Lufthansa: Pasjonuje Cię architektura? Mamy kilka inspiracji.Ukończony w 1885 roku pierwszy wieżowiec miał tylko 10 kondygnacji. Od niego rozpoczął się wyścig o prymat w budowie najwyższego budynku na świecie - i trwa do dziś. Podróżuj po miastach Ameryki, aby odkryć rekordzistów sprzed lat , a także wiele innych architektonicznych osiągnięć.

Nowy Jork
    od  1718 PLN
Dallas
    od  2660 PLN
Montreal
    od  2268 PLN
Chicago
    od  1818 PLN
Mexico City
    od  4132 PLN

W Nowym Jorku zobaczyć możemy:

Statua Wolności – symbol Nowego Yorku. Posąg został wykonany we Francji dla upamiętnienie braterstwa Francuzów i Amerykanów. Odsłonięcia dokonał w 1886 r. prezydent Cleveland z okazji setnej rocznicy deklaracji niepodległości. Spiralne schody wewnątrz posągu pozwalają wejść na koronę i podziwiać panoramę miasta.

Kolejka górska – jeden ze sposobów poruszania się po mieście i nie lada atrakcja. Rozpięta jest między Manhattanem a Roosevelt Island. Przejeżdża między nowojorskimi drapaczami chmur i nad szeroką 1 Avenu. Obowiązują tu bilety miejskiej komunikacji.

Piąta Aleja – najbardziej znana, ekskluzywna ulica Nowego Yorku i ucieleśnienie ducha miasta. Najciekawszy odcinek prowadzi od przecznicy 49 do 59 między Rockefeller Center w stylu art deco, a Hotelem Plaza. Na rogu 33. znajduje się kolejny symbol NY – Empire State Building, który gdy powstawał w latach 30-tych był najwyższym wieżowcem na świecie. Widok ze szczytu zapiera dech w piersiach, w pogodny dzień widoczność może wynosić do 130 km.

Central Park – miejsce kultowe zarówno dla nowojorczyków jak i turystów. Wnosi zieleń do wysoko zurbanizowanej przestrzeni, jest też centrum rozwoju niezależnej kultury (koncerty, pokazy, przedstawienie na żywo). Na wschodnim krańcu parku znajduje się Mila Muzeów na 5 Alei, na zachodnim – Muzeum Historii Naturalnej – największe muzeum przyrodnicze na świecie.

Katedra św. Jana Bosko – gigantyczna katedra, której budowa nie została jeszcze ukończona (ukończono ok 2/3 projektu) planowane zakończenie budowy dopiero w 2050 roku. Będzie to wówczas największa katedra na świecie.

Finnancial District – w sercu Manhattanu, na Wall Street stoi neoklasycystyczny budynek Giełdy Nowojorskiej (NYSE).  Pracę giełdy można obserwować z galerii dla widzów na trzecim piętrze.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.