Pierwszy Airbus A321neo we flocie Lufthansa GroupPierwszy Airbus A321neo we flocie Lufthansa Group

Lufthansa Group odebrała we Frankfurcie pierwszy samolot Airbus A321neo. Nowością w tym modelu są ulepszone fotele, zapewniające jeszcze bardziej komfortową podróż w samolotach trzech linii lotniczych należących do Grupy: Lufthansy, SWISS i Austrian Airlines. Pasażerowie podróżujący na trasach krótko- i średniodystansowych zyskują dostęp do gniazd USB, uchwytów na tablet i jeszcze większej przestrzeni osobistej.
 
„Wybierając projekt nowego fotela, mieliśmy na uwadze opinie pasażerów. Nowe rozwiązania bardzo im się spodobały. Jesteśmy zatem przekonani, że nowe fotele i nowoczesny wystrój na pokładzie poprawią komfort naszych klientów”, powiedział Paul Estoppey, szef Product Management Cabin w Lufthansa Group Hub Airlines.
 
Oprócz korzyści dla pasażerów, podłożem zmian jest zmniejszenie wagi samolotu, a tym samym emisji CO2 oraz kosztów serwisowania. Nowo opracowane silniki Pratt&Whitney i CFM International oraz aerodynamiczne końcówki skrzydeł, w które wyposażony jest samolot, doprowadzą do znacznej redukcji zużycia paliwa, dochodzącej do 20 procent na kilometrze. Dźwięk startującego A320neo jest o połowę cichszy niż w przypadku innych samolotów tego typu.
 
Airbus A321neo jest przystosowany do szybkich i łatwych transferów pomiędzy liniami należącymi do Lufthansa Group. Dzięki temu Lufthansa Group może szybciej i w bardziej elastyczny reagować na każdą sytuację, wydajnie przenosząc samoloty i zmieniając oferowaną liczbę miejsc zależnie od aktualnych potrzeb konkretnej linii lub lotniska.
 
Lufthansa Group do 2025 r. odbierze ponad 100 nowych samolotów z rodziny Airbus A320neo.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.