austrian_wien

Lufthansa: Barcelona od 395 PLN w dwie stronyBardzo dobra propozycja cenowa od Lufthansy. Kolorowa Barcelona już od 395 PLN w dwie strony.

Nie wolno przegapić:


Codorniu fabryka „szampana” Cava – Cava to słynne hiszpańskie wino musujące stworzone wg „wykradzionej” w XIX w. Francji receptury szampana. Fabryka znajduje się w pobliżu Barcelony w mieście Sant Sadurni d'Anoia. Zwiedzić możemy tu część muzealną i produkcyjną, a także piwnice gdzie wino leżakuje. Wycieczka kończy się degustacją wyśmienitego cava.

Stadion Camp Nou  - duma Katalończyków i świątynia futbolu, mecze rozgrywa tu FC Barcelona. Na stadionie możemy zwiedzić stanowiska komentatorów, szatnię piłkarzy oraz muzeum klubu z najcenniejszymi trofeami.

Śladami Dalego – w miejscowości Figueres znajduje się Theatro-Museo Dali. Wystawione są tu prace artysty, a także interaktywne instalacje, które pozwalają ujrzeć świat w surrealistyczny sposób. 40 km dalej w malowniczym, nadmorskim Cadaques, znajduje się dom Dalego – Casa-museo Salvador Dali.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

 

Lufthansa Group: Eurowings i Austrian Airlines wśród 10 najpunktualniejszych linii lotniczych w 2019 r.W ubiegłym roku dwie linie należące do Lufthansa Group: Austrian Airlines oraz Eurowings znalazły się wśród 10 najpunktualniejszych przewoźników w Europie – wynika z badań analitycznych opublikowanych przez Cirium.

W Polsce Austrian Airlines obsługuje 31 cotygodniowych połączeń między Warszawą i Krakowem a Wiedniem. Eurowings oferuje pasażerom z polski 22 rejsy tygodniowo w ramach połączeń między Wrocławiem a Dusseldorfem, Krakowem a Dusseldorfem i Stuttgartem oraz uruchomionej w październiku trasy między Gdańskiem a Dusseldorfem.

Austrian Airlines otrzymało to wyróżnienie po raz drugi z rzędu. W 2019 roku 79% odlotów odbyło się o czasie, co zapewniło austriackiej linii dziesiąte miejsce w zestawieniu. „Cieszy mnie, że ponownie zasłużyliśmy na to wyróżnienie. Nie oznacza to jednak, że nie ma miejsca na poprawę”, skomentował CEO Austrian Airlines Alexis von Hoensbroech. „Punktualność jest dla nas równie ważna, co czerwono-białe barwy naszych samolotów”.

Wskaźniki punktualności za rok 2018 były niższe niż w roku poprzednim. Pogorszenie to wynikało głównie ze stałych problemów europejskiego lotnictwa: zatłoczone lotniska i niebo, nieprzewidywalne zmiany warunków pogodowe i wynikające z nich opóźnienia w ruchu rotacyjnym - innymi słowy, gdy samolot nie jest dostępny na czas kolejnego rejsu z powodu wcześniejszego opóźnienia. Niska przepustowość kontroli ruchu często również w roku 2019 stała na przeszkodzie zwiększenia punktualności.

W minionym roku w Austrian podjęto wiele kroków mające na celu zniwelowanie opóź-nień. W letnim rozkładzie połączeń stale dostępne były dwa rezerwowe samoloty. Po-nadto, w ramach projektu "ChronOS@VIE", Austrian Airlines nawiązało w tej kwestii współpracę z portem lotniczym w Wiedniu. Dzięki automatyzacji proces zajmowania. miejsc w autobusie dla pasażerów został upłynniony, co umożliwia pasażerom szybsze przemieszczanie się z bramki do samolotu. Z początkiem lipca w przypadku niektórych rejsów w ramach strefy Schengen wprowadzono możliwość otworzenia pasażerom tyl-nych drzwi samolotu. Dzięki temu może być on szybciej przygotowany do kolejnego rejsu - co znacznie przekłada się na jego punktualność.

