60 lat lotniska Szeremietiewo w Moskwie60 lat temu, 11 sierpnia 1959 r, w Moskwie otwarto lotnisko Szeremietiewo. Początkowo zostało zbudowane jako lotnisko wojskowe, jako symbol odwilży zostało przekształcone w pierwsze radzieckie międzynarodowe lotnisko cywilne. Dzisiaj jest największym rosyjskim lotniskiem pod względem ruchu, operacji i przepustowości.W tym roku lotnisko Szeremietiewo otrzymało imię wielkiego rosyjskiego poety Aleksandra Puszkina.

Lotnisko Szeremietiewo Puszkin jest macierzystą bazą dla 249 samolotów Aeroflot!

Austrian: Wiedeń! Dla wszystkich zmysłów.

Jesienny Wiedeń jest miastem magicznym: przyroda żarzy się pięknymi kolorami, a ostatki letniego ciepła zachęcają do spacerów śladami Habsburgów, przechadzek po ścieżkach zaścielonych szeleszczącymi liśćmi, kolacji w winiarniach czy uczty dla zmysłów na Naschmarkcie.

Wiedeńskie winne spacery.      
Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do spacerów niż winiarnie wokół miasta? Bujna roślinność eksplodująca feerią jesiennych barw, zapach ciepłej ziemi i skąpanych w słońcu winogron… Na zdrowie!

Naschmarkt dla łasuchów.     
 
Tutaj smakosze czują się jak w domu! Stragany ze smakołykami z całego świata to raj dla miłośników dobrego jedzenia. Jest tylko jeden problem: Twój żołądek może nie nadążyć za oczami.

Lubisz dobre jedzenie?      
 
Austria słynie z kawiarni oraz podawanych w nich ciast i deserów, które jesienią smakują jeszcze lepiej. Soczysty strudel jabłkowy i filiżanka kawy „Melange” – jesienna rozkosz dla podniebienia.

Cesarski Wiedeń.      
 
Przechadzka śladami Habsburgów? Z Pałacu Cesarskiego i Hiszpańskiej Szkoły Jazdy do komnat cesarzowej Sisi w Pałacu Schönbrunn.

Nowe kierunki Eurowings: Anchorage i Phoenix w letnim rozkładzie 2020 r.Istnieją takie miejsca na świecie, którym śmiało możemy przypisać miano „wymarzonego miejsca na Ziemi”. Dzikie brzegi rzeki Jukon na Alasce lub spektakularny Wielki Kanion w Arizonie to właśnie takie destynacje.

W letnim rozkładzie rejsów na 2020 rok znajdziesz właśnie te i wiele innych, ciekawych destynacji. A wiąże się to z faktem, że Eurowings rozszerza swoją ofertę rejsów interkontynentalnych o wakacyjne kierunki z Frankfurtu i Monachium.

Nowe połączenia Eurowings latem 2020 r :
• Frankfurt – Anchorage (ANC): 3 razy w tygodniu*
• Frankfurt – Phoenix (PHX): 5 razy w tygodniu
• Monachium – Las Vegas (LAS): 2 razy w tygodniu
• Monachium – Orlando (MCO): do 3 razy w tygodniu

Ponadto w letnim rozkładzie lotów na 2020 r. Eurowings zaoferuje rejsy z Frankfurtu do Las Vegas i Windhoek oraz z Monachium do Bangkoku.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

* tylko od czerwca do września 2020 r.

Lufthansa: Nicea, Lyon, Tuluza - Promocyjne ceny lotówZapraszamy na sierpniową przygodę z urokliwymi miastami francuskimi.

Nicea - Stolica Lazurowego Wybrzeża - już od 428 PLN.
Lyon - Dla miłośników francuskiej gastronomii - już od 473 PLN.
Tuluza - Czyli architektura i sztuka - już od 557 PLN.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Lufthansa: Ciesz się karaibskim słońcem na BarbadosieWarto przedłużyć sobie wakacje i w zimie wygrzać się w promieniach karaibskiego słońca. Jedne z najpiękniejszych na świecie plaż, krystalicznie czysta woda i najlepsze warunki do nurkowania czynią tę wyspę rajem dla miłośników wypoczynku nad wodą. Spektakularne górzyste tereny w środku wyspy, z jaskiniami i wodospadami są idealne do uprawiania turystyki pieszej. Od października Lufthansa - we współpracy z Eurowings – przeniesie Cię do tego wymarzonego miejsca na Małych Antylach.

Pod palmami życie jest prostsze.
Po prostu ciesz się życiem i swobodnym klimatem Karaibów na malowniczych plażach wyspy. Jeśli marzysz o nurkowaniu z żółwiami, mantami i tysiącami kolorowych tropikalnych ryb, udaj się do Carlisle Bay. Ten naturalny port położony niedaleko Bridgetown, stolicy Barbadosu, jest idealną bazą wypadową dla niezapomnianych podwodnych przeżyć. Liczne wraki i rafy zapewniają niesamowite warunki do nurkowania.

Więcej artykułów…