LH110521

Brussels Airlines dla Afryki

Belgijski przewoźnik już od ponad 80 lat obsługuje połączenia do Afryki i wykorzystując swoje doświadczenie stale poszerza ofertę lotów na Czarny Kontynent. Aktualnie linie Brussels Airlines wykonują rejsy do 26 miast w Afryce, a wspólnie z parterami na rejsach typu codeshare, jest to ponad 80 destynacji.

Bezpośrednio z Brukseli na pokładzie linii Brussels Airlines możemy aktualnie podróżować do następujących miast: Luanda, Cotonou, Ouagadougou, Bujumbura, Douala, Yaoundé, Boa Vista, Sal, Kinshasa, Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Banjul, Accra, Conakry, Abidjan, Monrovia, Agadir, Marrakech, Kigali, Dakar, Freetown, Lomé, Entebbe.

Jak możemy przeczytać w materiałach przewoźnika: "Brussels Airlines cenią sobie silne i trwałe relacje z lokalnymi społecznościami na kontynencie. Dzięki przyjaznym uśmiechom mieszkańców, ich ciepłemu powitaniu i nieustannemu wsparciu, nasza pasja do Afryki rośnie z każdym mijającym rokiem. Przez lata staraliśmy się dopasować ich entuzjazm do autentycznego wkładu w lokalną społeczność w krajach afrykańskich, w których działamy."

W nawiązaniu do powyższej informacji linie Brussels Airlines ogłosiły, że zwiększają wsparcie humanitarne na kontynencie, przede wszystkim poprzez inicjatywy w zakresie opieki zdrowotnej i projekty mające na celu coaching i rozwój lokalnych lekarzy i pielęgniarek. Kilka niewielkich, ale skutecznych organizacji pozarządowych zostało wybranych do współpracy w celu zbudowania lepszej przyszłości dla potrzebujących Afrykanów.