Połączenie Fly Away Travel Sp. z o.o. z eTravel S.A.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 30 marca 2018 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wydał postanowienie o wpisie do KRS połączenia następujących spółek handlowych:

eTravel S.A. z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskie 142B (spółka przejmująca),
Fly Away Travel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskie 142B (spółka przejmowana).

Konsekwencją rejestracji powyższego połączenia jest rozwiązanie (wykreślenie z KRS) spółki Fly Away Travel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Jednocześnie pragniemy wskazać, iż zgodnie z Art. 494 §1 Kodeksu Spółek Handlowych, eTravel S.A. wstępuje, z dniem wpisania połączenia, we wszystkie prawa i obowiązki Fly Away Travel Sp. z o.o. wynikające z zawartych umów z Klientami i Kontrahentami.

W związku z powyższym prosimy, aby za wszystkie usługi zrealizowane od dnia 1 kwietnia 2018 r. na naszą rzecz - faktury oraz inne dokumenty księgowe – były wystawiane na:

eTravel S.A.
Al. Jerozolimskie 142 B
02-305 Warszawa
NIP: 521-36-14-786

Równocześnie informujemy, że usługi zrealizowane do 30 marca 2018 r. będą zafakturowane przez Fly Away Travel Sp. z o.o. Natomiast wszystkie usługi zrealizowane od dnia 1 kwietnia 2018 r. będą już fakturowane przez eTravel S.A. Płatności za usługi proszę dokonywać na rachunki eTravel S.A. wskazane na fakturach.

Z powodów regulacyjnych, dodatkowo prosimy, aby za usługi zrealizowane na rzecz Fly Away Travel do końca marca 2018 r., dostawcy wystawili faktury na Fly Away Travel Sp. z o.o. z datą 30 marca 2018 r.

Pismo połączeniowe

LOOP – program lojalnościowy linii Brussels Airlines

Belgijski przewoźnik określa swój nowy program lojalnościowy jako inny niż pozostałe. LOOP to szybki i przyjazny sposób na uzyskanie bezpłatnych lotów.

Najważniejsze cechy programu:
- Każde euro wydane na loty Brussels Airlines to 3 punkty LOOP, niezależnie od klasy, taryfy, miejsca docelowego itp.
- Przeloty rodzinne (do 5 członków) umożliwiają szybsze zbieranie punktów
- Aby punkty LOOP nie wygasły, wystarczy że jeden członek rodziny dokona przelotu przynajmniej raz na rok
- Punkty LOOP mogą być wymieniane na dowolny lot Brussels Airlines, każdego dnia w roku i w każdej klasie
- Możliwe są również płatności mieszane - bilety mogą być opłacane tylko częściowo za pomocą punktów LOOP

Szczegółowe informacje we wszystkich oddziałach Fly Away Travel.

Nowe samoloty we flocie SWISS – Bombardiery C-Series

Trzydzieści nowych samolotów typu Bombardier serii C zastąpiło we flocie SWISS wycofane z użytku z końcem 2017 roku maszyny AVRO RJ-100. Modele CS100 i CS300 wyznaczają nowe standardy w zakresie komfortu pasażerów, cichej pracy silników oraz mniejszej emisji CO2.

Nowe samoloty wyróżniają się m.in.
- dużymi oknami, wpuszczającymi do kabiny więcej naturalnego światła
- nową konstrukcją foteli, które zapewniają więcej przestrzeni w obrębie tego samego miejsca
- zmniejszonym o połowę poziomem hałasu, rejestrowanego przez ludzkie ucho

Nowy typ samolotu wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne, aby ustanowić nowe standardy również pod względem rentowności i zgodności z zasadami ochrony środowiska. Seria C wyposażona w dwa silniki Pratt & Whitney PW1524G zużywa o jedną czwartą mniej paliwa od floty Avro.

Nowe maszyny szwajcarskiego przewoźnika zabierają na pokład 125 pasażerów w wersji CS100 oraz 145 pasażerów w wersji CS300 i oferują podróż w dwóch klasach – biznes i ekonomicznej.

