Brussels2903

Austrian Airlines, Lufthansa i SWISS zaproponują pasażerom Klasy Ekonomicznej nową ofertę cateringową

Od wiosny 2021r. Austrian Airlines, Lufthansa i SWISS zaproponują pasażerom Klasy Ekonomicznej nową ofertę cateringową

Jeszcze przed kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa zaobserwowaliśmy, że pasażerowie chcą spersonalizować swoje wrażenia z podróży i mieć możliwość wyboru w przypadku usług, które są dla nich ważne. Proponowana oferta przekąsek w Klasie Ekonomicznej linii Austrian Airlines, Lufthansy i SWISS nie zawsze spełniała ich oczekiwania.

Biorąc pod uwagę opinie swoich klientów, linie lotnicze Lufthansa Group opracowały nową ofertę cateringową. Od wiosny 2021r. pasażerowie Klasy Ekonomicznej na połączeniach krótkiego i średniego zasięgu będą mogli zakupić napoje i posiłki przygotowane z wysokiej jakości produktów.* Na rejsach Lufthansy i SWISS otrzymają również bezpłatną butelkę wody.

Nowa oferta posiłków i napojów będzie skoncentrowana na najwyższej jakości i świeżości produktów oraz szerszym wyborze ze szczególnym uwzględnieniem kuchni regionalnych.

Nowa koncepcja linii lotniczych Lufthansa Group to wkład w zrównoważony rozwój dzięki wykorzystaniu przyjaznych dla środowiska produktów i opakowań oraz ograniczaniu marnowania jedzenia, poprzez bardziej spersonalizowaną produkcję.

Nowa oferta cateringowa będzie wprowadzana stopniowo od wiosny 2021r. Najpierw zaproponują ją linie Austrian Airlines, a następnie Lufthansa i SWISS.
Nowe produkty będą sukcesywnie prezentowane przez poszczególnych przewoźników w nadchodzących miesiącach. Oczywiście, informacje będziemy przesyłać na bieżąco.

Lufthansa: Dubaj, Bombaj, MalediwyPrzedstawiamy atrakcyjną ofertę Lufthansy na egzotyczne kierunki: luksusowy Dubaj, wielokulturowy Bombaj, albo malownicze Malediwy to idealne propozycje na przyszłoroczny urlop.

Dubaj, stolica emiratu o tej samej nazwie to jedna z największych atrakcji turystycznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Miasto powstało na jałowej pustyni dzięki gigantycznemu wysiłkowi i olbrzymim inwestycjom. To ogromna, nowoczesna, kosmopolityczna metropolia.  Obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się metropolii świata. Nadal pozostały tu jednak ślady przeszłości gdy był jedynie rybacką wioską z naturalnym portem. Małe, tradycyjne rynki, wąskie uliczki, malownicza gliniana zabudowa kontrastująca z nowoczesnymi drapaczami chmur pozwala poczuć nieco orientalnego klimatu.

Bombaj, stolica indyjskiego stanu Maharaszta leży na wyspie Salsette. Jest największym portem zachodnich Indii. Bombaj funkcjonuje pod miejscową nazwą Mumbaj. Nazwany jest tak na cześć bogini Mumby, patronki miasta. Dla tej bogini zwanej „Wielką Matką” została wybudowana świątynia Mumba Devi Mandir. Bombaj to miasto kolorowe, nieco chaotyczne o  jarmarcznym charakterze. Dominuje tu hinduizm, ale nie brak też wyznawców innych religii i wielu emigrantów. Każda grupa zachowuje swoje odmienne obyczaje i sposób ubierania. Tworzy to barwną i interesującą mieszankę. Bardzo jaskrawe kontrasty społeczne są widoczne na każdym kroku.

Wyjątkowe ceny na przeloty liniami Lufthansa w taryfie ekonomicznej z możliwością bezpłatnej zmiany dat podróży i zwrotu biletu bez opłat na podróże do 30 września 2021 roku. Oferta ważna do 26 listopada!

