AIRFRANCE0820

Lufthansa: Czas, by powitać Księżycowy Nowy Rok!Chiński Nowy Rok jest najważniejszym chińskim świętem i obchodzony jest na całym świecie. W tym roku Święto Wiosny, bo tak się to święto nazywa, zaczyna się 25 stycznia, kiedy księżyc jest w nowiu. Wydarzenie to rozpoczyna Rok Szczura. Oto niektóre z najlepszych miejsc, w których można dołączyć do kolorowych uroczystości.

San Francisco od 1955 PLN
Jedna z największych parad poza Azją

Paryż od 434 PLN
Największe Chinatown w Europie

Szanghaj od 2150 PLN
Smoki, czerwone dekoracje i pierożki dim sum

Kiedy smoki tańczą
Księżycowy Nowy Rok – tak święto nazywane jest w Azji - tradycyjnie spędza się z rodziną i przyjaciółmi. Przed imprezą dom jest sprzątany i myty, aby pozbyć się pecha. Czerwone dekoracje - w chińskim kolorze szczęścia - zdobią ulice i domy, a ludzie życzą sobie powodzenia wręczając czerwone koperty wypełnione pieniędzmi. Również smoki są w Chinach symbolami szczęścia. Najważniejszym punktem każdej parady jest taniec smoka, który ma odpędzić złe duchy.

Przeżyj Księżycowy Nowy Rok w Londynie
Londyńskie Chinatown, z charakterystyczną ozdobną bramą, to tętniąca życiem dzielnica w sercu miasta. Tegoroczne obchody Księżycowego Roku odbywają się 26 stycznia i kuszą spektakularną paradą, bezpłatnymi występami na scenie i tradycyjnymi przysmakami kulinarnymi.
Londyn od 463 PLN

Powiedz „Xin Nian Hao” w Bangkoku
Uroczystości Festiwalu Wiosny w rozległym Chinatown w Bangkoku są epickie i zapewniają niezapomniane wrażenia. Odwiedź piękną „Dragon Lotus Temple”, a następnie obejrzyj kolorowe Parady Smoków z muzykami, tancerzami i akrobatami. Nie zapomnij życzyć ludziom „Xin Nian Hao” - Szczęśliwego Nowego Roku!
Bangkok od 2141 PLN

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.