Swiss rozpoczął rejsy na lotnisko London-City samolotem Bombardier CS100

Szwajcarskie linie Swiss, wprowadzając Bombardiera CS100 na trasę z Zurychu do London-City, zostały przewoźnikiem, który zaoferował największy w historii samolot pod względem liczby przewożonych pasażerów, realizujący połączenia z tego charakterystycznego lotniska, położonego w pobliżu biznesowego centrum Londynu. Maszyna szwajcarskiego przewoźnika może zabrać na pokład 125 pasażerów w dwuklasowej konfiguracji.

London City to nieduże lotnisko wykorzystywane ze względu na swoje położenie głównie w ruchu biznesowym. Charakteryzuje się krótkim pasem startowym o długości zaledwie 1500 m oraz stromą sciężką podejścia, wynoszącą 5.5°. Ze względu na powyższe parametry wszystkie maszyny wykonujące operacje na lotnisku London-City muszą posiadać specjalne certyfikaty. Bombardier CS100, Airbus A318 oraz Embraer 190 to największe samoloty spełniające te restrykcyjne wymagania. Co ciekawe - zgodnie z informacją producenta - kanadyjski samolot już na etapie projektowania przewidziany został do pracy na wymagających lotniskach.

Bombardier CS-100 w barwach Swiss będzie regularne obsługiwał popołudniowe połączenia z Zurychu do London-City, a od sezonu letniego 2018 również połączenia z Genewy do London-City.