LH271020

Lufthansa: Hawana, Punta Cana, Nairobi - sprawdź gorące kierunki!
Gorące kierunki z Lufthansą! Roztańczona Hawana, malownicza Punta Cana, a może egzotyczne Nairobi?

Hawana
to miasto pełne radości, ale przy tym bardzo... wyczerpujące. Jest jakaś neurotyczna, niepokojąca namiętność w stylu życia mieszkańców, nieporównywalna z niczym innym na Kubie, mimo że w końcu lat 90. XX wieku rozprawiono się zaczepiającymi nachalnie zagranicznych turystów konikami.
Hawana robi wrażenie: fale zatoki Meksykańskiej rozbijają się o słynną Malecon, nadmorską promenadę, cel spacerów turystów i mieszkańców, a kamienne fortyfikacje przywołują wspomnienia dni, gdy miasto było perłą w koronie hiszpańskiego imperium, a w porcie tłoczyły się galeony wypełnione srebrem z Ameryki Południowej.

Do wczesnych lat 60. XX wieku, kiedy uwaga władz rewolucyjnej skupiła się na tej zubożałej prowincji, miasto nie poczuło nawet dotknięcia pędzla, jednak w ostatnim czasie zaszły wielkie zmiany - podejmuje się wysiłki, by powstrzymać daleko posunięty rozkład zabytków spowodowany głównie przez klimat tropików, a w połowie lat 90. XX wieku dzięki funduszom UNESCO rozpoczęła się częściowa renowacja XVII-wiecznej Starej Hawany.

Dominikana to drugie po Kubie największe państwo Karaibów. Leży na wschodniej części wyspy, którą w krajach anglosaskich nazywa się Hispaniola (Mała Hiszpania). Oprócz bajecznych plaż wyspa słynie z różnorodnej tropikalnej roślinności, pięknych widoków i egzotycznej fauny. Dobrym pomysłem jest przyjazd na Dominikanę w okresie karnawału, gdy na ulicach odbywają się  parady i trwa zabawa do białego rana

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.


Lufthansa Group: Swiss WorldCargo gotowe do transportu szczepionek na COVID-19Przez ostatnie pół roku Swiss WorldCargo przygotowywało się do dystrybucji szczepionek na COVID-19. Latem 2020 r. przewoźnik powołał do życia wewnętrzny departament, który analizował potencjalne metody transportu szczepionek na cały świat. Zespół ten, złożony z pracowników pełniących dotychczas obowiązki w innych działach firmy, dokonał wnikliwej analizy sposobu, w jaki sposób samoloty, siatka połączeń oraz możliwości przewozowe Swiss WorldCargo do i z Szwajcarii mogą wesprzeć globalne zapotrzebowanie na szczepionkę.

Niedawno Swiss WorldCargo pomyślnie zrealizowało pierwsze dostawy, dowodząc, że potrafi sprostać złożonym regulacjom i wysokim wymaganiom, m.in.: odpowiedniej temperaturze transportu, ciągłości łańcucha chłodniczego i terminowości samej dostawy.
Jako wiodący przewoźnik wyrobów farmaceutycznych i pielęgnacyjnych, Swiss WorldCargo może pochwalić się bogatą historią udanych i szybkich dostaw wyrobów medycznych, w tym szczepionek. Poza wieloletnim doświadczeniem i wyszkolonym personelem, istotną rolę odgrywają także porty przesiadkowe oraz partnerzy z obsługi naziemnej. Swiss WorldCargo posiada m.in. certyfikat CEIV Pharma, a port przesiadkowy Swiss WorldCargo w Zurychu, obsługiwany przez Cargologic, posiada certyfikat IATA CEIV Pharma i jest zgodny z wymaganiami GPD-Swissmedic oraz szwajcarskich władz.     

