Lufthansa pierwszą 5-gwiazdkową linią lotniczą w EuropieLufthansa jest pierwszą i jedyną linią lotniczą w Europie nagrodzoną 5 gwiazdkami i tym samym dołączyła do listy dziesięciu najlepszych linii lotniczych premium.

"Jesteśmy dumni z tego sukcesu. Ta nagroda potwierdza, że Lufthansa wciąż pracuje nad optymalizacją swoich produktów oraz polepszeniem jakości usług, zarówno na pokładzie, jak i na ziemi."

Od 1999 roku, brytyjska agencja badania rynku Skytrax, sprawdza i ocenia jakość oraz bezpieczeństwo linii lotniczych. Pięć gwiazdek jest przyznawane tylko tym liniom, które spełniają najwyższe wymagania w poszczególnych kategoriach. Podczas procesu oceny, inspekcji są poddawane liczne rejsy na trasach krótkich oraz międzykontynentalnych.

World Airline Awards 2018

Po raz drugi z rzędu Lufthansa zdobyła tytuł „Najlepszej linii lotniczej w Europie”. Nagroda, która wyznacza  kierunek dalszego doskonalenia usług. Świetnym przykładem jest salonik Welcome Lounge we Frankfurcie. W przestrzeniach o nowoczesnym wystroju pasażerowie mogą znaleźć bistro, pokoje do wypoczynku oraz strefy pracy. Dodatkowo, do ich dyspozycji jest 26 nowoczesnych łazienek z prysznicami.
W 2018 roku sen ponad chmurami staje się jeszcze przyjemniejszy . Podczas wszystkich rejsów międzykontynentalnych w Klasie Biznes zostaje wprowadzona „Dream Collection”. Wygodna powierzchnia materaca została stworzona przez renomowaną niemiecką firmę produkującą łóżka – Paradies. Oprócz tego, do dyspozycji pasażerów jest koc, poduszka oraz koszulka do spania Van Laack.
Lufthansa wciąż inwestuje w liczne usługi, dzięki którym pasażerowie mogą spersonalizować swoją podróż. Począwszy od internetu na pokładzie, po posiłki à la carte – nie ma ograniczeń dotyczących Twoich indywidualnych życzeń.