SWISS: Montreal od 1780 PLNSkorzystaj ze świetnych cen SWISS i odwiedź Montreal drugie, co do wielkości miasto Kanady.

Nie można przegapić:

Bazylika Notre-Dame - najstarszy kościół Kanady wzniesiony w stylu neogotyckim (rzymskokatolicki). Znajduje się w dzielnicy Ville-Marie. Zachwyca nie tylko monumentalna fasada z figurami patronów Montrealu (Najświętsza Maryja Panna), Quebeku (św. Jan Chrzciciel) i Kanady (św. Józef) ale także drewniane ołtarze, gigantyczne organy i piękne witraże.

Montreal Tower - najwyższa na świecie pochyła wieża. 175 m wysokości i pochylona pod kątem 45 stopni. Wizyta w obserwatorium na jej szczycie to niezapomniane wrażenie.

Underground City - raj zakupowy i świątynia konsumpcji pod ziemią. Na długości 32 km rozciąga się gigantyczne centrum handlowe z 2 tys. sklepów ( a także, hotele, banki, muzea, stacje metra, dworzec autobusowy, a nawet uniwersytet i boisko do hokeja na lodzie).

Mount Royal - Najwyższy (233 m.) punkt w Montrealu z podświetlanym nocą gigantycznym krzyżem. Znajduje się tu Oratorium św. Józefa (najwyższy kościół Kanady - kopuła wznosi się na wysokość 97 m), wokół wierzchołka rozciąga się Parc du Mont-Royal (dzieło twórcy Central Parku) Wzgórze porośnięte jest cedrami, klonami i świerkami, a z dwóch platform widokowych rozciąga efektowna panorama miasta. Warto odwiedzić także cmentarz na wzgórzu gdzie pochowano m.in.: ofiary z Titanica.

St-Sulpice Seminary - najstarszy budynek w Montrealu wzniesiony w stylu średniowiecznym. Na fasadzie znajduje się najstarszy w Ameryce Północnej zegar publiczny

Stade Olimpique (Stadion Olimpijski) - powstał na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1976 roku. Uwagę przekuwa jego futurystyczny kształt przypominający statek kosmiczny. Odbywają się na nim także koncerty. Jeszcze bardziej oryginalny kształt ma Casino the Montreal.

Kontakt z naturą - Warto odwiedzić Montreal Biodome, gdzie można odbyć spacer po 4 typowych dla Ameryki ekosystemach, warte uwagi jest także Zoo oraz Akwarium (Association of Zoos and Aquariums) w Montrealu. Sporą atrakcją jest tutejsze Insektarium (Montréal Insectarium).

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.