Eurowings również pomyślnie zakończyło rok 2019. Druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech zapewniła pasażerom 83% punktualność, poprawiając tym samym wynik sprzed roku o dziewięć procent, a także ten z 2017 r.

Na lotniskach w Kolonii i Dusseldorfie Eurowings poprawiło punktualność o, odpowiednio, dwanaście i dziesięć procent w stosunku do roku ubiegłego i znacznie wyprzedziło konkurencyjne linie. Dane potwierdził niezależny portal OAG. Spory wpływ na opóźnione rejsy Eurowings miały strajki kontrolerów ruchu. Zewnętrze czynniki nie były aż tak odczuwalne, a wielu spóźnień uniknięto dzięki optymalizacji siatki połączeń. Na lotnisku w Dusseldorfie w ten sposób zredukowano nakładające się na siebie opóźnienia o połowę w stosunku do ubiegłego roku.

"Dotrzymaliśmy słowa i w ubiegłym roku ponownie zaoferowaliśmy naszym klientom punktualne i niezawodne operacje lotnicze - czego on nas słusznie oczekują. By to osią-gnąć, nie tylko zmieniliśmy i ulepszyliśmy wszystko, na co mieliśmy wpływ, ale także zrekompensowaliśmy niedociągnięcia naszych partnerów systemowych", mówi Michael Knitter, dyrektor operacyjny Eurowings. "Będziemy usilnie pracować nad osiągnięciem tego celu także w 2020 roku. Ostatecznie to właśnie zadowolenie naszych klientów jest naszą największą motywacją" – dodał Knitter. Eurowings szczegółowo analizuje wszystkie podjęte kroki i stale je optymalizuje. Potrzebna będzie także współpraca z persone-lem naziemnym i partnerami systemowymi, takimi jak kontrola ruchu lotniczego.

Przy rekordowej punktualności pod koniec roku wynoszącej ok. 90% (89% w grudniu, 93% w listopadzie), linia lotnicza potwierdza trwający od miesięcy trend, dzięki któremu Eurowings wyprzedziło europejską konkurencję. Działania na rzecz stabilizacji linii i za-pewnienia jej większej punktualności rozpoczęto pod koniec 2018 roku. Znalazły one uznanie wśród pasażerów, co odzwierciedlają wysokie wyniki testów konsumenckich przeprowadzanych w 2019 roku.

Niezależne portale także potwierdzają poprawę operacyjności Eurowings. Brytyjski Of-ficial Airline Guide (OAG) ocenił punktualność międzynarodowych linii lotniczych w całej Europie za rok 2019. Eurowings jest jedyną niemiecką linią lotniczą, która znalazła się w pierwszej dziesiątce. Cirium, dawniej Flight Global, także wymienia Eurowings wśród dziesięciu najbardziej punktualnych linii lotniczych w Europie w 2019 r.

Lufthansa: Czas, by powitać Księżycowy Nowy Rok!Chiński Nowy Rok jest najważniejszym chińskim świętem i obchodzony jest na całym świecie. W tym roku Święto Wiosny, bo tak się to święto nazywa, zaczyna się 25 stycznia, kiedy księżyc jest w nowiu. Wydarzenie to rozpoczyna Rok Szczura. Oto niektóre z najlepszych miejsc, w których można dołączyć do kolorowych uroczystości.

San Francisco od 1955 PLN
Jedna z największych parad poza Azją

Paryż od 434 PLN
Największe Chinatown w Europie

Szanghaj od 2150 PLN
Smoki, czerwone dekoracje i pierożki dim sum

Kiedy smoki tańczą
Księżycowy Nowy Rok – tak święto nazywane jest w Azji - tradycyjnie spędza się z rodziną i przyjaciółmi. Przed imprezą dom jest sprzątany i myty, aby pozbyć się pecha. Czerwone dekoracje - w chińskim kolorze szczęścia - zdobią ulice i domy, a ludzie życzą sobie powodzenia wręczając czerwone koperty wypełnione pieniędzmi. Również smoki są w Chinach symbolami szczęścia. Najważniejszym punktem każdej parady jest taniec smoka, który ma odpędzić złe duchy.

