AIRFRANCE0820

Gorąco polecamy: wakacyjne kierunki z Lufthansą latem 2021r.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią planować z wyprzedzeniem! Już teraz można rezerwować klientom przeloty do najbardziej słonecznych miejscowości - na podróże latem 2021r. Lufthansa dodaje 15 nowych wakacyjnych kierunków do rozkładu rejsów z Frankfurtu (FRA):

Grecja:
• Chania / Kreta (CHQ)
• Korfu (CFU)
• Kawala (KVA)
• Kos (KGS)
• Mykonos (JMK)
• Preveza (PVK)

Hiszpania:
• Gran Canaria (LPA)
• Jerez de la Frontera (XRY)
• Teneryfa (TFS)

Włochy:
• Lamezia Terme (SUF)

Chorwacja:
• Rijeka (RJK)

Cypr:
• Pafos (PFO)

Bułgaria:
• Warna (VAR)

Egipt:
• Hurghada (HRG)

Tunezja:
• Dżerba (DJE)   

Mając do dyspozycji pięć dodatkowych samolotów Lufthansa będzie w przyszłości oferować około 70 połączeń tygodniowo do 29 wakacyjnych miejscowości.

Słońce, plaża i morze: Zaoferuj swoim klientom coś, na co czekają, polecając Lufthansę.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Lufthansa wprowadza udogodnienia dla pasażerówLinie lotnicze Lufthansa Group przygotowały udogodnienia dla pasażerów, dzięki którym będą oni mogli zwiększyć komfort podczas podróży poprzez m.in.:
- możliwość podniesienia klasy podróży w stałej cenie nawet o 30% taniej do 31 października bieżącego roku
- możliwość rezerwacji sąsiedniego miejsca jako dodatkowego (EXST) na pokładach linii Austrian Airlines, Lufthansa i SWISS, aby zagwarantować, że pozostanie ono wolne
- możliwość rezerwacji środkowego miejsca obok swojego miejsca na pokładach Eurowings w celu gwarancji, że pozostanie ono wolne. Rezerwacji na takie miejsce (od 18 EUR) można dokonać we wszystkich rzędach i na wszystkich trasach Eurowings w Europie.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Bezpieczna podróż z Emirates

Bezpieczeństwo pasażerów i pracowników od zawsze było priorytetem Emirates. W ostatnim czasie wprowadzono dodatkowe środki na każdym etapie podróży, na nowo definiując standardy bezpieczeństwa i higieny zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład.

Co nowego czeka na Państwa w trakcie podróży z Emirates?

-bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maseczki, rękawiczki, chusteczki antybakteryjne i środki dezynfekujące (otrzyma je każdy pasażer w trakcie lotu do Dubaju, a także podczas odprawy na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju).

-podczas lotu wymagane jest noszenie maseczek.

-na pokładzie nie będzie czasopism i innych materiałów do ​​czytania, a bagaż podręczny należy nadać razem z rejestrowanym. Pasażerowie mogą zabrać ze sobą na pokład tylko niezbędne przedmioty, takie jak laptop, torebka, teczka lub akcesoria dziecięce.

-członkowie personelu pokładowego i naziemnego Emirates, którzy mają bezpośredni kontakt z podróżnymi, noszą osobiste wyposażenie ochronne (PPE), w tym jednorazowy fartuch i przyłbice.

-podczas lotów trwających ponad 1,5 godziny do personelu pokładowego Emirates dołączył asystent obsługi kabiny (CSA). Jest on odpowiedzialny m.in. za czyszczenie toalet co 45 minut. Każda toaleta została wyposażona w mydło dezynfekujące i instrukcję mycia rąk.

-po powrocie do Dubaju członkowie załogi Emirates poddawani są testom na COVID-19, a następnie kierowani są na 14-dniową kwarantannę w swoich domach po każdym locie.

-na lotnisku w Dubaju: W Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju podróżni i pracownicy są poddawani pomiarowi temperatury ciała za pomocą skanerów termicznych. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas interakcji, przy stanowiskach odprawy zostały zainstalowane bariery ochronne. Ponadto na podłodze i w poczekalniach zostały umieszczone fizyczne wskaźniki odległości, aby pomóc podróżnym utrzymać odpowiedni dystans od innych podczas odprawy i wejścia na pokład. Wszyscy pracownicy i podróżni przebywający na lotnisku są zobowiązani do noszenia rękawiczek i masek ochronnych. Wszystkie te procedury dotyczą również pasażerów tranzytowych.

-po każdej podróży, po wylądowaniu w Dubaju samoloty Emirates są ponadto poddawane ulepszonym zaawansowanym procedurom czyszczenia i dezynfekcji.

