Austrian: Kapsztad od 8795 PLNKapsztad od 8795 PLN - Klasa Biznes.

Kapsztad to bogate, kosmopolityczne miasto. Jego ogromną zaletą jest otaczająca go dzika, egzotyczna przyroda. W okolicach Kapsztadu i Przylądka Igielnego mieszają się wody Oceanu Indyjskiego i Atlantyckiego, co stwarza warunki dla rozwoju różnorodnego, bogatego ekosystemu. Symbolem miasta jest Góra Stołowa. W uproszczonej formie znajduje się nawet na fladze Kapsztadu. Wznoszący się ponad 1000 m.n.p.m powulkaniczny płaskowyż zwykle przykryty jest „obrusem” chmur. W 2004 r. Góra Stołowa wraz z otaczającym ją Parkiem Narodowym została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od 1929 roku można na nią wjechać kolejką linową i podziwiać panoramę miasta i okolic oraz Przylądek Dobrej Nadziei.

Nie można przegapić

Akwarium Dwóch Oceanów – niewielkie oceanarium prezentuje bogactwo fauny i flory morskiej występujące w wodach otaczających przylądek. Znajduje się tu ponad 3000 okazów zarówno małych bezkręgowców (koników morskich czy jeżowców), bajecznie kolorowych ryb rafowych, aż po olbrzymie rekiny żarłacze. Oddzielną ekspozycję stanowi bogata ptaszarnia i fokarium. Atrakcją dla najodważniejszych turystów, którzy potrafią nurkować jest możliwość wzięcia udziału w karmieniu wielkich morskich drapieżników.

Zamek Dobrej Nadziei – XVII wieczna twierdza zamieniona w kompleks muzealny. Część zamku nadal wykorzystywana jest jako siedziba dowództwa okręgu wojskowego. W salach udostępnionych do zwiedzania znajdują się zbiory militariów oraz znaleziska archeologiczne.

Parlament – mimo że odbywają się tam normalne sesje parlamentu większa część budynku jest udostępniana turystom nieodpłatnie, należy tylko okazać paszport. Przewodnicy chętnie opowiadają o zawiłościach południowoafrykańskiej polityki.

Muzeum Południowoafrykańskie – liczące sobie blisko 200 lat muzeum jest najstarszym tego typu obiektem w RPA. Zgromadzone tu eksponaty opowiadają o kulturze, przyrodzie i burzliwej historii regionu. Perełkami kolekcji są malowidła naskalne oraz licząca ponad 2000 lat porcelana z prowincji Mpumalanga. Atrakcją jest multimedialna prezentacja – Studnia Wielorybów opowiadająca o życiu tych morskich ssaków.

Wzgórze Sygnałowe i Noon Gun – z wierzchołka Signall Hill roztacza się piękny widok na miasto i Górę Stołową. Od poniedziałku do soboty o 12 rozlega się wystrzał z Noon Gun – Działa Południowego.

Winnice – będąc w Kapsztadzie koniecznie trzeba spróbować południowoafrykańskich win, najlepiej w jednej z licznych w prowincji winnic. Polecamy najstarszą z nich – Groot Constantia, założoną w 1685 r. Zabudowania winnicy to przykład wspaniałej holenderskiej architektury kolonialnej.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.