Aeroflot wprowadza letni rozkład rejsów

Od dnia 26 marca br. Aeroflot wprowadził swój letni rozkład lotów, obowiązujący do 28 października.

Tego lata, Aeroflot będzie latać na 138 trasach, do 51 krajów, w tym do 50 destynacji w Rosji, 14 w innych krajach WNP, oraz 74 do innych państw.

Jak zawsze, Aeroflot wychodzi na przeciw potrzebom pasażerów planujących wizytę w resortach nad Morzem Śródziemnym ponownie otwierając połączenia na swoich zwyczajowych trasach do Heraklionu i Splitu. Częstotliwość lotów do Larnaki i Antalii zostanie zwiększona, w porównaniu do sezonu zimowego, odpowiednio do 21 połączeń (z 14) i 14 (z 7). W połowie lipca, Aerofłot planuje również uruchomić regularne połączenie do Lizbony.

Mapa połączeń międzynarodowych Aeroflotu obejmuje 52 destynacje w całej Europie, 13 w Azji, 5 w Ameryce i 4 na Bliskim Wschodzie. Aeroflot kładzie szczególny nacisk na zmaksymalizowanie potencjału Moskwy jako ośrodka tranzytowego. Tygodniowa częstotliwość lotów do Erewania, Nowego Jorku i Hamburga zostanie zwiększona odpowiednio do 42 (z 28), 21 (z 14), oraz do 14 (z 7).

Ten szeroki wybór zostanie dodatkowo uzupełniony lotami operacyjnymi innych linii lotniczych Grupy Aeroflot. Rossiya oferuje loty z moskiewskiego lotniska Wnukowo do miast na Dalekim Wschodzie oraz w Europie, w tym do Barcelony, Nicei i Paryża (Orly), jak również loty z lotniska Pulkowo w St. Petersburgu do ponad 50 destynacji. Na rosyjskim Dalekim Wschodzie, Aurora operuje na trasach krajowych i międzynarodowych z Władywostoku, Chabarowska, i Jużnosachalińska.

Ogółem, w sezonie letnim, Grupa Aeroflot będzie latać do 240 destynacji w 51 krajach (nie uwzględniając lotów operowanych przez Pobedę, taniego przewoźnika Grupy).

Partnerzy Code-Share Aerflotu będą ponadto oferować 147 unikalnych destynacji, dodając do sieci połączeń 17 państw: Albanię, Algierię, Arabię Saudyjską, Bośnię i Hercegowinę, Ghanę, Indonezję, Irlandię, Islandię, Kambodżę, Kenię, Luksemburg, Macedonię, Maltę, Maroko, Mjanmę, Słowenię i Tunezję.

Uwzględniając partnerstwa i umowy, w sezonie letnim Grupa Aeroflot będzie obsługiwać loty na 396 unikalnych destynacjach w 68 krajach, w tym w samej Rosji.

Jako narodowy przewoźnik Rosji, Aeroflot skupia się na rozwijaniu krajowej sieci połączeń. Od 1 czerwca, Aeroflot doda do swojej mapy połączeń w Rosji trzy nowe kierunki.

Otwarte zostaną dwa loty dziennie do Biełgorodu, miasta z dumną historią będącego jednym z centrów rosyjskiego rolnictwa, które będą operowane samolotami Suchoj Superjet 100. Codzienne loty połączą również Moskwę z centrami wydobycia ropy naftowej, tj. Chanty-Mansyjsk oraz Salechard. Regularne loty na tych trasach wspomogą rozwój gospodarczy i wzmocnią połączenia transportowe między odosobnionymi regionami na północy, a Rosją Centralną. W sezonie letnim, Aeroflot planuje również uruchomić połączenie Moskwa-Uljanowsk, jak tylko zakończy się przebudowa lotniska Baratewka.

Popularne kierunki wakacyjne stanowią kolejny priorytet na mapie połączeń krajowych, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie turystyką krajową oraz tradycyjny wzrost zapotrzebowania na loty w rejon Morza Czarnego.

Tego lata, Aeroflot ponownie uruchomi loty do Gelendżiku i zwiększy częstotliwość lotów do Soczi, do 77 połączeń (z 49) i do Anapy, do 28 (z 21) tygodniowo. Ponadto, Rossiya oferuje regularne loty z lotniska Wnukowo do lotnisk w regionie Krasnodaru.

Dla Krymu opracowano obszerny program lotów. Loty bezpośrednie połączą Symferopol z Czelabińskiem, Kazaniem, Krasnodarem, Mineralnymi Wodami, Niżnym Nowogrodem, Omskiem, Orenburgiem, Permem, Rostowem nad Donem, Soczi, Tiumieniem, Ufą i Wołgogradem.

» Zobacz też infografikę o flocie Aeroflotu

O Grupie Aeroflot

Aeroflot jest flagowym przewoźnikiem w Rosji i dumnym członkiem stowarzyszenia linii lotniczych SkyTeam. Aerofłot i jego partnerzy obsługują 1 062 destynacje w 177 krajach na całym świecie. W 2016, Aerofłot przewiózł 29 mln pasażerów (43,4 mln jako cała Grupa Aerofłot wraz ze spółkami zależnymi). W 2016r., Aeroflot został pierwszą rosyjską linią lotniczą, której Skytrax przyznało status Czterogwiazdkowej Linii Lotniczej w uznaniu wysokiej jakości jej obsługi klienta, oraz po raz piąty otrzymała tytuł Najlepszej Linii Lotniczej w Europie Wschodniej podczas Skytrax World Airline Awards. Aeroflot operuje jedną z najmłodszych flot samolotów na świecie, liczącą 190 maszyn. Bazą Aeroflotu jest Międzynarodowy Port Lotniczy Szeremietiewo w Moskwie. Aeroflot znajduje się w gronie światowych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa lotniczego, a jej indeks Oceny bezpieczeństwa zagranicznych statków powietrznych Wspólnoty Europejskiej (SAFA), główny światowy parametr dotyczący bezpieczeństwa, jest porównywalny do jej odpowiedników w innych krajach. Pierwszy rosyjski przewoźnik uwzględniony w rejestrze Audytu Bezpieczeństwa Operacyjnego IATA (IOSA), w 2015 r. po raz szósty odnawiając swoją rejestrację, Aeroflot z sukcesem przeszła Audyt Bezpieczeństwa IATA w zakresie Operacji Naziemnych (ISAGO) i spełnia wszystkie wymogi norm ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004.

Więcej informacji na stronie www.aeroflot.com