Brussels Airlines: Nowe połączenie - MontrealW Kanadzie zobaczysz najpiękniejsze kolory natury!


Nie można przegapić

Bazylika Notre-Dame - najstarszy kościół Kanady wzniesiony w stylu neogotyckim (rzymskokatolicki). Znajduje się w dzielnicy Ville-Marie. Zachwyca nie tylko monumentalna fasada z figurami patronów Montrealu (Najświętsza Maryja Panna), Quebeku (św. Jan Chrzciciel) i Kanady (św. Józef) ale także drewniane ołtarze, gigantyczne organy i piękne witraże.

Montreal Tower - najwyższa na świecie pochyła wieża. 175 m wysokości i pochylona pod kątem 45 stopni. Wizyta w obserwatorium na jej szczycie to niezapomniane wrażenie.

Underground City - raj zakupowy i świątynia konsumpcji pod ziemią. Na długości 32 km rozciąga się gigantyczne centrum handlowe z 2 tys. sklepów ( a także, hotele, banki, muzea, stacje metra, dworzec autobusowy, a nawet uniwersytet i boisko do hokeja na lodzie).

Mount Royal - Najwyższy (233 m.) punkt w Montrealu z podświetlanym nocą gigantycznym krzyżem. Znajduje się tu Oratorium św. Józefa (najwyższy kościół Kanady - kopuła wznosi się na wysokość 97 m), wokół wierzchołka rozciąga się Parc du Mont-Royal (dzieło twórcy Central Parku) Wzgórze porośnięte jest cedrami, klonami i świerkami, a z dwóch platform widokowych rozciąga efektowna panorama miasta. Warto odwiedzić także cmentarz na wzgórzu gdzie pochowano m.in.: ofiary z Titanica.

St-Sulpice Seminary - najstarszy budynek w Montrealu wzniesiony w stylu średniowiecznym. Na fasadzie znajduje się najstarszy w Ameryce Północnej zegar publiczny

Stade Olimpique (Stadion Olimpijski) - powstał na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1976 roku. Uwagę przekuwa jego futurystyczny kształt przypominający statek kosmiczny. Odbywają się na nim także koncerty. Jeszcze bardziej oryginalny kształt ma Casino the Montreal.

Kontakt z naturą - Warto odwiedzić Montreal Biodome, gdzie można odbyć spacer po 4 typowych dla Ameryki ekosystemach, warte uwagi jest także Zoo oraz Akwarium (Association of Zoos and Aquariums) w Montrealu. Sporą atrakcją jest tutejsze Insektarium (Montréal Insectarium).

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

SWISS korzysta ze zmodernizowanej floty Airbusów A340SWISS zakończyło modernizację swoich pięciu Airbusów A340. Klienci mogą oczekiwać całkowicie nowej kabiny pasażerskiej oraz internetu na pokładzie. Samolot będzie obsługiwał połączenia do Bostonu, Johannesburga i Osaki.

5 gwiazdek dla LufthansyLufthansa po raz kolejny otrzymała certyfikat „5- gwiazdkowej linii lotniczej” od Skytrax. Tym samym Lufthansa jest jedyną linią lotniczą w Europie, która spełnia rygorystyczne wymagania Skytrax w kwestii komfortu podróży i jakości usług.

Emirates: Bangkok od 2013 PLN w dwie stronyEmirates zaprasza na orientalną wyprawę do Bangkoku!

Zdecydowanie nie jest to miasto dzikich śliwek ani aniołów, a raczej nieopisanego chaosu, z którego niczym  wyspy ze wzburzonego morza wyłaniają się okazałe pałace.

Słowo Bangkok po tajsku oznacza Miasto Dzikich śliwek, nie jest to jednak jedyna nazwa stolicy, bo mówi się na nią także Krung Thep, czyli Miasto Aniołów, a pełne oficjalne miano brzmi Miasto Aniołów, Wielkie Miasto Nieśmiertelnych, Wspaniałe Miasto Dziewięciu Klejnotów, Siedziba Króla, Miasto Królewskich Pałaców, Dom Wcieleń Boskich.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Air France KLM News - edycja luty 2020Air France Business Class na rejsach krajowych

Dzięki wprowadzeniu Business Class na rejsach wewnątrz Francji, pasażerowie uzyskali możliwość odkrycia wszystkich zalet i korzyści serwisowych Air France Business Class przez całą swoją podróż, bez wzgledu na rodzaj dalszego połączenia, mając do dyspozycji 3 rodzaje taryf, odpowiadających ich potrzebom.

Partnerstwo z Delta oraz Virgin Atlantic
Wysoka jakość serwisu oraz sprawny przebieg podróży między Europą, Wielką Brytanią i Ameryką Północną to efekt rozszerzonej współpracy Air France, KLM, Delta Air Lines i
Virgin Atlantic. Ponad 350 kierunków oraz sieć lotnisk dają możliwość wspaniałych rozwiązań w trakcie podróży i wachlarz korzyści programów lojalnościowych.

Air France Standard Seat Selection - rejsy krajowe
Można już rezerwować miejsca na rejsach krajowych operowanych przez samoloty typu Airbus, w trakcie rezerwacji rejsów (opcja płatna) lub przy odprawie (bezkosztowo). Pasażerowie z kartami lojalnościowymi (w zależności od statusu), korporacyjni, dzieci typu UM, osoby z ograniczoną mobilnością, grupy i rodziny z dziećmi mają miejsca przydzielone wcześniej (bezkosztowo).

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Więcej artykułów…