Warto również wiedzieć, że kabiny wszystkich samolotów Emirates są wyposażone w zaawansowane filtry powietrza HEPA, które usuwają 99,97% wirusów i eliminują kurz, alergeny i zarazki, zapewniając zdrowsze i bezpieczniejsze powietrze na pokładzie. Filtry HEPA są równie efektywne, co filtry używane na salach operacyjnych. Proces filtrowania i czyszczenia jest krótki, dzięki czemu powietrze na pokładzie jest wymieniane co 2-3 minuty. Dokładny sposób działania filtrów HEPA znajdą Państwo na załączonej grafice.

Lufthansa prezentuje rozkład wznowionych rejsów z/do Gdańska

W ostatnich czasach zaszło wiele zmian w podróżach lotniczych. Zmienił się też rozkład rejsów. Lufthansa stale rozszerza ofertę połączeń z Polski.
Gdańsk jest jednym z miast, z którego przewoźnik oferuje możliwość przelotu do Frankfurtu i Monachium umożliwiając pasażerom kontynuowanie podróży do wielu miejsc w Europie i na świecie, zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych.

Rozkład połączeń z Gdańska:

WRZESIEŃ

GDN-FRA
LH1377 4/6 10:15 – 11:55
LH1387 1/5/7 15:35 – 17:15

GDN-MUC
LH1643 2/4 13:10 – 14:40
LH1645 1/5/7 17:00 – 18:30
LH1645 3 17:05 – 18:35

FRA-GDN
LH1376 4/6 8:00 – 9:30
LH1386 1/5/7 13:05 – 14:35

MUC-GDN
LH1642 2/4 11:05 – 12:35
LH1644 1/5/7 14:55 – 16:25
LH1644 3 15:00 – 16:30

PAŹDZIERNIK

GDN-FRA
LH1377 1/2/3/4/5/6 14:45 – 16:25
LH1387 1/3/5/7 18:15 – 19:55

GDN-MUC
LH1643 2/4 13:10 – 14:40
LH1645 1/5/7 17:00 – 18:30
LH1645 3 17:05 – 18:35

FRA-GDN
LH1376 1/2/3/4/5/6 12:30 – 14:00
LH1386 1/3/5/7 16:05 – 17:35

MUC-GDN
LH1642 2/4 11:05 – 12:35
LH1644 1/5/7 14:55 – 16:25
LH1644 3 15:00 – 16:30

Przypominamy, że Lufthansa zmieniła strukturę taryf biletowych obowiązującą do końca grudnia. Już od teraz nowe rezerwacje na wszystkie rejsy mogą zostać wielokrotnie zmienione bez dodatkowych opłat – co dotyczy także najniższych taryf za przelot bez nadanego bagażu.

Bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz pracowników jest priorytetem Lufthansa Group. Z tego powodu wszelkie procedury obwiązujące podczas całej podróży są i nadal będą uaktualniane w taki sposób, abyśmy wszystkim podróżnym mogli zagwarantować bezpieczne dotarcie do celu.

Babie lato w europejskich górach z Lufthansa Group

Babie lato w europejskich górach z Lufthansa Group

−    Wypoczynek w górach dostępny dzięki wygodnym połączeniom z Polski liniami lotniczymi należącymi do Lufthansa Group
−    Podróżni z Polski chcący spędzić ciepły początek jesieni nad alpejskimi jeziorami i w cieniu górskich szczytów, mogą udać się do Bawarii, Austrii lub Szwajcarii
−    Do końca sezonu letniego 2020 r. Lufthansa Group planuje przywrócenie 140 cotygodniowych połączeń z Polski
Podróż o tej porze roku w najpiękniejsze europejskie góry przez Wiedeń, Monachium lub Zurych to prawdziwa gratka dla wielbicieli wyjątkowych widoków i aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem majestatycznych zamków i pałaców, które można znaleźć w Alpach czy Dolomitach.

Należące do Lufthansa Group linie lotnicze SWISS, Austrian Airlines oraz Lufthansa wywodzą się z krajów położonych u stóp Alp, najwyższego pasma w Europie, a miłość do gór wpisana jest w ich DNA.

Bawaria – wrota do Alp
Alpejski klimat wita podróżnych tuż po lądowaniu na lotnisku w Monachium. Pasażerowie mogą podziwiać panoramę najwyższego pasma górskiego w Eu-ropie, położonego zaledwie kilkadziesiąt kilometrów dalej.

Górskim kurortem położonym nieco ponad godzinę drogi z Monachium jest Garmisch-Partenkirchen, urokliwe miasteczko u stóp najwyższego szczytu niemieckich Alp, Zugspitze. Fani skoków narciarskich z pewnością kojarzą tę miejscowość z Turnieju Czterech Skoczni, jednak także późnym latem oraz jesienią na turystów czeka tu wiele atrakcji, jak choćby trasa na położony na wysokości 2962 m szczyt. Podróżni szukający krótszych wspinaczek, mogą udać się nad znajdujące się u podnóży góry malownicze Jezioro Eibsee lub na górę Wank (1780 m).

Bawaria słynie także z pięknych zamków, w szczególności tych wybudowanych przez Ludwika II, w tym najbardziej znany Neuschwanstein, ulubiony, neobarokowy pałac władcy - Linderhof, a także należący do jego rodziców Hohenschwangau.

