KLM przyleci do Wrocławia!
Od najbliższej wiosny holenderskie linie rozpoczynają regularne loty między Wrocławiem a Amsterdamem. Wrocław to już czwarte miasto w Polsce – po Warszawie, Krakowie i Gdańsku - skąd KLM zaoferuje loty do Amsterdamu, a stamtąd dalej do 165 miast na świecie.

Warszawa / Wrocław 20.11.2018 - Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM zapowiedziały uruchomienie nowego połączenia z Polską. Od 6 maja 2019 samoloty KLM rozpoczną regularne loty na trasie Wrocław-Amsterdam-Wrocław 7 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Dolnego Śląska zyskają dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika przez lotnisko bazowe Amsterdam-Schiphol. Wrocław jest czwartym miastem w Polsce – po Warszawie, Krakowie i Gdańsku - skąd KLM zaoferuje loty do Amsterdamu, a stamtąd dalej w świat – do 165 miast na 5 kontynentach. Ze stolicy Dolnego Śląska

Jak podkreślił Peter Elbers, Prezes i Dyrektor Generalny KLM - “Uruchomienie lotów do Wrocławia wzmacnia rolę KLM, jako ważnego gracza na rynku lotniczym w Europie Środkowej. Co więcej Wrocław stanowi również nowy kierunek dla naszego głównego lotniska bazowego – Schiphol w Amsterdamie, umożliwiając ekspansję jego siatki lotów.”
Wrocław w siatce KLM
Od 6 maja 2019 KLM będzie oferował codzienne połączenie (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie Wrocław-Amsterdam. Samolot będzie startował z lotniska Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika o godzinie 14:05, z lądowaniem w Amsterdamie o 15:55. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 11:50 i przylot do Wrocławia o 13:55.**

Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę KLM Cityhopper należącą do grupy Air France KLM, która jest dedykowana do lotów europejskich. Na wspomnianej trasie pasażerowie będą podróżować samolotem typu Embraer E175, w konfiguracji 60 miejsc w klasie ekonomicznej, 8 w strefie Economy Comfort oraz 20 miejsc w klasie biznes.

Nr rejsu KL1271
trasa Amsterdam – Wrocław
Wylot godz. 11:50
Przylot godz. 13:35

Nr rejsu KL1272
trasa Wrocław – Amsterdam
Wylot godz. 14:05
Przylot godz. 15:55

Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę KLM Cityhopper należącą do grupy Air France KLM, która jest dedykowana do lotów europejskich. Na wspomnianej trasie pasażerowie będą podróżować samolotem typu Embraer E175, w konfiguracji 60 miejsc w klasie ekonomicznej, 8 w strefie Economy Comfort oraz 20 miejsc w klasie biznes.

*stan na listopad 2018, liczba lotów może ulec zmianie

**godziny lotów mogą się różnić w zależności od daty lotu

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

 

Brussels Airlines: Bruksela, Nicea, Nowy Jork
Ciekawa propozycja cenowa od Brussels Airlines.

Bruksela od 408 PLN
Nicea od 526 PLN
Nowy Jork od 1980 PLN

Nowy York fascynuje i przyciąga nieprawdopodobną różnorodnością. To ogromne miasto oferujące niezliczoną ilość atrakcji i koniecznych do zaliczenia punktów programu zarówno podczas bardzo krótkiego pobytu jak i znacznie dłuższego. „Wielkie Jabłko” to tygiel kulturowy, różnorodność etniczna, architektoniczna, ilość galerii i ciekawych miejsc do zobaczenia oraz morze ludzi w tym najbardziej zaludnionym mieście Stanów Zjednoczonych (8 milionów mieszkańców) robi piorunujące wrażenie. Chociaż życie w Nowym Yorku jest relatywnie drogie, to już zwiedzanie – niekoniecznie. Jest tu bardzo wiele miejsc, które można odwiedzić za darmo. Darmowy jest na przykład prom który co pół godziny pływa między Staten Island a Manhattanem. Wiele dzielnic nie tylko można (szczególnie przejrzyście zaprojektowany Manhattan) ale wręcz trzeba zwiedzić pieszo (Soho, China Town). Chociaż Nowy York jest gigantyczną metropolią i jednym centrum finansowym współczesnego świata ubiegły wiek był dla miasta trudny. Kryzys lat 30-tych, walka z bezrobociem i ubóstwem części mieszkańców, a co za tym idzie – wzrost przestępczości odbiły się źle na reputacji „miasta, które nie zasypia”.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

DURBAN - nowy kierunek British Airways i wyjątkowe ceny do RPA!W systemach rezerwacyjnych pojawiły się promocyjne ceny na przeloty do RPA.
Oferta jest dostępna do sprzedaży do 7 grudnia 2018, na wyloty do 30 czerwca 2019.Ceny w klasie O i Q zaczynają się od:

Johannesburg od 1884 PLN
Cape Town od 1990 PLN
Durban od 2275 PLN

Johannesburg, miasto szokujące nowoczesnością. Jednocześnie idealne miejsce na wypady do rezerwatów przyrody dzikiej Afryki. Duże wrażenie robi Muzeum Apartheidu (Ormonde Pkwy i GOld Reef Rd.) Dla zainteresowanych prehistorią i wykopaliskami obowiązkowym miejscem do zwiedzania jest dolina Sterkfontein, zwana Kolebką Ludzkości. Miasto to jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Odkryto tu najstarsze na świecie wykopaliska paleontologiczne - szkielet stopy praczłowieka. Dla miłośników odpoczynku nad wodą punktem "must see" jest zapora Hartbeespoort.

