Brussels Airlines dla Afryki

Belgijski przewoźnik już od ponad 80 lat obsługuje połączenia do Afryki i wykorzystując swoje doświadczenie stale poszerza ofertę lotów na Czarny Kontynent. Aktualnie linie Brussels Airlines wykonują rejsy do 26 miast w Afryce, a wspólnie z parterami na rejsach typu codeshare, jest to ponad 80 destynacji.

Bezpośrednio z Brukseli na pokładzie linii Brussels Airlines możemy aktualnie podróżować do następujących miast: Luanda, Cotonou, Ouagadougou, Bujumbura, Douala, Yaoundé, Boa Vista, Sal, Kinshasa, Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Banjul, Accra, Conakry, Abidjan, Monrovia, Agadir, Marrakech, Kigali, Dakar, Freetown, Lomé, Entebbe.

Jak możemy przeczytać w materiałach przewoźnika: "Brussels Airlines cenią sobie silne i trwałe relacje z lokalnymi społecznościami na kontynencie. Dzięki przyjaznym uśmiechom mieszkańców, ich ciepłemu powitaniu i nieustannemu wsparciu, nasza pasja do Afryki rośnie z każdym mijającym rokiem. Przez lata staraliśmy się dopasować ich entuzjazm do autentycznego wkładu w lokalną społeczność w krajach afrykańskich, w których działamy."

W nawiązaniu do powyższej informacji linie Brussels Airlines ogłosiły, że zwiększają wsparcie humanitarne na kontynencie, przede wszystkim poprzez inicjatywy w zakresie opieki zdrowotnej i projekty mające na celu coaching i rozwój lokalnych lekarzy i pielęgniarek. Kilka niewielkich, ale skutecznych organizacji pozarządowych zostało wybranych do współpracy w celu zbudowania lepszej przyszłości dla potrzebujących Afrykanów.

Lufthansa Group wprowadza nową taryfę ekonomiczną „Light” na trasach do Ameryki Północnej

Od sezonu letniego 2018 roku pasażerowie Lufthansa Group będą mogli skorzystać z tzw. taryfy ekonomicznej „Light” na trasach linii Lufthansa, SWISS, Brussels Airlines i Austrian Airlines do Ameryki Północnej. Jako stawka podstawowa, nowa taryfa jest najtańszą opcją dla pasażerów, którym zależy na niskiej cenie, podróżujących tylko z bagażem podręcznym oraz niewymagających elastyczności w rezerwacji. Za dodatkową opłatą klienci będą mogli indywidualnie dodać kolejną sztukę bagażu oraz zarezerwować wybrane miejsce. Posiłki i napoje nadal będą serwowane pasażerom na pokładzie bez dodatkowych opłat.

Lufthansa testowała taryfę „Light” od października 2017 r. na wybranych trasach pomiędzy krajami skandynawskimi a Ameryką Północną. Pasażerowie mogą kupować bilety z bagażem podręcznym w cenie podstawowej na trasach pomiędzy Szwecją, Danią i Norwegią, a wybranymi lotniskami w Ameryce Północnej.

W 2015 roku linie lotnicze wchodzące w skład Lufthansa Group wprowadziły taryfę „Light” na trasach europejskich. Różne opcje taryf lotniczych różnią się głównie ze względu na możliwość zabrania bagażu rejestrowanego, rezerwacji preferowanych miejsc oraz możliwości odwołania lub zmiany rezerwacji lotu. Standardowe usługi wszystkich taryf obejmują lot, bagaż podręczny o wadze do 8 kg, przekąski i napoje na pokładzie, stałe przydzielanie miejsc przy odprawie biletowo-bagażowej, a także mile premiowe i statusowe.

Air France: Promocyjna oferta z okazji inauguracji rejsów z Wrocławia

Już w najbliższą sobotę - 26 maja - startuje nowe połączenie Wrocław-Paryż. Samoloty Air France będą obsługiwały tą trasę 7 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Wrocławia i okolic zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń francuskiego przewoźnika. Wspólna oferta Grupy Air France KLM liczy obecnie 328 miast w 118 krajach.