Samoloty obsługują już wiele rejsów w europejskiej siatce połączeń SWISS, można je spotkać również na rejsach z Warszawy i Wrocławia.

Linie Austrian Airlines kończą 60 lat!


Vickers Viscount

Linie lotnicze Austrian Airlines zaczynały w 1958 roku z flotą czterech samolotów turbośmigłowych. Dzisiaj na pokładach samolotów austriackiego przewoźnika gości 30 tysięcy pasażerów dziennie. Każdego dnia 80 samolotów odbywa 360 rejsów w 130 kierunkach.

30 marca 1958 roku samolot Vickers Viscount po raz pierwszy wystartował w barwach Austrian Airlines, kierując się do Londynu. Czterema samolotami wykonywane były rejsy także do Frankfurtu, Hamburga, Zurychu, Paryża, Rzymu i Warszawy. Pięć lat później pojawiły się maszyny typu Caravelle i nastała epoka odrzutowców.

Jedna z najważniejszych dat w historii przewoźnika to 1 kwietnia 1969 roku. Tego dnia linie Austrian Airlines wykonały pierwszy rejs nad oceanem. W tamtych czasach Ameryka Północna była upragnionym celem podróży – linie wynajęły więc czterosilnikowego Boeinga 707 i ruszyły do Nowego Jorku.

W 1971 roku flotę Austrian Airlines zasilił McDonnell Douglas DC-9, stając się najnowocześniejszym samolotem przewoźnika – z usterzeniem typu T oraz większą rozpiętością skrzydeł mógł latać do takich miejsc, jak Bejrut czy Stambuł. Rozwinięciem modelu DC-9 był MD-80, który zadebiutował w latach 80, zostając ostatecznie jednym z najpopularniejszych samolotów wąskokadłubowych w historii lotnictwa.


McDonnell Douglas DC-9

W latach 90 do floty austriackiego przewoźnika dołączyły Airbusy 320/321 oraz Fokkery 70 i 100. W tym czasie maszyny w czerwono-białych barwach zaczęły wykonywać połączenia już na wszystkich kontynentach.

Aktualnie flota Austrian Airlines składa się z 83 samolotów. Wąskokadłubowe maszyny typu Airbus A319/320/321, Embraer 195 i Dash Q400 obsługują połączenia krótko- i średniodystansowe, natomiast rejsy dalekiego zasięgu wykonywane są szerokokadłubowymi Boeingami 767 oraz 777 w 3-klasowej konfiguracji z zupełnie nową klasą Premium Economy, o której możecie przeczytać tutaj.


Boeing 777

LOT: Dogodne przesiadki dzięki umowom SPA z liniami Qantas, Singapore Airlines oraz Air New Zealand

Polskie linie lotnicze LOT poinformowały o podpisaniu umów typu Special Prorate Agreement (SPA) z liniami Qantas (QF), Singapore Airlines (SQ) oraz Air New Zealand (NZ), dzięki którym pasażerowie LOT będą mogli podróżować na jednym bilecie z Warszawy do Singapuru i następnie do wielu destynacji obsługiwanych przez wymienionych przewoźników:

Australia – ADL, BNE, MEL, PER, SYD
Nowa Zelandia – AKL, CHC, WLG
Tajlandia – BKK
Malezja – KUL
Brunei – BWN
Indonezja – JKT, DPS, SUB
Wietnam – SGN, HAN
Filipiny – MNL
Mjanma – RGN
Hong Kong – HKG
Tajwan – TPE

Umowy SPA to specjalny rodzaj umów typu interline pomiędzy przewoźnikami, dzięki którym pasażerowie zyskują możliwość jednorazowej płatności za całą podróż, maja zapewniony dogodny transfer, a ich bagaże są od razu odprawiane do portu docelowego.

Szczegółowe informacje we wszystkich oddziałach Fly Away Travel.

Więcej artykułów…