LH110521

Promocja airBaltic: Ryga, Helsinki, Wilno, TallinTallin jest jedną z najmniejszych europejskich stolic. Mieszka tu zaledwie ok 430 tysięcy osób co stanowi jedną trzecią mieszkańców całej niewielkiej Estonii. Zwany jest „Perłą Bałtyku”  oraz „Florencją Północy”. Mimo, że Estonia graniczy z Rosją i była przez lata jedną z nadbałtyckich republik byłego ZSRR więcej tu zarówno kulturowych, architektonicznych, a także mentalnych wpływów Skandynawii.

Ryga ma chłodny, północny, na poły skandynawski charakter. Surowe i dostojne, wzniesione z rozmachem miasto robi nie lada wrażenie. Największą atrakcją jest bez wątpienia starówka. Turystów przyciągają tu od lat masywne mieszczańskie kamienice i zespół kamieniczek Trzej Bracia, gmachy kupieckiej gildii, resztki murów obronnych, wreszcie wąskie i brukowane uliczki.

Helsinki jako miasto ma odmienny charakter od pozostałych stolic Skandynawii i na wiele sposobów przypomina atmosferą oraz wyglądem miasta wschodniej Europy. Helsinki otoczone są wodą z trzech stron, a wszystkie atrakcje znajdują sie w zasięgu kilkuminutowego spaceru. Mają one młodzieńczy charakter a podczas krótkiego lata ulice zapełniają się tłumami ludzi, spędzającymi wolny czas na zakupach w kawiarniach i restauracjach. Muzea, szczególnie Muzeum Narodowe oraz Art Museum of the Atheneum, odsłaniają folklor i kulturę miasta.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.