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Od marca SWISS obsłużył ponad 1,000 rejsów cargoOd marca, gdy rozpoczął się kryzys wywołany pandemią koronawirusa, Swiss International Air Lines (SWISS) obsłużył ponad 1,000 rejsów cargo, które były wykonywane przez dział frachtu powietrznego Swiss WorldCargo. W sumie przetransportowano ponad 23 tysiące ton towarów. W kwietniu i maju przewożono głównie leki i sprzęt medyczny, później nacisk przeniesiono także na towary komercyjne.
Część spośród rejsów wykonano wyczarterowanymi samolotami transportującymi produkty w lukach bagażowych. SWISS wykorzystuje także przestrzeń kabin klasy ekonomicznej w trzech swoich Boeingach 777-300, które zostały specjalnie przystosowane do przewozu ładunków. Od lipca, za zgodą szwajcarskich władz, w kabinach przewożone są także towary komercyjne – wcześniej takie rozwiązanie było zarezerwowane tylko dla ochronnego sprzętu medycznego i pomocy humanitarnej.
SWISS obsługuje obecnie regularne rejsy cargo z Zurychu do Pekinu, Buenos Aires, Delhi, Dubaju, Johannesburga, Bombaju i Szanghaju. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną połączenia między Zurychem a Santiago de Chile (przez Sao Paulo). W Europie usługi Swiss WorldCargo pozostają dostępne w ramach przyjętego rozkładu rejsów oraz dzięki sieci transportu ciężarowego.
Operacje cargo SWISS wykonywane są nie tylko w ramach rejsów czarterowych – luki bagażowe podczas rejsów pasażerskich także służą do przewozu towarów, co dotychczas stanowiło trzon działalności Swiss WorldCargo. Międzykontynentalna siatka rejsów pasażerskich obejmuje takie miasta docelowe jak Bangkok, Boston, Dubaj, Chicago, Hong Kong, Johannesburg, Montreal, Newark, Nowy Jork, San Francisco, Sao Paulo, Szanghaj, Singapur, Tel Awiw oraz Tokio.

Bezpłatny wstęp do Dubai Frame dla pasażerów Emirates

Linie lotnicze Emirates do 16 listopada oferują atrakcyjne ceny lotów i bezpłatny bilet wstępu do atrakcji Dubai Frame.

Ta architektoniczna atrakcja Dubaju, która przyciąga turystów z całego świata zyskała status zabytku kultury łączącego przeszłość i teraźniejszość miasta. 

Aby otrzymać bilet wstępu do Dubai Frame, należy dokonać rezerwacji do 16 listopada na podróż liniami Emirates w obie strony z wylotem od 1 listopada do 31 grudnia 2020 r. Bilet może być wykorzystany pomiędzy 1 listopada a 31 grudnia 2020 r.

Lufthansa rusza z próbami szybkich testów na antygen Covid-19

−Darmowe testy będą przeprowadzane od 12 listopada na wybranych połączeniach między Monachium a Hamburgiem
−Christina Foerster: „Chcemy zebrać więcej informacji o szybkim testowaniu grup pasażerów nie wykazujących objawów”

12 listopada Lufthansa rozpocznie pierwszą próbną serię szybkich testów na obecność antygenu Covid-19, które będą przeprowadzone na wybranych rejsach między Monachium a Hamburgiem. Dzięki bliskiej współpracy z firmą biotechnologiczną Centogene oraz centrum medycznym MVZ Martinsried należącym do Medicover Group, przewoźnik zapewni pasażerom przeprowadzenie bezpłatnego testu na Covid-19 przed odlotem jednego z dwóch codziennych rejsów. Rezerwacje podróżnych, którzy wolą nie przechodzić testu, zostaną bezpłatnie przeniesione na jedno z połączeń alternatywnych.

Pierwsze połączenie, podczas którego na pokładzie znajdą się wyłącznie pasażerowie o negatywnym wyniku tego testu, to rejs nr LHG2058 z Monachium do Hamburga, startujący o godzinie 9:10. Drugim będzie rejs nr LH2059 z Hamburga do Monachium.

Rezultaty testu pasażerowie poznają po 30-60 minutach od jego wykonania. Tylko w przypadku negatywnego wyniku karty pokładowe pasażerów zostaną aktywowane, zapewniając dostęp do lotniskowych bramek. Alternatywnie, podróżni mogą w momencie wylotu przedstawić negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 48 godzin. Lufthansa odpowiada za całą procedurę przeprowadzenia szybkiego testu, bez dodatkowych opłat po stronie pasażera. Jedynymi wymaganiami są: wcześniejsza rejestracja oraz stawienie się na lotnisku z odpowiednim wyprzedzeniem.

„Celem naszych obecnych działań jest zdobycie dodatkowych informacji, które pomogą lepiej wykorzystywać szybkie testy w przyszłości. Ich pomyślne wdrożenie na wszystkich rejsach może być kluczowe w ożywieniu międzynarodowego ruchu lotniczego” – powiedziała Christina Foerster, Członkini Rady Nadzorczej Lufthansa Group, Customer, IT & Corporate Responsibility.

Więcej artykułów…