Z okazji startu nowego połączenia francuski przewoźnik przygotował specjalną promocję dla pasażerów podróżujących z Wrocławia. Poniżej przedstawiamy przykładowe kierunki:

Amsterdam od 567 PLN
Barcelona od 560 PLN
Bazylea od 558 PLN
Kopenhaga od 554 PLN
Hamburg od 562 PLN
Lyon od 728 PLN
Stuttgart od 561 PLN
Turyn od 645 PLN

Amsterdam od 567 PLN
Barcelona od 560 PLN
Bazylea od 558 PLN
Kopenhaga od 554 PLN
Hamburg od 562 PLN
Lyon od 728 PLN
Stuttgart od 561 PLN
Turyn od 645 PLN

Nowy Jork od 2189 PLN
Waszyngton od 2269 PLN

Amman od 1599 PLN
Bejrut od 1259 PLN
Kair od 1229 PLN

Tokyo od 2039 PLN
Mauritius od 2399 PLN

Sprzedaż do 24 maja.
Okres podróży zależny od kierunku.
Ceny całkowite w obie strony, nie zawierają opłaty agencyjnej.

Nowe połączenie będzie wykonywane przez linię Air France HOP!, będącą marką należącą do grupy Air France KLM. Rejsy obsługiwać będą Embraery E170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 8 w klasie biznes. Samolot będzie startował z lotniska w Paryżu o godzinie 9:45, aby wylądować na lotnisku Wrocław-Strachowice o godzinie 11:40. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Wrocławia o godzinie 12:15 i przylot do Paryża o 14:10.

Szczegółowe informacje na temat nowego połączenia dostępne są we wrocławskim oddziale Fly Away Travel oraz w pozostałych oddziałach na terenie Polski.

Lufthansa Group z rekordową liczbą pasażerów w Polsce w 2017 roku

Lufthansa Group odnotowuje stale rosnącą liczbę pasażerów przewożonych z i do Polski. Lufthansa, Swiss, Austrian oraz Brussels Airlines przewiozły łącznie 2 573 058 pasażerów w 2017 r., więcej niż rok wcześniej. W tym samym okresie sama Lufthansa przewiozła 1 973 776 pasażerów z polskich lotnisk. Lufthansa pozostaje najpopularniejszym przewoźnikiem tradycyjnym w regionie Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

„Rekordowa liczba ponad 2,5 miliona pasażerów potwierdza nasze długoletnie zaangażowanie w Polsce z ciągle rozwijającą się ofertą. W tym sezonie linie Lufthansa Group zaoferują rekordowe 399 połączeń z i do Polski. Nasza oferta jest wysoko ceniona zarówno przez pasażerów turystycznych, jak i podróżujących w celach służbowych, którym ułatwiamy dostęp do ponad 340 kierunków na całym świecie z 9 lotnisk w Polsce” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Nowości z Polski

Głównymi nowościami w letnim rozkładzie połączeń do Polski są połączenia z Monachium do Łodzi i Katowic. Lufthansa obsługuje teraz 5 połączeń tygodniowo do Portu Lotniczego w Łodzi i codzienne połączenie ze Śląska do stolicy Bawarii. Otwarcie nowego połączenia w Porcie Lotniczym w Katowicach zbiega się z 25. rocznicą obecności Lufthansy na tym lotnisku i w polskich portach regionalnych. W tym czasie obecność linii w kraju stale się zwiększała i obejmuje już 9 lotnisk w Polsce.

