Air France: Z Wrocławia do Paryża od 26 maja 2018

Linie Air France zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia Wrocław-Paryż. Wrocław to już czwarte miasto w Polsce – po Warszawie, Krakowie i Gdańsku - z którego pasażerowie zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń Grupy Air France KLM.

Nowe połączenie wystartuje 26 maja 2018. Samoloty Air France będą latały bezpośrednio na trasie Paryż-Wrocław 7 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Wrocławia i okolic zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń francuskiego przewoźnika. Wspólna oferta Grupy Air France KLM liczy obecnie 328 miast w 118 krajach. Do niedawna na jej pokładach można było podróżować tylko z jednego miasta w Polsce – z Warszawy. Od trzech lat trwa gwałtowna ekspansja francusko-holenderskiego przewoźnika w naszym kraju. W maju 2015 linie KLM uruchomiły połączenie z Krakowa do Amsterdamu, a w ubiegłym roku włączyły do swojej siatki Gdańsk. Po inauguracji nowego lotu Air France na trasie Wrocław-Paryż, 26 maja 2018 oferta Grupy Air France KLM z Polski będzie wynosiła łącznie 82 loty tygodniowo. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost liczby połączeń z/do Polski w ciągu ostatnich 3 lat.

Nowe połączenie będzie wykonywane przez linię Air France HOP!, będącą marką należącą do grupy Air France KLM. Rejsy obsługiwać będą Embraery E170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 8 w klasie biznes. Samolot będzie startował z lotniska w Paryżu o godzinie 9:45, aby wylądować na lotnisku Wrocław-Strachowice o godzinie 11:40. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Wrocławia o godzinie 12:15 i przylot do Paryża o 14:10.

Szczegółowe informacje na temat nowego połączenia dostępne są we wrocławskim oddziale Fly Away Travel oraz w pozostałych oddziałach na terenie Polski.