Dubaj z Emirates od 1886 PLN w dwie stronyZobacz nowoczesny Dubaj razem z Emirates. Teraz już od 1886 PLN w dwie strony.

Nie można przegapić:

Burj Khalifa – Wieża Dubajska – najwyższy budynek świata. Liczy 829 metrów. Na 124 metrze drapacza chmur znajduje się taras widokowy. Winda dojeżdża do niego w niecałą minutę. Warto zarezerwować bilety przez internet, w kasie są bowiem dużo droższe.

The Dubai Mall – największe centrum handlowe świata. Poza samymi sklepami i butikami znajdziemy tu kino z 22 salami, 120 restauracji, akwarium i podwodne ZOO oraz lodowisko.

Meczet Dżumajra – jeden z nielicznych dubajskich meczetów dostępnych dla turystów i osób innych wyznań niż islam. Zwiedza się go jednak wyłącznie w towarzystwie przewodnika, który chętnie opowiada o kulturze islamu. Pamiętajmy o stosownym stroju – zakrytych ramionach i kolanach, panie powinny mieć zakryte włosy, całe nogi oraz dekolt

Burj Al Arab – pocztówkowy symbol miasta. Wieżowiec przypominający żagiel. Jest to najwyższy hotel na świecie i jeden z nielicznych posiadających 7 gwiazdek. Znajduje się na sztucznej wyspie.

Wyspy palmowe – zespół trzech największych na świecie sztucznych wysp o kształcie liści palmowych. Znajdują się na nich luksusowe apartamenty i domy letniskowe należące do najsławniejszych ludzi świata rozrywki, mediów i sportu. 

Dubai Aquarium & Unterwater ZOO – typowy dla Emiratów rozmach sprawia, że powierzchnia akwarium i podwodnego ZOO osiąga gabaryty największych ogrodów zoologicznych świata. Można je zwiedzać spacerując podwodnymi tunelami lub z pokładu pływającego po powierzchni statku.

Dubai Desert Conservation Reserve – rezerwat przyrody w którym można poznać życie pustynnych zwierząt i roślin. Organizowane są tu wycieczki po wydmach autami z napędem na 4 koła. Na turystów czeka też tradycyjna kuchnia serwowana w pustynnych namiotach.

Dejra i Burr Dubai – najstarsze części Dubaju usytuowane na dwóch brzegach Dubai Creek, rodzaju sztucznego jeziora. Warto się tam wybrać by zobaczyć zupełnie inne miasto bez wszechobecnej nowoczesności i blichtru. Części handlowo – bazarowe mają klimat typowy dla arabskich miast gdzie można spacerować wąskimi uliczkami.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.