Przeżyj Księżycowy Nowy Rok w Londynie
Londyńskie Chinatown, z charakterystyczną ozdobną bramą, to tętniąca życiem dzielnica w sercu miasta. Tegoroczne obchody Księżycowego Roku odbywają się 26 stycznia i kuszą spektakularną paradą, bezpłatnymi występami na scenie i tradycyjnymi przysmakami kulinarnymi.
Londyn od 463 PLN

Powiedz „Xin Nian Hao” w Bangkoku
Uroczystości Festiwalu Wiosny w rozległym Chinatown w Bangkoku są epickie i zapewniają niezapomniane wrażenia. Odwiedź piękną „Dragon Lotus Temple”, a następnie obejrzyj kolorowe Parady Smoków z muzykami, tancerzami i akrobatami. Nie zapomnij życzyć ludziom „Xin Nian Hao” - Szczęśliwego Nowego Roku!
Bangkok od 2141 PLN

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Lufthansa: Idealny czas na korzystanie z miejskich atrakcji: właśnie teraz!Kulturalne centrum Kanady: Toronto

Zima to doskonała pora na połączenie zwiedzania miasta z inspirującymi wydarzeniami kulturalnymi. Idealnym miejscem do tego jest Toronto - tętniąca życiem wielokulturowa metropolia Kanady. Odwiedź Galerię Sztuki Ontario, architektoniczne dzieło sztuki i jedno z największych muzeów sztuki w Ameryce Północnej. Oczaruj swoje kubki smakowe podczas festiwalu kulinarnego Winterlicious i nie przegap błyszczących rzeźb lodowych na Ice Fest w Yorkville Park
Już 1438 PLN

Nowy Jork – sięgnij nieba
Hudson Yards to najnowsza atrakcja Manhattanu. Po zakupach lub wrażeniach kulturalnych warto zajrzeć do się jednej z wielu klimatycznych knajpek. Nie sposób też pominąć fantastycznej panoramy miasta rozciągającej się z The Vessel - 16-kondygnacyjnej, strzelistej konstrukcji o wysokości 46 m.
Już od 1571 PLN

Zimowe atrakcje miasta miłości
Sezon kulturalny w stolicy Francji w pełni. Dla miłośników mody i obuwia obowiązkowa jest wystawa dzieł Christiana Louboutin w Palais de la Porte Dorée. Smakosze będą mieli okazję udać się na kulinarną wycieczkę po zabytkowej dzielnicy Marais. Zacznij od Marché Les Enfants Rouge, najstarszego targu w mieście i skosztuj niebiańskich serów z chrupiącą bagietką i winem. Nie zapomnij też o bajecznej czekoladzie.
Już od 439 PLN

Wielkie miasto, wielkie oczekiwania
Londyn - od czego tu zacząć? Najlepiej od nagradzanego musicalu „Mary Poppins” na West Endzie. Warto też odwiedzić retrospektywną wystawę prac Williama Blake'a w Tate Britain. Kew Gardens zapraszają do tropikalnego raju podczas Festiwalu Orchidei. I najlepszy sposób na poznanie niesamowitej energii tego miasta: targ uliczny. Warto zajrzeć na kolorowy targ w Brixton, gdzie króluje atmosfera wprost z Karaibów!
Już od 462 PLN

Szanghaj – zachwycający na wiele sposobów
Po spacerze Bund - słynną nadmorską promenadą - i obejrzeniu futurystycznej panoramy największego chińskiego miasta - warto odwiedzić Tank Shanghai. Na rozległym terenie znajdują się dawne zbiorniki do przechowywania ropy naftowej, które zamieniono w galerie sztuki, restauracje i księgarnie.
Już od 2146 PLN

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Więcej artykułów…