„Kolejnych kilka miesięcy będzie dużym wyzwaniem dla całej branży logistycznej oraz transportu lotniczego”, powiedział Christian Wyss, Head of Quality & Services oraz kierownik departamentu analitycznego ds. transportu szczepionek w Swiss WordlCargo. „Mimo to, biorąc pod uwagę nasze bogate doświadczenie w realizacji skomplikowanych dostaw produktów farmaceutycznych, Swiss WorldCargo jest gotowe pomóc w transporcie szczepionek do, z i przez Szwajcarię do odbiorców na całym świecie”, dodał Wyss.
Swiss WorldCargo stale monitoruje proces powstawania i wprowadzania na rynek wszystkich szczepionek na COVID-19 i jest gotowe, by je transportować w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Lufthansa: sprawdź polecane kierunki!
Bliższa czy dalsza podróż? Zaplanuj ją z Lufthansą!

Cancun jest najdalej wysuniętym na wschód miastem Meksyku. Położone na półwyspie Jukatan u wybrzeży Morza Karaibskiego stanowi doskonałe miejsce do plażowania, wypoczynku, uprawiania sportów wodnych jak i bazę wypadową do zwiedzania rozrzuconych w dżungli pozostałości cywilizacji Majów. Samo miasto nie ma za sobą bogatej historii. W latach 60-tych ubiegłego wieku postanowiono zbudować tu, niedaleko małej rybackiej miejscowości Puerto Juarez, nowoczesny i wygodny kurort, który będzie mógł konkurować z Acapulco. I tak w latach 70-tych powstał kurort Cancun z doskonałymi warunkami naturalnymi. Morze Karaibskie ze swoimi wysokimi falami to raj dla surferów.

Malta leży między europejską Sycylia i afrykańską Tunezją. Jest największą wyspą Archipelagu Maltańskiego. Malta słynie ze swych pięknych krajobrazów, wybrzeże charakteryzuje się malowniczymi zatokami, stromymi klifami, grotami. Takie ukształtowanie terenu powoduje jednak, że nie ma tu szerokich piaszczystych plaż. Plaże są kamieniste a zejścia do morza strome. Panują tu za to najlepsze w Basenie Morza Śródziemnego warunki do nurkowania. Wody wokół Malty zapewniają bogactwo flory i fauny a także wiele podwodnych tras o zróżnicowanym stopniu trudności i głębokości.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Lufthansa: duży wzrost liczby rezerwacji przed Świętami−Zainteresowanie niektórymi połączeniami wzrosło o 400 procent
−Przewoźnik reaguje wznowieniem kolejnych tras z Frankfurtu i Monachium, w tym do Poznania i Warszawy

Lufthansa notuje duży wzrost liczby rezerwacji na połączenia długodystansowe oraz europejskie, co ma związek z nadchodzącym okresem świąteczno-noworocznym. W ubiegłym tygodniu zakupiono o 400 procent więcej biletów niż w poprzednim na rejsy międzykontynentalne oraz do miast w południowej i północnej części Europy. Kierunkami cieszącymi się szczególną popularnością były RPA (Kapsztad, Johannes-burg), Namibia (Windhoek), Wyspy Kanaryjskie, Madeira, a także słoneczne destynacje regionu Morza Śródziemnego i śnieżne rejony północnej Finlandii.

„Tęsknota za podróżowaniem odczuwalna jest na całym świecie, a w miarę ograniczania restrykcji rośnie liczba rezerwacji, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Mając na uwadze ścisły reżim sanitarny i zasady bezpieczeństwa, chcemy, jeśli to tylko możliwe, pomóc naszym klientom spełniać ich marzenia związane z podróżami. W nadchodzących tygodniach będziemy zatem stale udoskonalać naszą siatkę połączeń, by w tym krótkim okresie wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów” – powiedział Harry Hohmeister, członek Rady Wykonawczej Deutsche Lufthansa AG.

Lufthansa odpowiada na rosnące zainteresowanie nowymi połączeniami do i z Europejskich miast, a także zwiększeniem częstotliwości już obsługiwanych tras.

