airBaltic: Sztokholm, Kopenhaga, OsloSztokholm leży na 14. wyspach, które są połączone 53. mostami. Na kanałach zacumowane są łodzie, co sprawia wrażenie, że miasto jest jednym wielkim portem. Sztokholm jest rozległy, ale ma kameralną atmosferę. Gamla Stan - stare miasto, położone na wyspach jest jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Europie (jej początki sięgają XIII wieku). Polecamy rozpocząć zwiedzanie właśnie od nieśpiesznego spaceru urokliwymi wąskimi uliczkami na których jest wiele klimatycznych sklepików z pamiątkami. Fani popularnych obecnie skandynawskich kryminałów mogą być zaskoczeni atmosferą miasta.

Kopenhaga to stolica Danii, położona  malowniczo nad cieśniną Sund, na dwóch wyspach: Zelandia i Amager. Strzeże jej symbol miasta -  najsłynniejsza na świecie duńska Syrenka. Jest co prawda metropolią (ponad 1,5 mln mieszkańców), ale jednocześnie miastem bardzo kameralnym z niepowtarzalną atmosferą. Kopenhaga jest uważana za
jedno z najbardziej przyjaznych rowerzystom miejsc na świecie. Polecamy część wycieczki odbyć tym pojazdem - szczególnie, że rower można wypożyczyć bez problemu za darmo (wrzucając monetę jak do kosza w supermarkecie).

Oslo, podobnie jak cała Norwegia, przyciąga turystów kontrastem wygody i  nowoczesności miasta wtopionego jednak głęboko w dziką przyrodę. Stolica Norwegii leży w południowej części kraju nad  Fiordem Oslo (Oslofjord), najdłuższym w południowej Norwegii. W obrębie Oslo leży ponad 300 jezior. Miasto powstało w XI wieku. Mieszka tu ponad pół miliona mieszkańców, a w całej aglomeracji łącznie z podmiejskimi osadami – milion.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.