airbaltic

Finnair otwiera nowy Premium Lounge na lotnisku w HelsinkachJuż wkrótce Finnair otworzy nowy Premium Lounge. Znajduje się on obok nagradzanego przez klientów Lounge’u przy wyjściu nr 36 w strefie non-Schengen lotniska w Helsinkach. Nowy Premium Lounge stanowi uzupełnienie dla istniejącego Lounge’u i będzie dostępny od 1 lipca dla posiadaczy kart Finnair Plus o statusie Gold oraz Platinum jak również pasażerów linii partnerskich sojuszu  oneworld posiadających karty o równoważnym standardzie.

Premium Lounge jest przykładem skandynawskiego wzornictwa tworzonego w harmonii z fińską naturą. Zastosowano tu dynamiczne zmiany światła i kolorów oraz projekcje video dostosowane do pór dnia. Dzięki połączeniu tych elementów udało się stworzyć spokojną atmosferę.

Dodatkowe posiłki i napoje wysokiej jakości podawane są w zastawie Marimekko oraz w szklankach i kieliszkach Iittala Ultima Thule – po raz pierwszy zaprojektowanych dla Finnair przez Tapio Wirkkala w 1968 r. Wśród starannie dobranych mebli są legendarne fotele Tulip i Womb stworzone przez Eero Saarinena. Przestrzeń wielkości 407 m2, podzielona na osobne strefy przeznaczone do pracy i relaksu może pomieścić do 122 gości.

W ramach procesu poprawiania jakości usług dla pasażerów oczekujących na połączenia w Helsinkach, klienci zarówno Premium Lounge, jak i znajdującego się obok już istniejącego saloniku biznesowego uzyskają dostęp do nowych osobistych łazienek z prysznicem oraz fińskiej sauny. Klienci otrzymują ponadto ręczniki, szampony, żele pod prysznic i balsamy do ciała na bazie owoców leśnych.

Nowy Premium Lounge będzie dostępny jedynie dla pasażerów posiadających karty programu Finnair Plus o statusie Gold i Platinum oraz ich gości, a także dla często latających klientów posiadających równorzędny status w liniach lotniczych sojuszu oneworld, włączając w to linie blisko współpracujące z Finnairem - American Airlines, British Airways, Iberia i Japan Airlines.

Inni pasażerowie klasy biznes mogą korzystać z sąsiadującego saloniku - regularnie umieszczanego przez pasażerów na liście najlepszych na świecie.