Lufthansa zaprezentowała pierwsze szczegóły nowej Klasy Biznes

Lufthansa zaprezentowała pierwsze szczegóły od dawna oczekiwanego projektu nowej Klasy Biznes. Będzie ona dostępna na regularnych trasach od 2020 roku, w pierwszej kolejności na pokładzie Boeinga 777-9. Kluczowy element nowego standardu w kabinie stanowią nowe fotele, które zostały zaprojektowane z myślą o jeszcze lepszym wypoczynku. Pasażerowie Lufthansy będą mogli korzystać z łóżek o długości 220 cm, w których konstrukcja oparcia fotela zapewnia możliwość wygodnego ułożenia ramion leżąc na boku, dzięki czemu kręgosłup pozostaje prosty.

Nowy fotel Klasy Biznes powstał we współpracy z pasażerami - ponad 500 klientów dostarczyło opinii już w trakcie fazy projektowej. Prywatność i optymalny komfort to dwie najważniejsze potrzeby pasażerów biznesowych na trasach międzykontynentalnych – obie realizowane w najwyższym stopniu dzięki koncepcji nowej Klasy Biznes.

„Nowa, ultranowoczesna Klasa Biznes Lufthansy tworzy nowy benchmark na rynku globalnym, oferując pasażerom unikalne doświadczenie podróży,” powiedział Harry Hohmeister, Członek Zarządu Deutsche Lufthansa AG. “Spójnie i konsekwentnie redefiniujemy nasze produkty premium. Skupiamy się i zawsze skupialiśmy na odpowiadaniu na zapotrzebowanie pasażerów, chcąc im zapewnić doskonałą podróż. Nowa Klasa Biznes potwierdza pełną zdolność do innowacji Lufthansy.”

W porównaniu do swoich poprzedników, Boeing 777-9 ma znacząco szerszą kabinę, a dostępna przestrzeń jest wykorzystana tak, aby stworzyć najwyższy poziom komfortu. Wszyscy pasażerowie Klasy Biznes będą mieć bezpośredni dostęp do przejścia. Jest to możliwe dzięki konfiguracji 1-2-1 i 1-1-1. Nowy fotel zapewni znacząco więcej przestrzeni osobistej, intymności, miejsca na przedmioty osobiste i więcej powierzchni płaskich. W zależności od indywidualnych potrzeb, podróżujący mogą wybierać spośród licznych konfiguracji przestrzeni. Do wyboru będzie m.in. zwiększona długość łóżka lub siedzenie z dwukrotnie większą powierzchnią roboczą.

Nowa Klasa Biznes będzie wyznaczać standardy także w zakresie nowoczesnych technologii. Dzięki cyfrowym interfejsom wszystkie funkcjonalności fotela oraz pokładowego systemu rozrywki są sterowane z poziomu osobistego urządzenia. Smartfony i tablety mogą być ładowane bezprzewodowo poprzez wbudowany w fotel system. Rozbudowany system rozrywki zapewni dostęp m.in. do filmów w jakości HD.

Innowacje zostaną również wprowadzone w istniejącej Klasie Biznes w ciągu najbliższego roku, aby znacząco poprawić komfort pasażerów. Materace, które powstały wyłącznie dla Lufthansy, zostaną dostarczone na pokłady rejsów międzykontynentalnych na początku 2018 roku. Na życzenie pasażerowie otrzymają również piżamy. Dotychczas były one dostępne tylko w Klasie Pierwszej. Pasażerom Klasy Biznes Lufthansa zapewni również nowe koce – ocieplane, ale lekkie i zapewniające wysoki komfort.