LOT poleci z Warszawy do Singapuru!

LOT uruchamia piąte połączenie do Azji. Bezpośrednie rejsy do Singapuru rozpoczną się już od 15 maja 2018 r. Dreamlinery LOT-u będą obsługiwały połączenie między Singapurem a Warszawą trzy razy w tygodniu do końca czerwca, a następnie cztery razy w tygodniu od lipca do końca sezonu letniego.

Bilety są już dostępne w sprzedaży - ceny od 2600 PLN w obie strony.

Położony w sercu Azji Południowo-Wschodniej Singapur pełni rolę najważniejszego portu przesiadkowego w regionie. Pasażerów z Polski i Europy korzystających z nowego połączenia LOT-u dzieli krótka podróż do sąsiadujących krajów w regionie, np. do Malezji, Tajlandii, Wietnamu, Indonezji i Filipin, a także do Australii i Nowej Zelandii.

Rejsy wykonywane będą zgodnie z poniższym rozkładem:

Numer Rejsu

Dni operacji

Port wylotu

Port przylotu

Godzina wylotu

Godzina przylotu

Okres
podróży

Czas
lotu

LO 067

.2.4.6.

WAW

SIN

23:00

17:15*

15.05.18 - 30.06.18

12:15

LO 068

1..4.6.

SIN

WAW

00:05

06:15

27.03.18 - 23.10.18

12:10

LO 067

12.4.6.

WAW

SIN

23:00

17:15*

02.07.18 - 27.10.18

12:15

LO 068

1.34.6.

SIN

WAW

00:05

06:15

02.07.18 - 27.10.18

12:10

*Godzina przylotu do SIN między 16:40-17:15 w zależności od dnia operacji

Uruchomienie połączenia z Warszawy do Singapuru wpisuje się w strategię rentownego wzrostu, jaką LOT wdraża w życie od początku 2016 r. Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 20 tras, m.in. z Warszawy do Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W ubiegłym roku zaczął latać na 23 trasach, m.in. do Tokio i Seulu.

Szczegółowe informacje na temat nowego połączenia dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel.

[WYNIKI KONKURSU] Do zdobycia nagrody od Grupy Lufthansa i Fly Away Travel - vouchery na bilety lotnicze lub walizki!


Dziękujemy za wspólną zabawę i ogromne zainteresowanie konkursem! Poniżej przedstawiamy wyniki:

Nagroda główna – vouchery o wartości 2000 zł do wykorzystania na bilety lotnicze Lufthansa Group:

Wojciech Dolata

Nagrody dodatkowe – walizki „kabinówki”:

Anna Kwaśniak
Zbigniew Bombała
Małgorzata Sałacińska
Aneta Jakimiec
Kateryna Lakhonina
Barbara Dudzin
Agnieszka Kotyła
Marcin Kamola
Gabriela Homik
Michał Brennenstuhl

Dodatkowo postanowiliśmy przyznać nagrodę specjalną dla Pani Anety Wieczorek za niezwykły komiks opowiadający o Fly Away Travel, który Pani Aneta przysłała wraz z odpowiedziami konkursowymi.

Gratulujemy! Ze wszystkimi nagrodzonymi skontaktujemy się indywidualnie.

Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz fanpage’a, gdzie będziemy ogłaszać kolejne konkursy.

Linie Emirates odebrały setny egzemplarz samolotu Airbus A380

Podczas specjalnej uroczystości, która odbyła się w centrum dostaw producenta w Hamburgu, linie Emirates odebrały setny egzemplarz samolotu Airbus A380.

Uroczystości przewodniczył Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates. Towarzyszyli mu: sir Tim Clark, prezes linii Emirates, Tom Enders, prezes firmy Airbus, Dominic Horwood, dyrektor ds. klientów i usług w firmie Rolls-Royce, Jego Wysokość Ali Al Ahmed, ambasador ZEA w Niemczech oraz Frank Horch, senator w Departamencie ds. Ekonomii, Transportu i Innowacji Wolnego i Hanzeatyckiego Miasta Hamburg.

To wspaniały moment dla Grupy Emirates, firmy Airbus i wielu naszych partnerów zaangażowanych w program A380. Bez wątpienia samolot A380 ma niezwykle pozytywny wpływ na przemysł lotniczy i szerzej rozumianą branżę, przyczyniając się do utrzymania setek tysięcy miejsc pracy oraz pobudzając rozwój innowacji i nowych produktów w wielu pokrewnych obszarach, jak chociażby obsługa naziemna, catering, zaplecze lotniska czy produkty pokładowe – powiedział Szejk Ahmed. – Co istotne, A380 wyniósł jakość podróży na zupełnie nowy poziom. Sam samolot jest chlubą inżynierii. To największy na świecie komercyjny samolot pasażerski, ale jednocześnie jest cichy i wydajny, a zespół Emirates wykorzystał jego infrastrukturę, aby odmienić podejście do oferty pokładowej. Uwielbia nim latać zarówno nasza załoga, jak i pasażerowie – dodał.

