airbaltic

Bożonarodzeniowe smakołyki na pokładach samolotów Lufthansa GroupOdkryj alpejską magię Świąt wraz z Lufthansa Group

−    Podróżując Lufthansa Group pasażerowie mogą odwiedzić najwspanialsze świąteczne jarmarki w Monachium, Wiedniu i Zurychu
−    Lufthansa, Austrian Airlines i SWISS osładzają okres adwentu wyjątkowym świątecznym menu i adwentowymi specjałami

W Lufthansa Group zapanowała świąteczna atmosfera, a pasażerowie linii Lufthansa, Austrian Airlines i SWISS korzystają z bogatej siatki po-łączeń, by na własne oczy zobaczyć najpiękniejsze bożonarodzeniowe alpejskie jarmarki. Jest ich wiele w Monachium, Wiedniu czy Zurychu, a każdy entuzjasta świątecznej magii znajdzie tam coś dla siebie. Wyjątkowe bożonarodzeniowe menu oraz adwentowe specjały oferowane na pokładach samolotów linii należących do Lufthansa Group, już podczas podróży wprowadzają w świąteczny nastrój.

Od początku grudnia na pokładach samolotów SWISS pasażerowie mogą rozkoszować się tradycyjnymi szwajcarskimi bożonarodzeniowy-mi przysmakami, takimi jak “Weihnachtsguetzli” (ciasteczka świątecz-ne), które otrzymają w każdej klasie podróży. W Mikołajki podawane będą pierniczki oraz “Grittibänzen” (słodkie bułeczki). A w czasie Świąt pasażerom zostanie zaoferowany wybór wyjątkowych dań. Linie Austrian Airlines przygotują podróżnych na wizytę na świątecznym jarmarku serwując tradycyjny, ciepły wiedeński poncz.  Ponadto, zarówno w okresie przedświątecznym, jak i na początku Nowego Roku, na pokładach samolotów na pasażerów czekać będą zdrowe przekąski w posta-ci mandarynek. W Mikołajki zaś podróżni na wybranych połączeniach Austrian Airlines otrzymają czekoladowe figurki Świętego Mikołaja.

Z kolei Lufthansa, w oczekiwaniu na Święta zaoferuje podróżnym między innymi gęś z rożna z kabaczkiem i pierożkami, świąteczną czekola-dę i herbatniki. Wszystkie linie zaskoczą swoich małych pasażerów pluszowymi maskotkami ubranymi w bożonarodzeniowe czapeczki.

W Monachium odwiedzający, którzy preferują rustykalne, świątecznie dekorowane drewniane chaty i klasyczne oferty kulinarne, mogą wybrać się na "Christkindlmarkt" na Marienplatz, gdzie w świąteczny nastrój wprowadzi ich grzane wino i prażone migdały. Ci, którzy cenią sobie odrobinę romantyzmu, mogą odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy w Chińskiej Wieży położonej pośrodku Ogrodu Angielskiego. Gdy spadnie śnieg nie ma nic piękniejszego niż romantyczna przejażdżka saniami.

Wiedeń, uwodzący wielkimi świetlnymi dekoracjami oraz licznymi jar-markami, to kierunek obsługiwany przez Austrian Airlines. Niepowtarzalnego historycznego klimatu stolicy Austrii nadaje "Wiener Weih-nachtstraum" (wiedeński sen bożonarodzeniowy) w ratuszu, który jest nie tylko największym, ale i najstarszym jarmarkiem bożonarodzeniowym w Wiedniu. Jasno oświetlony i odświętnie udekorowany ratusz roztacza swój blask na alejki pobliskiego parku, tworząc wyjątkową świąteczną atmosferę. Fani bardziej żywiołowych przeżyć mogą posłuchać jednego z koncertów odbywających "Wintermarkt am Riesenradplatz"" – w tym roku z okazji jego dziesiątych urodzin przygotowano ekscytujący program rozrywkowy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Tylko 2 godziny i pasażerowie SWISS z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Gdańska mogą zacząć przechadzać się po jednym z najbardziej przytulnych zakamarków Szwajcarii. Bellevue, położone nad brzegiem jeziora Zuryskiego, na tle spektakularnego budynku opery, nazywane "Zürcher Wienachtsdorf" (Zuryska Wioska Bożego Narodzenia), tętni świąteczną atmosferą. Lokalni artyści wystawiają na stoiskach swoje wyjątkowe dzieła, a pobliskie lodowisko zachęca do jazdy na łyżwach i curlingu. Tradycyjne przysmaki sprawią, że każdy poczuje się tu komfortowo. Tradycyjny "Dörfli Weihnachtsmarkt" na starym mieście w Zu-rychu jest doskonałą propozycją dla tych, którzy preferują ciszę i spokój. Stragany z rozmaitym rękodziełem tworzą w Niederdorf swój mały świat, wprowadzając wszystkich w radosny nastrój.

„W Lufthansa Group wierzymy, że każda podróż jest wyjątkowa, niezależnie od jej celu. Chcemy, by nasi pasażerowie mogli odkrywać nowe miejsca nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale i przez cały nadchodzący 2020 rok. Podróżni z Polski zakochają się w alpejskich świątecznych jarmarkach, a być może, dzięki Lufthansa Group, odkryją na nich także polskie akcenty” - powiedział Frank Wagner, Country Ma-nager Lufthansa Group w Polsce.