LH110521

Lufthansa: Dzieci podróżujące samodzielnie – mali pasażerowie to wielka sprawa!Dzieci podróżujące samodzielnie – mali pasażerowie to wielka sprawa!

Dzieci podróżujące samodzielnie potrzebują szczególnej opieki. Z Lufthansą są w najlepszych rękach – o małych pasażerów zadbamy z wielkim wyczuciem – na lotnisku, w samolocie i po wylądowaniu.

W jakim wieku dzieci mogą podróżować samodzielnie?

Dzieci w wieku 5-11 lat mogą podróżować samodzielnie, pod warunkiem, że korzystają z naszej specjalnej usługi lub podróżują w towarzystwie osoby, która ukończyła co najmniej 12 lat. Jednak dzieci w wieku 12-17 lat podróżujące samodzielnie, na życzenie rodziców, również mogą korzystać z naszego serwisu opieki.

Co roku ponad 70 000 dzieci samodzielnie podróżuje Lufthansą. Są one pod opieką specjalnego serwisu Lufthansy, który zadba o to, aby zarówno dzieci, jak i ich rodziny miały pewność, że znajdą się w dobrych rękach przed wylotem, w czasie podróży i po wylądowaniu. Po przylocie nasz personel pokładowy przekaże Twoje dziecko wyznaczonej osobie z obsługi naziemnej, która odprowadzi je do umówionego punktu spotkania z osobą odbierającą dziecko z lotniska. Prosimy pamiętać, że dziecko musi być odebrane od razu, przez osobę do tego wyznaczoną.

Prosimy pamiętać, że przepisy innych linii lotniczych dotyczących dzieci podróżujących samodzielnie, mogą różnić się od przepisów tutaj podanych i obowiązujących w Lufthansie. Jeśli wybrany rejs jest obsługiwany przez inną linię lotniczą niż Lufthansa, w sprawie dzieci podróżujących samodzielnie, należy kontaktować się bezpośrednio z danym przewoźnikiem. Dotyczy to również linii lotniczych należących do Lufthansa Group takich jak:

    Eurowings
    SWISS
    Austrian Airlines
    Brussels Airlines

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.