Przykładowo, Lufthansa już teraz oferuje połączenia z Frankfurtu i Monachium na niemal każdą z Wysp Kanaryjskich, jednak od 19 grudnia po raz pierwszy zaproponuje pasażerom rejsy bez międzylądowania do La Palmy i Fuerteventury. Do rozkładu wrócą także rejsy z Frankfurtu i Monachium do Sewilli i Palermo. Ponadto do siatki włączone zostanie połączenie z Frankfurtu do Iraklionu na greckiej Krecie, gdzie na-wet zimą ciężko o niskie temperatury.

Poza typowymi, słonecznymi miastami docelowymi, nowy rozkład rejsów został tak-że wzbogacony o połączenia z zaśnieżonymi kurortami narciarskimi północnej Finlan-dii. Z Frankfurtu będzie można dotrzeć na wypoczynek w Ivalo i Kuusamo, a z Monachium do Kittilä.

Częstotliwość rejsów obsługiwanych z Frankfurtu na Majorkę, Teneryfę, Gran Canarię, Maderę, Maltę, Larnakę/Cypr oraz do Faro/Algarve, jak również z Monachium na Majorkę, Fuerteventurę, Gran Canarię, Teneryfę oraz do Faro/Algavre została znacz-nie zwiększona. Niektóre z tych słonecznych destynacji są dostępne w ramach kliku połączeń tygodniowo.

Ponadto do rozkładu wróciły także zwyczajowe trasy Lufthansy. Z Frankfurtu oferowane będą rejsy do Gdańska, Dublina, Salzburgu, Turynu oraz Neapolu. Siatka połączeń z Monachium zostaje wzbogacona o Warszawę, Paryż, Madryt, Helsinki, Ateny, Rzym, Oslo i Lizbonę.

Planując podróż pasażerowie powinni pamiętać o zasadach dotyczących wjazdu oraz kwarantanny na terenie kraju, do którego się udają.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Emirates: bezpłatne noclegi w hotelu i dodatkowy limit bagażu przy rezerwacji lotów Emirates do Dubaju.Dubaj
jest otwarty. Idealna pogoda na otwarte plaże i setki atrakcji do odkrycia – to idealny czas na wizytę Państwa klientów w Dubaju.

Podróżni, którzy zarezerwują bilet w obie strony do Dubaju od 2 do 23 grudnia 2020 r. na podróż od 6 grudnia 2020 r. do 28 lutego 2021 r. otrzymają bezpłatny nocleg w hotelu podczas pierwszej nocy w Dubaju (klasa ekonomiczna) lub dwa bezpłatne noclegi i podwyższenie klasy pokoju do następnej kategorii (klasa biznes i pierwsza klasa) w JW Marriott Marquis.

W ramach tej oferty Emirates oferuje również wysoki limit bagażu: pasażerowie odbywający podróż powrotną do Ameryki Południowej, Ameryki Północnej lub Afryki, mogą zabrać ze sobą dodatkową sztukę bagażu. Podróżni, którzy lecą do innych portów docelowych z naszej siatki połączeń, w tym do Polski, mogą zabrać ze sobą dodatkowe 10 kg bagażu.

Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom, a niedawno Safe Travel Barometer przyznał nam tytuł najbezpieczniejszej linii lotniczej do podróżowania w czasach pandemii.

Podróżni zyskują ponadto dodatkową gwarancję dzięki pierwszemu w branży ubezpieczeniu od wszelkiego ryzyka podczas podróży. Będą mu bezpłatnie podlegać podróżni, którzy kupią bilety Emirates od 1 grudnia 2020 r. włącznie. Ubezpieczenie Emirates obejmuje wydatki związane z COVID-19 oraz kwarantanną, a także ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków podczas podróży, na wypadek utraty rzeczy osobistych czy zakłóceń podróży spowodowanych nieoczekiwanym zaleceniami dotyczącymi przemieszczania się, czy związanych z zamknięciem przestrzeni powietrznej.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Więcej artykułów…