airbaltic

Air Canada uruchamia trasy na HawajeLinie lotnicze Air Canada uruchomią w sezonie zimowym bezpośrednie połączenia na Hawaje z Montrealu, Toronto i Calgary. Połączenie z Montrealu do Honolulu będzie realizowane dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Również z Calgary będzie można podróżować do Honolulu trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Trzecia nowa trasa to połączenie Toronto z Maui, które będzie obsługiwane w soboty.

– Dostrzegamy wzrost popytu na loty do słonecznych destynacji wakacyjnych. Obywatele nie tylko Kanady, ale także na całym świecie, pragną w niedalekiej przyszłości polecieć na dłuższy urlop – podkreślił Mark Galardo, wiceprezes Air Canada ds. planowania sieci oraz zarządzania przychodami.

Dzięki dogodnym połączeniom liniami Air Canada z Warszawy do Montrealu, Toronto i Calgary, również pasażerowie z Polski będą mogli zaplanować urlop na Archipelagu Hawajów.

Elastyczna polityka podróży z Lufthansą

Linie lotnicze Lufthansa Group proponują swoim klientom jeszcze bardziej elastyczne opcje zmiany rezerwacji dla nowych i istniejących rezerwacji (biletów wystawionych do 31 lipca 2021 r.). Pasażerowie z oryginalnie potwierdzoną datą podróży pomiędzy 1 lutego 2020 r. a 31 sierpnia 2021 r. mogą bezpłatnie zmienić rezerwację na inny termin i/lub nową trasę, niezależnie od tego, czy ich rejs został anulowany, czy nie. Nowa podróż powinna rozpocząć się do dnia 31 lipca 2022 r.

Do 31 lipca 2021 r. wszystkie taryfy Austrian Airlines, Brussels Airlines, Lufthansa, SWISS, Air Dolomiti i Eurowings można zmieniać tak często, jak to konieczne, nie ponosząc opłat za zmianę.

Nowe kierunki Austrian Airlines w sezonie letnim i zimowym

Od 17 maja 2021 roku Austrian Airlines poleci trzy razy w tygodniu do Zaporoża na Ukrainie. Latem planowane jest zwiększenie liczby dziennych połączeń. Dzięki temu nowemu kierunkowi Austrian Airlines wzmocni swoją ofertę przelotów na Ukrainę, która obejmuje już rejsy do Kijowa, Lwowa i Odessy.

Przewoźnik zaoferuje również atrakcyjne trasy dalekiego zasięgu w nadchodzącym zimowym rozkładzie lotów. Od 24 października 2021 r. wystartuje z Wiednia do Cancun w słonecznym Meksyku. Zimowy rozkład będzie obejmował również połączenia na Mauritius, Malediwy i do Kapsztadu.

Lufthansa: Barcelona od 540 PLN w dwie stronyCiągle nieodkryta Barcelona urzeknie każdego swoją wyjątkową architekturą, plażami i wspaniałą kuchnią, której trudno się oprzeć. To doskonałe miejsce na urlop zarówno dla spragnionych zwiedzania, miłośników hiszpańskiej kultury, jak i amatorów plażowania z górską scenerią w tle. Loty już od 540 PLN w obie strony!

Nie wolno przegapić:

Codorniu fabryka „szampana” Cava – Cava to słynne hiszpańskie wino musujące stworzone wg „wykradzionej” w XIX w. Francji receptury szampana. Fabryka znajduje się w pobliżu Barcelony w mieście Sant Sadurni d'Anoia. Zwiedzić możemy tu część muzealną i produkcyjną, a także piwnice gdzie wino leżakuje. Wycieczka kończy się degustacją wyśmienitego cava.

Stadion Camp Nou  - duma Katalończyków i świątynia futbolu, mecze rozgrywa tu FC Barcelona. Na stadionie możemy zwiedzić stanowiska komentatorów, szatnię piłkarzy oraz muzeum klubu z najcenniejszymi trofeami.

Śladami Dalego – w miejscowości Figueres znajduje się Theatro-Museo Dali. Wystawione są tu prace artysty, a także interaktywne instalacje, które pozwalają ujrzeć świat w surrealistyczny sposób. 40 km dalej w malowniczym, nadmorskim Cadaques, znajduje się dom Dalego – Casa-museo Salvador Dali.

Barri Gothic – dzielnica gotycka. Większość zabytków na jej terenie pochodzi z XIV i XV wieku. Możemy tu zobaczyć m.in.: Salo de Cent (Sala Rady Stu), Palau de la Generalitet (Pałac Parlamentu), katedrę gotycką La Seu. Znajdująca się tu ulica La Rambla jest uważana za jeden z symboli Barcelony. To centrum streetowej kultury – pełne malarzy, mimów i muzyków. Znajdują się tu także muzea – w tym najpopularniejsze Muzeum Figur Woskowych.

Winnica Raim (Cubano) – jeden z najstarszych barów w Barcelonie. Otwarty pod koniec XIX w. pełnił początkowo rolę jadalni dla fabryki. Napijemy się tu najlepszego mojito i poczujemy klimat … Kuby. Posłuchamy tu wspaniałej salsy, a wystrój baru to zdjęcia charakterystycznych miejsc w Hawanie oraz znanych kubańczyków, w tym nieśmiertelnego Che.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Nowe kierunki w ofercie Brussels Airlines

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Brussels Airlines ponownie stopniowo wprowadzi 43 kierunki do swojej siatki połączeń. Przewoźnik poszerzy swoją ofertę turystyczną o atrakcyjne, wakacyjne miejsca w Grecji (Heraklion, Kos, Rodos, Korfu, Zakynthos), Hiszpanii (Bilbao, Ibiza, Majorka, Walencja) i we Włoszech (Bolonia, Neapol, Rzym, Bari, Katania, Florencja, Mediolan, Palermo, Sardynia). Od czerwca 2021 roku doda też nowe destynacje: Bordeaux, Nador i Tanger.

W sumie linia będzie obsługiwała 79 destynacji tego lata, z czego 43 będą stopniowo wznawiane do sierpnia br. Wszystkie rejsy będą odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przewoźnik nadal oferuje bilety z możliwością zmiany rezerwacji, dzięki czemu klienci mają maksymalną elastyczność w zmianie planów podróży i mogą spokojnie rezerwować loty. Ponieważ wiele krajów nadal ma określone ograniczenia w podróżowaniu, pasażerowie są zobowiązani do sprawdzenia wymagań przed podróżą.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Więcej artykułów…