Oprócz nowych kierunków, w letnim rozkładzie połączeń Lufthansa zwiększyła także liczbę rejsów między trzema polskimi miastami a swoimi lotniskami przesiadkowymi. Port Lotniczy w Gdańsku zyskał dodatkowe codzienne połączenie do Monachium oraz cztery połączenia w tygodniu do Frankfurtu. Pasażerowie podróżujący z Krakowa od teraz będą mogli wybierać spośród 5 rejsów dziennie do Frankfurtu, dzięki dodatkowym 6 rejsom w tygodniu. Po dwóch latach od otwarcia trasy Rzeszów – Monachium, przewoźnik zdecydował od maja dołączyć do siatki połączeń 4 rejsy tygodniowo. Ponadto, w letnim rozkładzie połączeń Eurowings otworzyło nowa trasę z Wrocławia do Stuttgartu 4 razy w tygodniu.

Wśród kierunków najczęściej wybieranych przez polskich pasażerów podróżujących liniami Lufthansa Group z kierunków europejskich znalazły się Lizbona, Barcelona i Paryż, a także rejsy międzykontynentalne do Nowego Jorku, Szanghaju i Meksyku.

Wzrost w ruchu regionalnym

Tempo wzrostu czterech linii lotniczych Lufthansa Group w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej było podobne do tego w Polsce. Liczba miejsc oraz przewiezionych pasażerów w 2017 r. zwiększyły się odpowiednio o 2,5% i 5,7% w porównaniu do roku poprzedniego. Wzrósł także współczynnik wypełnienia samolotów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju w Polsce, który jest jednym z największych rynków w regonie dla Lufthansy. Oferujemy 1 537 połączeń tygodniowo z 59 lotnisk w 16 krajach, a tegoroczna przepustowość roczna wyniesie 18 milionów miejsc” – powiedział Peter Pullem, Starszy Dyrektor ds. Sprzedaży w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Udany biznes korporacyjny w Polsce

Lufthansa mocno koncentruje się na potencjale biznesowym w Polsce. Jeden na dwóch pasażerów podróżuje w celach służbowych, co znacznie przekracza średnią w regionie wynoszącą 33%. Około 8 200 firm już rezerwuje podróże u przewoźników z grupy, uczestnicząc w Partner Plus Benefit, programie lojalnościowym dla firm i narzędziu do zarządzania podróżami służbowymi.

Połączenie Fly Away Travel Sp. z o.o. z eTravel S.A.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 30 marca 2018 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wydał postanowienie o wpisie do KRS połączenia następujących spółek handlowych:

eTravel S.A. z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskie 142B (spółka przejmująca),
Fly Away Travel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskie 142B (spółka przejmowana).

Konsekwencją rejestracji powyższego połączenia jest rozwiązanie (wykreślenie z KRS) spółki Fly Away Travel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Jednocześnie pragniemy wskazać, iż zgodnie z Art. 494 §1 Kodeksu Spółek Handlowych, eTravel S.A. wstępuje, z dniem wpisania połączenia, we wszystkie prawa i obowiązki Fly Away Travel Sp. z o.o. wynikające z zawartych umów z Klientami i Kontrahentami.

W związku z powyższym prosimy, aby za wszystkie usługi zrealizowane od dnia 1 kwietnia 2018 r. na naszą rzecz - faktury oraz inne dokumenty księgowe – były wystawiane na:

eTravel S.A.
Al. Jerozolimskie 142 B
02-305 Warszawa
NIP: 521-36-14-786

Równocześnie informujemy, że usługi zrealizowane do 30 marca 2018 r. będą zafakturowane przez Fly Away Travel Sp. z o.o. Natomiast wszystkie usługi zrealizowane od dnia 1 kwietnia 2018 r. będą już fakturowane przez eTravel S.A. Płatności za usługi proszę dokonywać na rachunki eTravel S.A. wskazane na fakturach.

Z powodów regulacyjnych, dodatkowo prosimy, aby za usługi zrealizowane na rzecz Fly Away Travel do końca marca 2018 r., dostawcy wystawili faktury na Fly Away Travel Sp. z o.o. z datą 30 marca 2018 r.

Pismo połączeniowe

Więcej artykułów…