Emirates: Szanghaj od 2022 PLN w 2 stronyLinia Emirates zaprasza na lot do tętniącego życiem Szanghaju. Przelot w dwie strony już od 2022 PLN.

Nie można przegapić:

Oriental Pearl Tower – Znajdująca się w dzielnicy Pudong najwyższa w Chinach wieża telewizyjna jest wizytówką miasta. Zwieńczona jest dwiema wielkimi kulami. Na najwyższą dostępną dla turystów, znajdującą się na wysokości 350 metrów (cała wieża ma blisko 500 m.) – The Space Module można wjechać szybką windą. Znajduje się na niej taras widokowy. Koniecznie trzeba zwiedzić znajdujące się w jej podziemiu Muzeum Historii Szanghaju. W piwnicach znajdują się zaaranżowane uliczki Szanghaju z lat 20-tych na których stoją figury woskowe przedstawiające gangsterów, kupców, bankierów itd. Tu możemy poczuć klimat miasta w najciekawszym i najburzliwszym momencie jego rozwoju.

Muzeum Szanghajskie – budynek znajdujący się przy Placu Ludowym to jeden z symboli miasta. Muzeum powstało w 1952 roku ale w obecnym budynku działa od 1996. Zostało zaprojektowane na kształt ding – używanego w starożytności naczynia z brązu. Mieści się tu kolekcja 120 tys. eksponatów. Działa sztuki i przedmioty codziennego użytku z brązu, porcelany, gliny, jadeitu. Znajdziemy tu także malarstwo, kaligrafię, pieczęcie, monety, meble oraz wyroby etniczne.

Ogrody Yu Yuan – w pobliżu muzeum znajduje się liczący sobie 400 lat kompleks parkowo – ogrodowy założony w czasie panowania dynastii Ming. Jest przykładem sztuki ogrodowej z XVI wieku. Odrestaurowany w latach 50-tych XX wieku przez i wkrótce udostępniony zwiedzającym. W 1982 r. uznany za pomnik narodowy. Zajmuje 2 ha. Podzielony jest na sekcje tematyczne np.: „Wspaniałe lasy i piękne doliny”, „Ogród Wewnętrzny”, „Szczyty Świata”.

Świątynia Nefrytowego Buddy -  jedna z najpopularniejszych w mieście, świątynia w tradycji chan. Obecnie mieszka tu ok. 70 mnichów i w pierwszy dzień miesiąca księżycowego odbywają barwne święta. Przywiezione z Birmy Nefrytowy Budda ma 2 metry wysokości i jest bogato inkrustowany złotem i klejnotami. Znajduje się tu także 700 cennych zwojów z sutrami oraz inne liczne posągi i rzeźby

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.