Brussels Airlines: Posiłki na pokładzie

Menu na pokładzie linii Brussels Airlines.

Posiłki na pokładzie Brussels Airlines to okazja do spróbowania zarówno tradycyjnych dan kuchni belgijskiej, jak i możliwość do delektowania się daniami mistrzów kulinarnych, których restauracje zostały odznaczone Gwiazdka Michelin.

Rodzaj posiłku serwowanego na pokładzie samolotu jest zależny od wybranej taryfy, rejsu (loty po Europie i międzykontynentalne) i pory dnia.

Loty europejskie:
Na lotach w obszarze europejskim (w tym Maroko, Rosja, Izrael, Egipt, Armenia, Zielony Przylądek oraz Tunezja) oferowane są różne przekąski oraz napoje. Wszystkie są dostępne w naszym Menu stworzonym przez Foodmaker, belgijską firmę, przygotowującą świeże i zdrowe posiłki wykorzystując organiczne, sezonowe oraz pochodzące z lokalnych upraw składniki.
Korzystające z taryfy Check&Go bądź Light&Relax można zakupić wyśmienite kanapki, wrapy oraz sałatki. W trakcie lotów trwających więcej niż dwie godziny dostępne są przekąski na ciepło, jak również istnieje możliwość spróbowania znanych, pieczonych w piecu Belgian fries dostępnych do wyboru z różnymi sosami marki Devos & Lemmens. Na pokładzie dostępne są również ciepłe wafelki belgijskie oraz pyszne muffiny.
W taryfie Flex&Fast można cieszyć się darmowymi przekąskami oraz napojami (zarówno bezalkoholowymi jak i alkoholowymi). O poranku oferowane są zastawy śniadaniowe, natomiast w czasie dnia jest to przekąska na zimno, sałatka bądź kanapka (na lotach trwających mniej niż 2 godziny) lub quiche, gratin (potrawa z rybą i serem) bądź makaron na ciepło (na lotach trwających dłużej niż 2 godziny).
Dla pasażerów podróżujący na trasie Tel – Awiw i Bruksela, podczas rezerwacji biletu istnieje możliwość zamówienia posiłków przygotowywanych zgodnie z prawem żydowskim.
W taryfie Bizz&Class można cieszyć się z szerokiego wyboru posiłków dostępnych w pokładowym menu, które są przygotowywane przez firmę Foodmaker. (szampan na zamówienie; śniadanie przed godziną 10; po godzinie 10 – nielimitowany wybór z menu pokładowego; darmowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe).

Loty międzykontynentalne:
W czasie długich lotów do/z Afryki (z wyjątkiem Maroka, Egiptu, Republiki Zielonego Przylądka i Tunezji), Ameryki Północnej i Indii linia Brussels Airlines oferuje bogatszą ofertę posiłków oraz napojów, dostępnych w klasie ekonomicznej oraz w klasie biznes.
Podróżujący klasą ekonomiczną mogą wybrać jeden z gorących posiłków ze świeżą sałatą, deserem i serem. Dostępne są także bezpłatne napoje.
W Klasie Biznes pasażerowie mają do wyboru 2 przystawki i 3 dania główne podawane ze świeżą sałatką. W menu znajduje się także kawa i alkohole oraz belgijskie czekoladki. Pasażerowie Klasy Biznes w menu mają również szeroki wybór serów oraz deserów, a także 5 różnych piw butelkowych do wyboru.

Belgian Star Chef:
Jako belgijskie linie lotnicze, Brussels Airlines cieszą się mogąc oferować w klasie biznes, uznaną na całym świecie kuchnie belgijską. Dania przygotowywane z regionalnych produktów, przez belgijskich szefów kuchni, odznaczonych gwiazdą Michelin, podczas dalekich lotów z Brukseli.