Dla linii Emirates A380 sprawdził się doskonale. Jesteśmy w stanie wykorzystywać go na bardzo obłożonych lotniskach, jak również w regionalnych i „drugorzędnych” portach lotniczych, gdzie zapotrzebowanie pasażerów na nasze połączenia wzrosło. Kiedy tylko wprowadzamy A380 na danej trasie, pobudza to dalszy ruch i popyt, ponieważ pasażerów przyciąga oferta na pokładzie naszego flagowego samolotu. Jesteśmy w dalszym ciągu zaangażowani w program i zamierzamy blisko współpracować z firmą Airbus oraz naszymi partnerami w celu dalszego doskonalenia naszego produktu A380, czekając na dostawę pozostałych 42 samolotów –  nadmienił Szejk Ahmed.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej wieloletniej współpracy z Emirates. Współpracy, która stanowi nieodłączną część programu A380 – powiedział Tom Enders – Cały zespół Airbus czerpie ogromną satysfakcję z faktu, że tak wizjonerska linia lotnicza wierzyła w A380 od samego początku i uczyniła zeń swój samolot flagowy oraz trzon operacji lotniczych. Oczywiście zawsze cieszymy się też, gdy pozytywnie na temat samolotu wypowiadają się nasi klienci i pasażerowie, co łączymy z sukcesem Dubaju jako najbardziej dynamicznego przesiadkowego portu lotniczego  – stwierdził.

Dominic Horwood: – Chcielibyśmy pogratulować Emirates w tym historycznym dniu. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dostarczyć silniki do setnego Airbusa A380 przewoźnika i mamy nadzieję na kontynuację owocnej współpracy w kolejnych latach.

W napędzanym silnikami Rolls-Royce setnym egzemplarzu samolotu A380 Emirates znajdują się trzy klasy rezerwacyjne – 14 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 miejsca w klasie biznes i 426 w klasie ekonomicznej.  Został on również wyposażony w salon pokładowy przewoźnika w nowej odsłonie, który zostanie zaprezentowany na nadchodzących targach Dubai Air Show, po czym zostanie oddany do użytku.

Rok Szejka Zajida

Podczas ceremonii linie Emirates zaprezentowały także wyjątkową kalkomanię zdobiącą setny egzemplarz samolotu A380 ku czci nieżyjącego już Szejka Zajida ibn Sultana Al Nahajjana, założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Rok 2018 został ogłoszony „Rokiem Szejka Zajida” w celu upamiętnienia jubileuszu stulecia urodzin ojca założyciela naszego kraju i jego dorobku. Z dumą oddajemy cześć człowiekowi, który walnie przyczynił się do powstania i rozwoju Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w czasie odbioru naszego setnego egzemplarza samolotu A380 – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed. – Podobnie jak A380 był przełomowy pod wieloma względami, tak i Szejk Zajid był prawdziwym nowatorem i wizjonerem. Przypominając o jego inspiracji, odwadze i determinacji całemu światu dzięki naszemu samolotowi A380, godnie upamiętniamy jego niezwykłe dziedzictwo.

Pozytywny wpływ na lotnictwo

Program A380 linii Emirates przyczynia się do powstawania i utrzymywania miejsc pracy w sektorze produkcji na terenie globalnego łańcucha dostaw przewoźnika. Airbus szacuje, że zamówienia na samoloty A380 samych linii Emirates utrzymują w sposób bezpośredni, pośredni i indukowany 41 tys. miejsc pracy w Europie, w tym 14,5 tys. w samych Niemczech. Są to stanowiska dla wysoko wykwalifikowanych pracowników, które mają pozytywny wpływ na łańcuch dostaw wysokiej wartości, przynosząc tzw. efekt mnożnikowy w krajach, w których znajdują się zakłady produkcyjne firmy Airbus. Szacowany wpływ inwestycji Emirates w Airbusa A380 na unijne PKB w roku 2013/14 wyniósł 3,4 mld euro. Natomiast PKB Niemiec i Francji zyskały dzięki nim po 1,2 mld euro.

W kwietniu 2015 roku linie Emirates podpisały historyczną, wartą 8,7 mld euro umowę z firmą Rolls-Royce na dostawy silników Trent 900 i wykupienie długoterminowego pakietu TotalCare. Silniki zostaną zamontowane w 50 samolotach Airbus A380, które zaczęły wchodzić do służby w 2016 roku. Umowa, która była największym zamówieniem w historii Rolls-Royce’a i jednym z największych zleceń eksportowych dla firmy z Wielkiej Brytanii, stanowiła kontynuację inwestycji Emirates w Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej.

Nowe standardy jakości podróży

Wprowadzenie pierwszego samolotu A380 przez Emirates w 2008 roku wyznaczyło nowe standardy jakości podróży – po raz pierwszy w branży lotniczej pojawiły się między innymi salon pokładowy, prysznice pokładowe Shower Spa, bezpłatny Internet bezprzewodowy czy nowoczesne systemy rozrywki pokładowej we wszystkich klasach, a także wiele innych udogodnień.

