United

Sri Lanka z Emirates już od 2191 PLN w dwie stronyWyjątkowe ceny linii Emirates. Egzotyczna Sri Lanka w dwie strony już od 2191 PLN.

Nie przegap:

Park Viharamahadevi – pochodzi jeszcze z czasów kolonialnych, założony przez Anglików nosił do lat 50-tych miano Parku Wiktorii na cześć brytyjskiej królowej. Jest to park miejski, chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów. Znajduje się tu imponujący posąg Buddy, mini ZOO, place zabaw i piękna, bujna roślinność.

Świątynia Gangaramaya – jedna z największych i uważanych za jedną z najpiękniejszych świątyń buddyjskich na wyspie. Posiada bogate zbiory muzealne i dobrą atmosferę do medytacji. W pobliżu świątyni znajduje się Muzeum Narodowe, nowoczesny Teatr Narodowy oraz opisywany powyżej Park Viharamahadevi. W świątyni rozpoczyna się festiwal Navam Perahera – lutowa barwna pielgrzymka z 50 słoniami dookoła pobliskiego jeziora Beira.

Muzeum Narodowe – Najstarsze i największe muzeum Sri Lanki. Od ponad 130 lat gromadzi eksponaty prezentujące dziedzictwo kulturalne wyspy oraz jej przyrodnicze zróżnicowanie. Powstało w XIX wieku z inicjatywy Williama Henry’ego Gregory’ego, ówczesnego gubernatora Cejlonu.

World Trade Center i centrum kongresowe – najnowocześniejsze budynki Colombo oddają zupełnie inny charakter miasta. Są w równej mierze co świątynie i muzea punktem wartym zaliczenia na podróżniczej mapie. Światowe Centrum Handlu to najwyższy obiekt na wyspie, a drugi co do wysokości w południowej Azji. Dwie wieże przypominające nie istniejący już WTC w Nowym Yorku mają 40 pięter i 150 metrów wysokości.

Kelaniya -  niewielkie miasteczko w pobliżu Colombo nad rzeką Kelani. Ważny ośrodek buddyzmu. Wznosi się tu wiele świątyń na brzegach rzeki, osadę według dawnych pism odwiedził Budda. W jednej ze świątyń znajdują się malowidła i rzeźby przedstawiające historię Sri Lanki.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.