Kapsztad to bogate, kosmopolityczne miasto. Jego ogromną zaletą jest otaczająca go dzika, egzotyczna przyroda. W okolicach Kapsztadu i Przylądka Igielnego mieszają się wody Oceanu Indyjskiego i Atlantyckiego, co stwarza warunki dla rozwoju różnorodnego, bogatego ekosystemu. Symbolem miasta jest Góra Stołowa. W uproszczonej formie znajduje się nawet na fladze Kapsztadu. Wznoszący się ponad 1000 m.n.p.m powulkaniczny płaskowyż zwykle przykryty jest „obrusem” chmur. W 2004 r. Góra Stołowa wraz z otaczającym ją Parkiem Narodowym została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Durban to fascynujące, kolorowe, niezwykle różnorodne miasto. Jedno z najciekawszych w RPA. Wielokulturowe – mieszkają tu chrześcijanie, hindusi i muzułmanie. Dźwięki kościelnych dzwonów mieszają się z głosami muezinów nawołującymi do modlitwy. W Durbanie żyje największe w RPA skupisko ludności pochodzenia indyjskiego. Tu przez 17 lat mieszkał, wydawał gazetę „Opinia” i budował zręby idei „biernego oporu” Gandhi. Skromne zbiory upamiętniające te wydarzenia znajdują się w muzeum w wiosce Inanda.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Emirates: Tylko do 24 listopada Azja od 2196 zł, Australia od 4289 zł z Emirates w dwie strony!Co powiesz na wczasy w kraju, w którym żyje 2 razy więcej kangurów niż ludzi? A może marzysz o poznaniu kontrastowych Indii, gdzie krowy to święte zwierzęta? Sprawdź najnowsze promocje Emirates. Oferta obowiązuje tylko do 24 listopada.

Delhi od 2196 PLN

Pekin od 2206 PLN

Phuket od 2226 PLN

Hanoi od 2416 PLN

Perth od 4289 PLN

Sydney od 4308 PLN

Sydney to zapierający dech w piersiach raj turystyczny. Miasto malowniczo położone pomiędzy Pacyfikiem, a oddalonymi od niego zaledwie 50 km. Górami Błękitnymi (ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy charakterystyczną mgiełkę). Wizytówką Sydney jest Opera House. Gmach opery wraz z mostem Sydney Harbour Bridge tworzą "pocztówkowy" symbol miasta znany ze spektakularnych corocznych, sylwestrowych pokazów fajerwerków. Wokół Sydney znajduje się blisko 100 plaż z najsłynniejszą Bondi Beach.

Phuket, największa wyspa Tajlandii, położona na Morzu Andamańskim połączona jest a lądem szosą. Krajobraz tworzą bujne zielone wzgórza, lasy kokosowe, plantacje kauczuku oraz tuziny wspaniałych plaż. Phuket jest rajem dla turystów z uroczym Patong – resortem tętniącym życiem z mnóstwem sklepów, restauracji i barów.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.


AEROFLOT: 14 nowych destynacji w zimowym rozkładzie 2018/2019Aeroflot będzie operował do 152 destynacji w 55 krajach, w tym do 54 w Rosji (53 z Moskwy, 1 z Soczi), 18 do krajów WNP i 80 połączeń międzynarodowych ( 56 w Europie, 14 do Azji, 5 do obu Ameryk, 4 na Bliski Wschód i 1 do Afryki ).
Większość z oferowanych nowych tras to połączenia krajowe. W siatce Aerofłotu znajdą się największe miasta Północnego Kaukazu, w tym Władykaukaz, Groźny , Machaczkały, Nazran, Nalczyk. Aeroflot będzie też oferował 14 lotów tygodniowo do Izhevska i Uljanowska.

W nadchodzącym sezonie zimowym Aeroflot planuje zwiększyć swoją obecność na rynkach krajów WNP,  bezpośrednie loty z Moskwy do Buchary, Uzbekistanu (2 loty tygodniowo) i Osz w Kirgistanie (7 rejsów tygodniowo).
Nowe połączenie Aeroflotu z Moskwy do Denpasar będzie jego najdłuższą nową trasą w tym sezonie zimowym. Trzy rejsy w tygodniu będą oferowane we współpracy z Rossiya Airlines.

Do swojej siatki południowo-azjatyckiej Aeroflot doda nową destynację Kolombo na Sri Lance z pięcioma rejsami w tygodniu.
W siatce połączeń europejskich częstotliwość lotów Aeroflotu zostanie zwiększona do: Belgradu, Brukseli, Stambułu, Lyonu, Sofii, Stuttgartu oraz na Teneryfę.

W siatce połączeń bliskowschodnich i azjatyckich, rosyjski przewoźnik zwiększy częstotliwość swoich lotów do : Dubaju, Bangkoku, Male, Phuket i Ho Chi Minh City. Aeroflot doda również kolejny cotygodniowy lot do Miami.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Więcej artykułów…