Linie Emirates nieustannie inwestują w doskonalenie oferty A380, tak aby zapewnić pasażerom jak najlepszy lot. Do dzisiaj samoloty A380 Emirates przewiozły ponad 85 mln pasażerów.

Od 2008 roku na pokładzie floty A380 wprowadzane są niezliczone ulepszenia, od drobnych dodatków w rodzaju wbudowanych w fotele portów USB i elektrycznych rolet, po większe modernizacje, takie jak przeniesienie schowków bagażowych znad siedzeń w celu zwiększenia dostępnej przestrzeni w kabinie, zainstalowanie lepszych systemów rozrywki pokładowej czy renowacja salonu pokładowego.

Operacje A380 Emirates

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą A380. Te kultowe, dwupokładowe samoloty wykonują regularne loty do 48 miast na 6 kontynentach. Licząc loty pokazowe, okolicznościowe i próbne oraz inne operacje lotnicze, do tej pory samolot A380 Emirates odwiedził 70 lotnisk.

Emirates otrzymują średnio 11 nowych A380 rocznie, począwszy od pierwszego egzemplarza w sierpniu 2008 roku. W roku finansowym 2016-2017 była to rekordowa liczba 19 nowych Airbusów A380.

W Dubaju działa największy na świecie port przesiadkowy dla A380, wyposażony w halę przylotów wybudowaną specjalnie z myślą o tym modelu samolotu. Warty 3,3 mld dolarów obiekt oferuje podróżującym niezwykłą wygodę, umożliwiając bezpośrednie wejście na pokład samolotu A380 z poczekalni dla klasy pierwszej i biznes, a także szereg udogodnień w postaci sklepów wolnocłowych, spa, rozmaitych restauracji i nie tylko.

Ponad 23 000 członków personelu pokładowego i 1 500 członków załogi przechodzi specjalistyczne szkolenie przygotowujące do pracy na pokładzie samolotów A380 Emirates.

LOT poleci z Warszawy do Oslo

Polskie linie lotnicze LOT ogłosiły, że od 25 marca 2018 zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie pomiędzy Warszawą i Oslo. Rejsy wykonywane będą dwa razy dziennie: w godzinach porannych i popołudniowo-wieczornych codziennie oprócz sobót. W soboty rejsy odbędą się raz dziennie – w godzinach porannych. Szczegółowy rozkład prezentuje się następująco:

Numer Rejsu

Dni operacji

Port wylotu

Port przylotu

Godzina wylotu

Godzina przylotu

Okres
podróży

Czas
lotu

LO 481

1234567

WAW

OSL

08:00

10:00

25.03.18 - 27.10.18

2:00

LO 482

1234567

OSL

WAW

10:40

12:40

25.03.18 - 27.10.18

2:00

LO 483

12345.7

WAW

OSL

16:50

18:50

25.03.18 - 27.10.18

2:00

LO 484

12345.7

OSL

WAW

19:40

21:40

25.03.18 - 27.10.18

2:00

Połączenie z Warszawy do Oslo-Gardermoen obsługiwane będzie Embraerem 195, który zabiera na pokład 112 pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Czas przelotu to dwie godziny. Połączenie jest skierowane zarówno do pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych. Zostało dobrze wpasowane w siatkę połączeń LOT-u, dzięki czemu umożliwia szybkie przesiadki na połączenia w wielu kierunkach.

Oslo jest czwartym miastem w Skandynawii (po Kopenhadze, Sztokholmie oraz Göteborgu), do którego już wkrótce będzie można polecieć Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Połączenie WAW-OSL-WAW jest już 19 nowym kierunkiem ogłoszonym przez LOT w tym roku.

Bilety na nowe połączenie są już dostępne w sprzedaży. Szczegółowe informacje we wszystkich oddziałach Fly Away Travel.

Qatar Airways poleci z Warszawy dwa razy dziennie!

Od 14 grudnia 2017 połączenie Qatar Airways na trasie Doha-Warszawa-Doha realizowane będzie dwa razy dziennie. Do aktualnego rejsu obsługiwanego Airbusem A330 dołączy rejs obsługiwany mniejszym Airbusem A320. Nowa rotacja realizowana będzie codziennie w godzinach popołudniowo-wieczornych wg poniższego rozkładu:

Doha 16:00 - Warszawa 20:00
Warszawa 21:10 - Doha 4:50

Nowy rejs pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie bogatej siatki połączeń Qatar Airways do Azji, Australii i Afryki.

Airbus A320 katarskiego przewoźnika realizował już połączenia do Warszawy, zanim został zastąpiony przez większego Airbusa A330. Zapraszamy na nasz fanpage, gdzie prezentujemy kilka zdjęć, które wykonaliśmy na pokładzie A320.

Więcej artykułów…