.

Olimpijskie trasy w Innsbrucku
Rejs Austrian Airlines z Warszawy do Wiednia zajmuje jedynie godzinę i 25 minut. Po krótkiej przerwie na pyszny strudel na lotnisku Wiedeń-Schwechat oraz dzięki wygodnej przesiadce na jedno z pięciu codziennych połączeń do Innsbrucka, już po kolejnej godzi-nie olimpijskie trasy stają przed podróżnymi otworem.

Samo lądowanie na lotnisku Innsbruck Kranebitten, położonym w malowniczej dolinie otoczonej przez szczyty sięgające 1400 m, jest już wyjątkowym przeżyciem. Lotnisko oddalone jest od centrum Innsbrucka o 4 km.

Otoczona Alpejskimi szczytami i niepowtarzalną historyczną aurą innsbrucka austro-węgierska architektura tworzy wyjątkową atmosferę.

To austriackie miasto było gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1964 oraz 1974 roku, oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w 2012 roku. Obecnie olim-pijskie stoki otwarte są dla wszystkich narciarzy.

Górą położoną najbliżej miasta jest Patscherkofel, gdzie kurort narciarski, położony na poziomie 1400 m, zapewnia odpowiednie warunki dla narciarzy oraz miłośników snow-boardów i innych sportów zimowych. W promieniu 35 km znajdują się również takie kurorty jak Seegrube-Nordkette, Glungezer, Mutterer Alm, Axamer Lizum, oraz roman-tyczny i zawsze słoneczny Kühtai – jeden z najwyżej położonych ośrodków w Austrii, gdzie śnieg pokrywa stoki do ostatnich dni kwietnia.

Linie Austrian Airlines zapewniają przewóz bagażu sportowego bez dopłaty, dopóki limit bagażu podany na bilecie nie jest przekroczony pod względem liczby sztuk lub ciężaru.

Austrian Airlines obsługuje 18 cotygodniowych połączeń pomiędzy Wiedniem a Warszawą oraz 13 cotygodniowych połączeń pomiędzy Wiedniem a Krakowem.


Monachium: wrota do Alp.
Alpejski klimat otacza podróżnych tuż po lądowaniu na lotnisku w Monachium. Pasaże-rowie mogą podziwiać panoramę najwyższego pasma górskiego w Europie, położonego zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dalej, które kusi miłośników sportów zimowych różnorodnością oferowanych aktywności.

Garmisch-Partenkirchen jest kurortem położonym najbliżej Monachium. Fani skoków narciarskich z pewnością kojarzą go jako jeden z przystanków Turnieju Czterech Skoczni.

W Garmisch-Partenkirchen dostępne są także tradycyjne stoki (Hausberg, Kreuyeck oraz Alpspitz/Ostenfelderkopf). Na miejscu narciarze znajdą 40km sztucznie naśnieża-nych tras i 5 szlaków prowadzących do doliny. Najdłuższy zjazd w Osterfelderkopf ma 8,8 km długości i rozpoczyna się na wysokości 1300 m.

W promieniu 100 km od portu przesiadkowego Lufthansy w Monachium znajdują się także inne kurorty. Dostępność wygodnych przesiadek na połączenia kolejowe oraz autobusowe gwarantuje podróżnym łatwe dotarcie do stoków.

Lufthansa obsługuje w Polsce 122 cotygodniowe rejsy do Monachium z Gdańska, Po-znania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Rzeszowa i Warszawy.

Lufthansa zapewnia przewóz bagażu sportowego w ramach bezpłatnego bagażu, o ile liczba sztuk i ich waga nie przekraczają limitu bezpłatnego bagażu obowiązującego w danej klasie podróży.

SWISS – twoje narty lecą z tobą za darmo
Jako narodowy szwajcarski przewoźnik, SWISS z dumą wspiera coroczne zawody w Lauberhorn, jeden z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych przystanków nar-ciarskiego Pucharu Świata. Jako partner Swiss-Ski, linia towarzyszy szwajcarskiej reprezentacji narciarzy podczas zagranicznych wyjazdów w ramach mistrzostw świata oraz zawodów organizowanych przez FIS. Również swoich klientów SWISS zachęca do zainteresowania się sportami zimowymi. Sprzęt narciarski oraz snowboardowy jest przewo-żony bezpłatnie na wszystkich trasach oferowanych przez przewoźnika. Dzięki nowemu programowi Stopover Switzerland, pasażerowie SWISS podróżujący przez Zurych mogą spędzić w Szwajcarii nawet cztery dni, które mogą wykorzystać na aktywny wypoczynek na stoku lub na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc na świecie.


Dzięki stacji pociągów położonej w podziemiach lotniska podróżni nie muszą polegać na autobusach lub prywatnych środkach transportu, by dostać się do wybranego kurortu. Dzięki temu rozwiązaniu, pasażerowie porannych rejsów jeszcze przed lunchem mogą cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na stokach we Flumserbergu – jednym z ulubionych ośrodków narciarskich mieszkańców Zurychu.

Dwugodzinna podróż pociągiem otwiera przed narciarzami kolejne kurorty, takie jak
Amden, Stoops-Fronalpstock, oraz Mythen, w którym położony jest Mythenpark – raj dla miłośników snowboardu i freestyle’u – przygotowany z myślą zarówno o tych bardziej doświadczonych, jak i początkujących.

Wracając do Polski, poróżni mogą zrelaksować się w SWISS Alpine Lounge w Terminalu A na lotnisku w Zurychu (otwartym dla klientów biznesowych SWISS). Nowy lounge łą-czy urok rustykalnego, choć nowoczesnego domku w górach z wygodą i standardami wyznaczanymi przez SWISS. W jego sercu znajduje się rustykalny piec, na którym przygotowywane są sezonowe dania dla gości. Na podróżnych czeka również fontanna z wodą pitną.

Jako linia stworzona z myślą o narciarzach, SWISS zapewnia bezpłatny transport jedne-go zestawu sprzętu narciarskiego lub snowboardowego poza standardowym limitem bagażu. Podróżni w Klasie Ekonomicznej mogą przewozić jedną sztukę bagażu o wadze nieprzekraczającej 23 kg, a w Klasie Biznes 2 sztuki o wadze do 32 kg.

SWISS oferuje 30 cotygodniowych połączeń pomiędzy Zurychem a Warszawą, Krakowem, Gdańskiem i Wrocławiem.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.