Pasażerowie Lufthansy mogą udać się w podróż do Monachium z lotnisk w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku. Przeloty ze wszystkich trzech miast obsługiwane są 5 razy w tygodniu.

Relaks wśród szwajcarskich jezior i gór
Jesienią Szwajcaria wita turystów malowniczym krajobrazem, pełnym jezior, łąk, lasów, wodospadów oraz pięknych miast i wsi. To właśnie w tym sezonie otwartych jest wiele tras i przełęczy, które są niedostępne w zimie, dzięki czemu podróżni mogą poznać Alpy z zupełnie innej strony i od razu po przylocie cieszyć się niesamowitym widokiem z poziomu ponad 2000 metrów nad poziomem morza, z bliska podziwiać majestatyczne szczyty, lodowce oraz krystaliczne jeziora.

Dla lubiących aktywny wypoczynek oraz wrażliwych na piękno natury Szwajcaria jest wymarzonym miejscem na wypoczynek o tej porze roku.

SWISS oferuje pasażerom z Polski cztery cotygodniowe rejsy z Warszawy do Zurychu oraz jeden z Krakowa. We wrześniu liczba przelotów z Warszawy wzrośnie do siedmiu, ze stolicy Małopolski do dwóch, a w październiku – do trzech.

Narodowa linia lotnicza Szwajcarii stale rozwija współpracę z krajowym przewoźnikiem kolejowym SBB, umożliwiając w ramach usługi Airtrain rezerwację łączonych biletów na samolot do Zurychu, a następnie na pociągi do Bazylei, Lugano, a od niedawna także do Genewy, położonej wokół największego alpejskiego Jeziora Lemańskiego

Do Austrii z Austrian Airlines
Miłośnikom górskich wędrówek, zarówno tym doświadczonym, jak i szukającym mniej wymagających wspinaczek, austriackie Alpy mają do zaoferowania wiele pięknych szlaków - Olpererhütte z niesamowitym mostem Kebema Panoramabrücke czy Silberkarklamm, usłany urokliwymi wodospadami i wąwozami. Na turystów czeka tu również wiele pięknych górskich miejscowości, jak choćby Hallstatt, uważane za najładniejsze miasteczko w kraju, czy malowniczy Rattenberg.

Podróżni szukający klasycznego wypoczynku także znajdą coś dla siebie nad brzegami jezior i rzek. Malownicze Wolfgangsee czy Mondsee to doskonałe miejsca na relaks. Nad brzegiem Jeziora Nezyderskiego fani sportów wodnych poczują się jak domu – to jedno z najpłytszych jezior w Europie, którego głębokość nie przekracza 2 metrów, co czyni go idealnym miejscem dla początkujących kite i windsurferów. Co roku odbywają się tu międzynarodowe zawody w obu tych dyscyplinach.

Pasażerowie Austrian Airlines mają do dyspozycji 9 cotygodniowych rejsów z Warszawy do Wiednia. Przewoźnik oferuje również 12 przelotów tygodniowo z Wiednia do alpejskiej stolicy kraju, Innsbrucka, umożliwiając podróżnym rezerwację biletów łączonych i wygodną podróż z Polski ku najwyższym górom w Europie.

Lufthansa Group w Polsce
Lufthansa Group stale rozszerza ofertę połączeń z Polski. Do października planowane jest uruchomienie 140 cotygodniowych rejsów z 6 polskich lotnisk: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska oraz Poznania, umożliwiając pasażerom z całego kraju korzystanie ze swojej międzynarodowej siatki połączeń.

Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines gruntownie zmieniły struktury taryf biletowych obowiązujących do końca grudnia. Już od teraz nowe rezerwacje na wszystkie rejsy mogą zostać wielokrotnie zmienione bez dodatkowych opłat – co dotyczy także najniższych taryf za przelot bez nadanego bagażu.

Bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz pracowników jest priorytetem Lufthansa Group. Z tego powodu wszelkie procedury obwiązujące podczas całej podróży są i nadal będą uaktualniane, by zagwarantować wszystkim bezpieczeństwo.
Linie lotnicze należące do Lufthansa Group wprowadziły kompleksowe zasady dotyczące higieny zarówno na pokładach samolotów, jak i na ziemi. Współpracują także z Agencją Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz władzami poszczególnych krajów, dążąc do harmonizacji standardów bezpieczeństwa w transporcie lotniczym podczas pandemii.
Od 1 września 2020 r. obowiązek zakrywania ust i nosa podczas rejsu liniami należącymi do Lufthansa Group nie będzie dotyczył tylko tych pasażerów, którzy poświadczą przeciwwskazania medyczne do noszenia maseczki na specjalnym formularzu dostarczonym przez przewoźnika.

Planując podróż pasażerowie powinni wziąć pod uwagę przepisy dotyczące zasad wjazdu oraz kwarantanny w miejscu docelowym.

Więcej artykułów…