Lufthansa: Chicago od 1888 PLNZapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty Lufthansy. Chicago już od 1888 PLN.

Co warto zobaczyć w Chicago?

Sears Tower – najwyższy budynek Stanów Zjednoczonych i trzeci na świecie, stanowi wizytówkę miasta. Liczy 110 kondygnacji, wysoki na 443 metry. Ukończony w 1974 roku. We wnętrzu mieści ponad 360 tysięcy m. powierzchni użytkowej. Na 103 piętrze znajduje się taras widokowy, z którego przy dobre pogodzie widać teren czterech stanów: Michigan, Illinois, Indiany i Wisconsin oraz oczywiście piękną panoramę samego miasta.

Ogród Botaniczny – Chicago Botanic Garden – Położony 40 km. Na południe od miasta w Glencoe, bezpłatny, otwarty od 8 rano do zachodu słońca. Wspaniałe miejsce na odpoczynek i kontakt z naturą. Na ponad  120 hektarach rozciągają się malownicze wzgórza, zagajniki, jeziorka i parki. Szczególnie warte uwagi są rosarium z ponad 100 odmian róż, ogród japoński na trzech wysepkach, Naturalistic Garden gdzie można zobaczyć rodzime gatunki flory oraz dedykowana najmłodszym zwiedzającym – Natural Trial.

Museum Campus Chicago – kompleks na brzegu jeziora Michigan, w którego skład wchodzą: Planetarium i Muzeum Astronomii im. Adlera, powstało w 1930 roku. Dziś zajmuje ponad 3000 mkw. powierzchni gdzie można zapoznać się z funkcjonowaniem wszechświata i zdobyczami astronomii. W kompleksie znajduje się także John. G. Shedd Aquarium, gdzie można podziwiać okazy morskiej flory i fauny, w tym delfiny oraz interaktywne, multimedialne wystawy i pokazy. Znajduje się tu także Muzeum Historii Naturalnej, posiadające bogate zbiory archeologiczne i etnograficzne zarówno z terenu Ameryki jak i całego świata.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.