ukrainan

Hanoi z Emirates już od 2022 PLNLinie Emirates zapraszają w podróż do orientalnego Hanoi.

Nie można przegapić:

Ho Hoan Kiem – Jezioro Odzyskanego Miecza. Nazwa ta wiąże się z legendą o mieczu dzięki któremu przywódca powstania Le Loi odparł Chińczyków. Podarował mu go potężny żółw. Kiedy Le Loi jako zwycięzca wrócił nad jezioro, żółw zażądał zwrotu miecza, by w ukryciu czekał, gdy Wietnamowi znów zagrozi niebezpieczeństwo. Na pamiątkę tego wydarzenia zbudowano Wieżę Żółwia. Okolice porośnięte wierzbami i tamaryndowcem są miejscem plenerów zdjęciowych, praktykowania tai chi, odpoczynku i spotkań.

Więzienie Hoa Lo – inaczej zwane Hanoi Hilton i Maison Centrale – zostało zbudowane za czasów panowania francuzów. Podczas wojny w Wietnamie wykorzystywane do przetrzymywania jeńców amerykańskich. Dziś można zwiedzać część jego pomieszczeń i znajdującą się na zewnątrz gilotynę. Naturalnej wielkości figury skute na pryczach ukazują jak ciężkie panowały tu dla więźniów warunki.

Mauzoleum Ho Chi Minhna – mauzoleum „ojca-założyciela” komunistycznego Wietnamu, zwanego tu potocznie „Wujkiem Ho”. Ciało przywódcy jest zabalsamowane i złożone na betonowym, ciężkim postumencie. Do mauzoleum prowadzi aleja z neonami przedstawiającymi komunistyczne symbole.

Mua Roi Nuoc - Teatr wodnych marionetek – przedstawienie charakterystyczne dla Wietnamu. W Hanoi można obejrzeć dwugodzinny, brawurowy spektakl rozgrywany na  płn –wsch. części jeziora Hoan Kiem. Artyści animujący marionetki stojc po pas w wodzie. Spektakl ilustrowany jest muzyką graną na tradycyjnych wietnamskich instrumentach, takich jak min. dan bau.

Van Mieu - Świątynia Literatury –  Zbudowana w XI wieku dla uczczenia Konfucjusza, przekształcona wkrótce w uniwersytet. Początkowo kształcili się tu książęta i synowie szlacheccy, ale później uczelnia została otwarta dla chętnych, którzy zdawali egzamin państwowy. Dzięki temu to kwalifikacje a nie urodzenie torowały drogę do państwowych urzędów. Dziś jest oazą spokoju, kontrastując ze zgiełkiem miasta. Za 2 metrowymi murami kryją się bogato zdobione pagody, posągi, dziedzińce, sadzawki z lotosami i ogrody. Kompleks wybudowany jest według zasad geomancji: 5 dziedzińców symbolizuje elementy natury: metal, drewno, wodę, ogień i ziemię.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.