austrian_wien

Kraków na mapie połączeń Air France!
3 lipca 2020 Air France
otworzyło nowe połączenie na trasie Kraków Balice – Paryż Charles de Gaulle.

Nowe połączenie początkowo będzie odbywać się 2 razy tygodniowo, następnie stopniowo zostanie zwiększone do 4 razy, a po 27 lipca samolot Air France będzie startował codziennie. Wylot z lotniska Charles de Gaulle’a w Paryżu o godzinie 09: 15 i lądowanie na lotnisku w Krakowie o 11:20, natomiast loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach:
wylot z Krakowa o 12: 30 i przylot do Paryża o 14:40.
 
Nowy lot o numerach AF1878 oraz AF1879 będzie obsługiwany przez maszynę Airbus A320, w konfiguracji klasa ekonomiczna i Business. W związku z pandemią wirusa Covid-19 zostały wprowadzone procedury higieny i bezpieczeństwa, m.in. ograniczenia w serwisie na pokładowym - pasażerowie mają zapewnione ciepłe i zimne napoje w obydwu klasach, a pasażerowie klasy Business dodatkowo przekąski.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Brussels Airlines: Nowe połączenie - MontrealW Kanadzie zobaczysz najpiękniejsze kolory natury!


Nie można przegapić

Bazylika Notre-Dame - najstarszy kościół Kanady wzniesiony w stylu neogotyckim (rzymskokatolicki). Znajduje się w dzielnicy Ville-Marie. Zachwyca nie tylko monumentalna fasada z figurami patronów Montrealu (Najświętsza Maryja Panna), Quebeku (św. Jan Chrzciciel) i Kanady (św. Józef) ale także drewniane ołtarze, gigantyczne organy i piękne witraże.

Montreal Tower - najwyższa na świecie pochyła wieża. 175 m wysokości i pochylona pod kątem 45 stopni. Wizyta w obserwatorium na jej szczycie to niezapomniane wrażenie.

Underground City - raj zakupowy i świątynia konsumpcji pod ziemią. Na długości 32 km rozciąga się gigantyczne centrum handlowe z 2 tys. sklepów ( a także, hotele, banki, muzea, stacje metra, dworzec autobusowy, a nawet uniwersytet i boisko do hokeja na lodzie).

Mount Royal - Najwyższy (233 m.) punkt w Montrealu z podświetlanym nocą gigantycznym krzyżem. Znajduje się tu Oratorium św. Józefa (najwyższy kościół Kanady - kopuła wznosi się na wysokość 97 m), wokół wierzchołka rozciąga się Parc du Mont-Royal (dzieło twórcy Central Parku) Wzgórze porośnięte jest cedrami, klonami i świerkami, a z dwóch platform widokowych rozciąga efektowna panorama miasta. Warto odwiedzić także cmentarz na wzgórzu gdzie pochowano m.in.: ofiary z Titanica.

St-Sulpice Seminary - najstarszy budynek w Montrealu wzniesiony w stylu średniowiecznym. Na fasadzie znajduje się najstarszy w Ameryce Północnej zegar publiczny

Stade Olimpique (Stadion Olimpijski) - powstał na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 1976 roku. Uwagę przekuwa jego futurystyczny kształt przypominający statek kosmiczny. Odbywają się na nim także koncerty. Jeszcze bardziej oryginalny kształt ma Casino the Montreal.

Kontakt z naturą - Warto odwiedzić Montreal Biodome, gdzie można odbyć spacer po 4 typowych dla Ameryki ekosystemach, warte uwagi jest także Zoo oraz Akwarium (Association of Zoos and Aquariums) w Montrealu. Sporą atrakcją jest tutejsze Insektarium (Montréal Insectarium).

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

SWISS korzysta ze zmodernizowanej floty Airbusów A340SWISS zakończyło modernizację swoich pięciu Airbusów A340. Klienci mogą oczekiwać całkowicie nowej kabiny pasażerskiej oraz internetu na pokładzie. Samolot będzie obsługiwał połączenia do Bostonu, Johannesburga i Osaki.

5 gwiazdek dla LufthansyLufthansa po raz kolejny otrzymała certyfikat „5- gwiazdkowej linii lotniczej” od Skytrax. Tym samym Lufthansa jest jedyną linią lotniczą w Europie, która spełnia rygorystyczne wymagania Skytrax w kwestii komfortu podróży i jakości usług.

Emirates: Bangkok od 2013 PLN w dwie stronyEmirates zaprasza na orientalną wyprawę do Bangkoku!

Zdecydowanie nie jest to miasto dzikich śliwek ani aniołów, a raczej nieopisanego chaosu, z którego niczym  wyspy ze wzburzonego morza wyłaniają się okazałe pałace.

Słowo Bangkok po tajsku oznacza Miasto Dzikich śliwek, nie jest to jednak jedyna nazwa stolicy, bo mówi się na nią także Krung Thep, czyli Miasto Aniołów, a pełne oficjalne miano brzmi Miasto Aniołów, Wielkie Miasto Nieśmiertelnych, Wspaniałe Miasto Dziewięciu Klejnotów, Siedziba Króla, Miasto Królewskich Pałaców, Dom Wcieleń Boskich.

Szczegółowe informacje dostępne we wszystkich oddziałach Fly Away Travel i na platformie korporacyjnej CTA.

Więcej artykułów…