AIRFRANCE0820

Lufthansa Group z rekordową liczbą pasażerów w Polsce w 2018 roku

 

−    Linie lotnicze należące do Lufthansa Group obsłużyły w Polsce w 2018 roku rekordową liczbę 2 852 019 pasażerów, o 10.7% więcej niż w ubiegłym roku.
−    W letnim rozkładzie 2019 Lufthansa Group zaoferuje pasażerom 394 rejsy z Polski tygodniowo.
−    Z początkiem kwietnia linia lotnicza SWISS uruchomi połączenie Gdańsk-Zurych.
−    Wzrośnie częstotliwość połączeń między Rzeszowem a Monachium.
−    Pasażerowie Lufthansa Group podróżujący z Polski do innych europejskich miast najczęściej udawali się do Brukseli, Barcelony, Paryża i Madrytu. Najpopular-niejszymi kierunkami spoza Starego Kontynentu były Nowy Jork, Miami, San Francisco i Szanghaj.
Lufthansa Group odnotowała znaczący wzrost liczby pasażerów przewożonych z i do Polski w 2018 roku. Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS, Eurowings i Brussels Airlines, czyli linie wchodzące w skład grupy, przewiozły rekordową liczbę 2 852 019 pasaże-rów, o 10.7% więcej niż w roku ubiegłym. Nowy rekord odzwierciedla tempo rozwoju polskiego rynku lotniczego. Samą Lufthansą w 2018 roku poleciało 2 210 189 osób, o 11.8% więcej niż w poprzednim roku.

„Ciągła poprawa naszych wyników potwierdza wieloletnie zaangażowanie Lufthansa Group na polskim rynku i jego ogólny rozwój. Polska jest krajem z największą obecnością Lufthansa Group w Europie Środkowo-Wschodniej i jednym z najważniejszych rynków na całym kontynencie. W letnim rozkładzie rejsów zaoferujemy 394 połączeń tygo-dniowo z dziewięciu polskich miast: Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska, Poznania, Wro-cławia, Katowic, Krakowa, Łodzi i Rzeszowa. Dzięki temu pasażerowie ze wszystkich zakątków Polski uzyskają dostęp do naszej siatki lotów łączącej ich z 343 miastami na całym świecie”, powiedział Dr Frank Wagner, country manager Lufthansa w Polsce.